ISSN 1337-6179          dnes je streda 24. júla 2024, meniny má Vladimír , zajtra Jakub 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Ryby
Fáza Mesiaca:
3. fáza
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
vzostupná
Vizitka prispievateľa

Kellerová Daniela

Niekoľko rokov sa venuje publicistickej a poradenskej činnosti v oblasti celostnej medicíny a zdravého životného štýlu. Bývalá redaktorka týždenníka Slovenka, v súčasnosti externá redaktorka týždenníka Život, v ktorom zostavuje pravidelnú rubriku o ľudovom liečiteľstve pod názvom Poraďme si navzájom. Ako atestovaný špecialista detoxikácie vedie Akreditované detoxikačné a bioregeneračné centrum, zamerané na informačnú medicínu a metódu Riadenej a kontrolovanej detoxikácie podľa MUDr. Josefa Jonáša.

Kontakt

Adresa: Štúdio zdravia, akreditované detoxikačné a bioregeneračné centrum, Nevädzova 2, 821 01 Bratislava
Mobil: +421 904 361 286
Email: studiozdravia@chello.sk
Web: http://www.studiozdravia.infoPublikované články (počet: 39)

5.4.2014
POZOR NA KLIEŠTE!
Kliešte sú každoročnou nočnou morou dovolenkárov v prírode. Roznášajú totiž vírus kliešťovej encefalitídy a baktériu - pôvodcu Lymskej boreliózy, na ktorú však ešte neexistuje vakcína. Ako sa teda chrániť pred týmito malými nebezpečnými vampírmi?

28.2.2014
JARNÉ OČISTNÉ KÚRY
Nadišiel čas pre jarnú očistu organizmu. V tomto období má totiž naše telo najväčšiu silu zbavovať sa toxínov. Prírodných postupov na očistné kúry je viac, treba si len vybrať, prípadne ich skombinovať.

24.10.2013
MALÁ ŠKOLA DETOXIKÁCIE: OČISTA DÝCHACÍCH CIEST
V dýchacích cestách má skoro každý človek celú znôšku najrozličnejších toxínov – či už z vonkajšieho prostredia alebo aj z nášho vlastného tela. Pľúca sú z hľadiska tradičnej čínskej medicíny jednou zo základných ciest pre príjem energie čchi.

3.3.2013
JARNÉ UPRATOVANIE ORGANIZMU: OČISTA PEČENE
Práve v tomto období sa prebúdza čistiaca funkcia pečene, ktorá je najväčším filtrom škodlivín z celého organizmu. Nasledujúca kúra je jednou z mnohých návodov, ako pomôcť očistiť tento orgán a naštartovať jeho regeneráciu.

6.9.2010
MALÁ ŠKOLA DETOXIKÁCIE: SLEZINA A JEJ VPLYV NA TRÁVENIE
Slezina je podľa TČM materským orgánom pre žalúdok, pankreas, hormonálny systém a ostatné súvisiace orgány. Aj keď je slezina ako orgán v klasickej medicíne často prehliadaný, skryté záťaže na ňom môžu spúšťať veľmi veľa zdravotných problémov

17.6.2010
DETOXIKÁCIA ORGANIZMU JE UŽ KONEČNE V "KURZE"
Jedným zo slovenských akreditovaných detoxikačných centier, ktoré pracujú metódou riadenej a kontrolovanej detoxikácie podľa MUDr. Josefa Jonáša, je bratislavské Štúdio zdravia sídliace v nových priestoroch na Prešovskej ulici.

18.1.2009
MALÁ ŠKOLA DETOXIKÁCIE: OČISTA MOČOVÝCH CIEST
Obličky sú orgánom neustále čistiacim organizmus od väčšiny nežiaducich produktov a cudzorodých látok vychytávaných imunitným systémom. Preto je udržiavanie obličiek v dobrej funkcii zásadným počinom detoxikácie.

6.10.2008
BYLINNÉ KÚRY NA TRÁVIACI TRAKT
Najmä pri problémoch s trávením, ale aj v rámci prevencie, je práve čas babieho leta a tiež určité fázy v mesiaci, vhodný na preventívne očistné a regeneračné kúry tráviacich orgánov, patriacich pod materský orgán – slezinu.

6.10.2008
PRÍRODNÉ PROSTRIEDKY A RECEPTY PROTI ÚNAVE
Nasadenie väčšieho pracovného tempa po dovolenkovom období, skracovanie dní, stres, stavy po ťažších chorobách či vírusových infektoch – to všetko môže spôsobiť únavu a vyčerpanosť. Ako sa voči nej brániť?

11.9.2008
MOZGOVÝ DOPING PRE ŠKOLÁKOV
Aj vaše školopovinné dieťa má problémy so sústredením a učením a nedokáže naplno zapojiť svoje mozgové závity? Pamäť a sústredenie v škole na učivo môžeme skúsiť zlepšiť prírodnou cestou, no najmä úpravou stravy.

16.8.2008
MALÁ ŠKOLA DETOXIKÁCIE: AKÉ TOXÍNY NÁS OHROZUJÚ?
V našej detoxikačnej praxi sa často stretávame s ľuďmi, ktorí sú prekvapení, že sme pri testovaní našli v ich tele veľa druhov toxínov. Či už ide o vírusy, baktérie, ale aj metabolity, chemické látky, rádioaktívne prvky a ťažké kovy. Skade sa berú?

3.7.2008
ZDRAVÉ OSVIEŽUJÚCE NÁPOJE
V letných horúčavách je veľmi dôležité dodržiavať pitný režim. Výber nealkoholických nápojov je rôzny, no nie všetky spĺňajú zásady zdravej výživy. Pritom osviežujúci a najmä zdravý nápoj si ľahko vyrobíme aj sami.

1.7.2008
PITNÝ REŽIM V HORÚČAVÁCH
Voda je pre život človeka bezpodmienečne nevyhnutná. Bez vody človek vysychá ako strom. Práve preto je veľmi dôležité v letných horúčavách predísť nebezpečnej dehydratácii vhodným pitným režimom

3.6.2008
POSILNITE SI SRDCE
Medzi faktory, ktoré nám oslabujú srdce, patrí okrem stresu nesprávna životospráva a aj veľké horúčavy. Chroby srdca pritom vznikajú plíživo a nenápadne. Zabrániť im môžeme úpravou stravy, správnou prevenciou i využitím darov prírody...

30.4.2008
PLESNE – ZÁHADNÍ PÔVODCOVIA CHORÔB
Poznáte to? Ráno vstávate ako dolámaní, ste ustavične malátni, neviete sa koncentrovať na prácu. Trpíte nadváhou, záchvatmi hladu s pocitmi slabosti a triašky a nech robíte čokoľvek, diéty, cvičenie - všetko je márne. Príčina môže byť v plesňovej infekcii

9.4.2008
VYČISTIME SI KRV
K jarným očistným kúram neodmysliteľne patria aj krv čistiace kúry. Veď napokon jej očistou si urýchlime aj metabolické pochody v tele, nehovoriac už o pozitívnych účinkoch na našu energiu a stav pokožky. Pusťme sa teda do toho...

25.3.2008
PÚPAVOVÉ ŠPECIALITY
Púpava lekárska neodmysliteľne patrí medzi prvé jarné byliny. Jej liečivé účinky využívajú naši predkovia už od nepamäti. Na jar sa však nezbiera len koreň, ale aj žlté kvety. Ich použitie je mnohoraké.

20.11.2007
PREČO MÁME KILÁ NAVYŠE? 3.časť – Keď nefunguje metabolizmus
Nezhodíte ani deko napriek dodržiavaniu diét a intenzívnemu športovaniu? Za nedostatočným metabolizmom sa môžu skrývať nielen poruchy trávenia, ale aj hormonálna disharmónia, najmä znížená činnosť štítnej žľazy.

12.11.2007
SOĽ A JEJ VYUŽITIE V ĽUDOVOM LIEČITEĽSTVE
Už naši predkovia vedeli, že sa bez soli nezaobídu ani tie hoviadka. Už odpradávna soľ a jej rôzne zmesi využívali aj v ľudovom liečiteľstve.

6.11.2007
„LEKÁREŇ“ ZO ŠPAJZY PRI PRECHLADNUTÍ
V poslednom čase sme si zvykli utrácať peniaze za najrôznejšie prostriedky proti bežným chorobám akými sú prechladnutie a kašeľ. Pritom niekedy naozaj stačí siahnuť po osvedčených kuchynských receptoch našich starých mám.

10.7.2007
PRÍRODNÁ OČISTA LYMFATICKÉHO SYSTÉMU
Ak trpievate častými infekciami či virózami alebo pociťujete chronickú únavu, či máte zdurené lymfatické uzliny, tak je najvyšší čas na poriadne „upratanie“ a očistu lymfatických ciest a rozprúdenie lymfy. Pomôžu nám v tom aj prírodné prostriedky.

4.7.2007
AKO SA BRÁNIŤ NOVOVZNIKAJÚCIM INFEKCIÁM A EPIDÉMIÁM
Ľudstvo sa už odpradávna potýka s mikroorganizmami, spôsobujúcimi epidémie - choleru, mor, týfus, tuberkulózu a iné. Dnes však musíme čeliť novému problému - novoobjavujúcim sa infekciám, a navyše oveľa nebezpečnejším a rezistentným na doterajšiu liečbu.

27.6.2007
BYLINKAMI NA ZAPARENINY
Letné horká nejednému z nás spôsobujú nepríjemné potenie a navyše aj zaparenie na intímnejších častiach tela. Vlhko a teplo sú totiž živnou pôdou pre rozmnožovanie baktérií a najmä plesní. Ako proti tejto nepríjemnosti bojovať?

26.6.2007
ČO SPÔSOBUJÚ V ORGANIZME SOLI?
Bolí vás chrbtica, údy či kĺby? Alebo máte celulitídu, suché ekzémy či problém s opuchmi na tele a s nadváhou? Máte skostnatené myslenie, trápi vás dnavý palec? Za týmito častými problémami môže stáť zasolený organizmus...

14.6.2007
NOVÁ METÓDA V OČISTE ORGANIZMU – DETOXIKAČNÁ VANIČKA
Revolučná detoxikačná metóda, ktorú začínajú už aj u nás na Slovensku propagovať rôzne firmy a regeneračné centrá. Predstavuje moderný, veľmi účinný a jednoduchý spôsob, ako zbaviť bunky toxínov a opäť nastoliť rovnováhu a zdravie v našom organizme.

12.6.2007
PREČO MÁME KILÁ NAVYŠE? 2.časť – Odtučňovacia kúra
Ak sa vám tvoria vankúšiky v oblasti brucha či stehien, je to dôsledok nesprávneho zloženia vášho jedálnička, tvoreného najmä z mastných a sacharidových jedál, u mužov aj nadmerného užívania alkoholu a najmä piva, z ktorého im po čase rastie"pivné brucho"

20.5.2007
PÔST NA PREČISTENIE TELA
Naše telo je permanentne vystavené vplyvu živých i neživých toxínov, a to ako z vonkajšieho, tak i z nášho vnútorného prostredia, kedy si aj my sami vytvárame toxíny svojím vlastným spôsobom života a nesprávnym stravovaním.

20.5.2007
PREČO MÁME KILÁ NAVYŠE? 1.časť – Odvodňovacia kúra
Nadváha je nielen problém nadmerného ukladania tuku v tele, najmä na patričných miestach, ktoré trápia najmä ženy. Je to aj problém zadržiavania vody v organizme.

1.5.2007
ZELENÁ LEKÁREŇ V MÁJI
Bylinky, ktoré sa začínajú zbierať od mája môžeme použiť nielen čerstvé, ale nasušiť si z nich zásobu na celý rok do čajových zmesí. Postupne sa totiž v mnohých receptoch budeme k týmto bylinkám opäť vracať.

1.5.2007
LIEČIVÁ SILA PYRAMÍD
Pyramídy patria k tisícročným záhadám, ktoré sa človek stále znovu a znovu pokúša vysvetliť. Do dnešných čias neboli vierohodne vysvetlené účely, pre ktoré sa pyramídy stavali, ale ani spôsob ich stavby.

1.5.2007
JEDNODŇOVÝ PÔST
Už odpradávna naši predkovia ctili jeden pôstny deň v týždni – vedeli prečo. Aj naše telo, tráviaci systém a metabolizmus si potrebuje oddýchnuť od sústavného príjmu nie vždy zdravej stravy.

23.4.2007
DOBIME SI ENERGIU
Veľkú únavu či energetický deficit pozná asi každý z nás. Môže za ne nielen nadmerná fyzická, no často i psychická záťaž a stres. Ako sa z tohto stavu dostať? Receptov je viac, no najlepšia je niekoľkodňová kúra, ktorá nás postaví na nohy...

22.4.2007
MED AKO LIEK – VNÚTORNE I NA TELO
Už po tisícročia používa ľudstvo včelie produkty ako potraviny a aj ako lieky. O účinkoch medu na zdravie človeka sa toho za ten čas popísalo neúrekom. Vieme však o jeho využití naozaj všetko?

21.4.2007
PREČISŤUJÚCA KÚRA PODĽA BREUSSA
V týchto mesiacoch možno viacerí z vás pociťujú jarnú únavu. Ešte stále je čas zahnať ju a zregenerovať organizmus prečisťujúcou kúrou. Je vhodná pre všetkých, ktorí trpia rôznymi zdravotnými problémami, ale aj ako prevencia na upevnenie zdravia.

20.4.2007
ŠPECIALITKY Z PÚPAVY
Medzi jarné kvety neodmysliteľne patrí aj púpava lekárska. Jej liečivé účinky využívajú naši predkovia už od nepamäti. Na jar sa však nezbiera len koreň, ale aj žlté kvety. Ich použitie je mnohoraké.

21.3.2007
AKO VYZRIEŤ NAD SENNOU NÁDCHOU
Medzi časté problémy v jarných mesiacoch patria aj alergie najmä na kvitnúce kvety a trávy. Kýchanie, slzenie a svrbenie očí, no i slizníc v nosohltane nie je nič príjemné. Skúsme si pomôcť domácimi prostriedkami.

17.3.2007
PEČEŇOVÁ OČISTNÁ KÚRA II. - ŽLČNÍK
Žlčník je malý orgán hruškovitého tvaru, ktorý leží za pečeňou hneď pod rebrami napravo. Žlč, ktorú pečeň produkuje, sa v ňom zachytáva a ďalej putuje do dvanástnika, kde sa zúčastňuje na črevnom trávení.

11.3.2007
AKO ZVLÁDNUŤ JARNÚ ÚNAVU
Nastávajúca jar sa zvykne ozývať aj únavou nášho organizmu. Môžu za to nánosy toxínov, tukov a iných a metabolitov, ktoré sme si cez zimu naukladali do nášho tela. Ako sa ich zbaviť?

2.3.2007
BIORYTMY PODĽA TRADIČNEJ ČÍNSKEJ MEDICÍNY
Vplyvom biorytmov na chod nášho organizmu sa začínajú zaoberať už aj vedci a lekári. Na niektorých, najmä zahraničných klinikách toto poznanie využívajú aj v praxi.


predplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)