ISSN 1337-6179          dnes je nedeľa 16. júna 2024, meniny má Blanka, Bianka , zajtra Adolf 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Váhy
Fáza Mesiaca:
2. fáza
Časť rastliny:
kvet
Živel:
vzduch
Výživa:
tuky
Sila Mesiaca:
zostupná
Vizitka prispievateľa

Ivana Batůšková

Poradkyňa v oblasti celostnej medicíny a zdravého životného štýlu, duchovná terapeutka, publicistka. V českom meste Chropyně vedie Akreditované detoxikačné centrum podľa MUDr. Josefa Jonáša. Detoxikačnou medicínou sa zaoberá už od roku 2000. Minulý rok vyšla v Čechách jej prvá publikácia Detoxikační souvislosti informační medicíny podle MUDr. Josefa Jonáše. Okrem toho sa zaoberá duchovým terapeutickým systémom Results.

Kontakt

Email: redakcia@magazinluna.skPublikované články (počet: 16)

10.11.2014
ČAS OČISTY PĽÚC
V novembri podľa čínskej tradičnej medicíny sú v aktivite pľúca. V tomto čase sa môžu aktivovať aj skryté záťaže na pľúcach, ktoré však majú teraz najväčšiu silu zbavovať sa ich. Preto je november najlepším časom pre ich očistu a posilňovanie.

28.2.2014
ČAS OČISTY PEČENE A ŽLČNÍKA
V jarných mesiacoch – marci a apríli, je podľa ročného biorytmu vhodný čas na starostlivosť o pečeň a žlčník. Podľa mesačného rytmu je to vždy, ak je Mesiac v Rakovi. Tieto orgány majú vplyv ako na vznik alergií, tak aj na protinádorovú imunitu...

8.1.2014
ČAS OČISTY OBLIČIEK A MOČOVÝCH CIEST
Obličky a močový mechúr sú najviac stresované v zime. Január a február sú preto najvhodnejšie mesiace k ich očiste.

7.1.2014
OBLIČKY A MOČOVÉ CESTY Z HĽADISKA DETOXIKAČNEJ MEDICÍNY
V mesiacoch január a február sú podľa tradičnej čínskej medicíny v aktivite obličky a močové cesty. V tomto čase sa skryté záťaže okruhu obličiek zväčša ozývajú prostredníctvom svojich kľúčových orgánov. Je to aj vhodný čas na och dôkladnú očistu.

24.10.2013
HRUBÉ ČREVO Z HĽADISKA DETOXIKAČNEJ MEDICÍNY
V mesiaci december je podľa čínskej tradičnej medicíny v aktivite hrubé črevo. V tomto čase sa môžu preto ozývať jeho skryté problémy, no je to zároveň aj vhodný čas na jeho dôkladnú očistu.

6.9.2013
ČAS OČISTY SLEZINY, PANKREASU A ŽALÚDKA
V septembri je podľa tradičnej čínskej medicíny v najväčšej aktivite slezina a pankreas, v októbri prichádza na rad žalúdok. Všetko, čo pre tieto orgány urobíme práve počas tieto mesiace, má oveľa väčší účinok, ako inokedy.

29.7.2012
PROSTRIEDKY DETOXIKAČNEJ MEDICÍNY NA OČISTU NERVOVÉHO SYSTÉMU
V rámci detoxikačnej medicíny využívame niekoľko energo-informačných a rezonančných preparátov z výskumu MUDr. Josefa Jonáša, ktoré veľmi cielene a úspešne odstraňujú toxické zaťaženie a ložiská z nervového systému.

11.5.2011
ČAS OČISTY SRDCA A TENKÉHO ČREVA
Dvojica srdce – tenké črevo má podľa tradičnej čínskej medicíny najväčšiu aktivitu v mesiacoch máj a jún. V máji je potrebné posilňovať srdce a v júni prichádza na rad tenké črevo.

5.12.2007
ČAS OČISTY HRUBÉHO ČREVA
Hrubé črevo je podľa TČM párovým orgánom pľúc. Čas jeho najväčšej aktivity pripadá na december. Preto je aj vhodný čas na jeho dôkladnú preventívnu očistu.

19.11.2007
PĽÚCA Z HĽADISKA DETOXIKAČNEJ MEDICÍNY
V mesiaci november sú podľa čínskej tradičnej medicíny v aktivite pľúca. V tomto čase sa môžu preto ozývať ich skryté problémy, no je to zároveň aj vhodný čas na ich dôkladnú očistu.

28.9.2007
PROSTRIEDKY DETOXIKAČNEJ MEDICÍNY NA OČISTU SLEZINY, PANKREASU A ŽALÚDKA
V rámci detoxikačnej medicíny využívame niekoľko energo-informačných a rezonančných preparátov z výskumu MUDr. Josefa Jonáša, ktoré veľmi cielene a úspešne odstraňujú toxické zaťaženie a ložiská z okruhu sleziny.

5.9.2007
LYMFATICKÝ SYSTÉM A VÝZNAM JEHO OČISTY
Patrí pod okruh sleziny. Je natoľko dôležitý, že si zaslúži samostatný text. Spoločne s imunitným systémom je hlavným detoxikačným centrom a preto je pre prevenciu proti chorobám dôležité, aby nebol zaťažený toxínmi.

2.8.2007
PROSTRIEDKY DETOXIKAČNEJ MEDICÍNY NA OČISTU SRDCA A TENKÉHO ČREVA
V rámci detoxikačnej medicíny využívame niekoľko energo-informačných a rezonančných preparátov z výskumu MUDr. Josefa Jonáša, ktoré veľmi cielene a úspešne odstraňujú toxické zaťaženie a ložiská zo srdca, tepien a tenkého čreva.

26.7.2007
VEGETATÍVNE NERVSTVO Z HĽADISKA DETOXIKAČNEJ MEDICÍNY
Málokomu by prišlo na um, ako veľmi súvisí vegetatívny nervový systém človeka s jeho emóciami. Podľa MUDr. Jonáša je vlastne ekvivalentom tzv. čakrového systému. A ovplyvňuje prakticky chod i zdravie celého nášho tela...

17.7.2007
NERVOVÝ SYSTÉM Z HĽADISKA DETOXIKAČNEJ MEDICÍNY
Ak v rámci detoxikačnej medicíny pracujeme s orgánovým pentagramom podľa tradičnej čínskej medicíny, tak nervový systém patrí vlastne do jeho stredu, pretože má súvislosť s celým organizmom.

5.3.2007
CO NOVÉHO V DETOXIKAČNÍ MEDICÍNĚ MUDr. JOSEFA JONÁŠE
Celostní medicína pana doktora Jonáše vychází ze skutečnosti, že za všemi civilizačními chorobami stojí toxiny, jedovaté látky, které se usadí na místech dědičně slabších nebo na takových, které nadměrně namáháme vinou chybného životního stylu.


predplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)