ISSN 1337-6179          dnes je štvrtok 29. septembra 2022, meniny má Michal, Michaela , zajtra Jarolím 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Škorpión
Fáza Mesiaca:
1. fáza
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
zostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 12.7.2007

„ZDRAVÉ FAJČENIE?“ ÁNO – S ELEKTRONICKOU CIGARETOU !

Chutí ako cigareta, vyzerá ako cigareta, ale neškodí vášmu zdraviu. V Číne a následne v Izraeli, Austrálii a Európe sa objavila patentovaná technológia elektronického dávkovača nikotínu bez cca 4.000 škodlivých látok obsiahnutých v obyčajnej cigareteE-cigareta obsahuje elektronický rozprašovač, ktorý pomocou aerosolovej pumpy vtláča kvapalný nikotín do miniatúrnej komôrky, kde sa vysokou ultrazvukovou frekvenciou premení na nikotínovú hmlu, ktorá je natiahnutá podtlakom a zohriata na potrebnú teplotu, čím vznikne dokonalá imitácia dymu. A to všetko ihneď po priložení náustka k perám a potiahnutí.

Štatisticky je známe, že zo 100 fajčiarov sa niekedy pokúšalo prestať až 73, ale úspešní boli len dvaja. K odvykaniu fajčenia napomáha aj farmaceutický priemysel žuvačkami a náplasťami s obsahom nikotínu. Existuje aj medicínsky oficiálna metóda odnaučovania pod názvom NRT / Nicotin Replacement Therapy /, ale zdá sa s malými úspechmi, pretože rituál fajčenia je silný a žuvačka ho nemôže nahradiť.

E-cigareta, okrem toho, že zachováva rituál fajčenia /snáď len zoznamovanie sa s dámami bude ťažšie, lebo otázka: „Môžem vám zapáliť?“ stráca svoj zmysel/, dovoľuje fajčiť „zdravo“, a to aj tam kde je to zakázané: reštaurácie, dopravné prostriedky, kino, divadlo,…

Súčasne umožňuje fajčiarovi pri dodržaní 4 krokov aj efektívne sa odnaučiť fajčiť. Vymeniteľné špičky totiž obsahujú rôznu náplň nikotínu / 16 mg, 11 mg, 6 mg a O mg/ a tak asi po 7-8 mesiacoch postupného znižovania obsahu sa dostaví žiadaný efekt skončenia zlozvyku.

Investícia cca 200 USD síce nie je nízka, ale ekonomická návratnosť je pri fajčení 20 cigariet za deň asi za 8 mesiacov, pretože náhradné špičky sú až o polovičku lacnejšie ako bežné cigarety.

Máme informácie, že e-cigareta bude čoskoro aj na slovenskom trhu, a určite Vám dáme vedieť.... Takže budúce „ zdravé pofajčenie!“

Jozef Hariom Urban
Zaradený v rubrike: Zdravie (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 6360 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
Foto: archív redakcie
Zobraziť detail obrázku...
Foto: archív redakcie

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: redakcia@magazinluna.skpredplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2022 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)