ISSN 1337-6179          dnes je streda 24. júla 2024, meniny má Vladimír , zajtra Jakub 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Ryby
Fáza Mesiaca:
3. fáza
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
vzostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
22.07

Vodnár
celý detail
23.07

Vodnár
celý detail
24.07

Ryby
celý detail
25.07

Ryby
celý detail
26.07

Baran
celý detail
27.07

Baran
celý detail
28.07
posledná štvrť
Býk
celý detail
29.07

Býk
celý detail
30.07

Blíženci
celý detail
31.07

Blíženci
náhľad
01.08

Blíženci
náhľad
02.08

Rak
náhľad
03.08

Rak
náhľad
04.08
nov
Lev
náhľad
05.08

Lev
náhľad
06.08

Panna
náhľad
07.08

Panna
náhľad
08.08

Panna
náhľad
09.08

Váhy
náhľad
10.08

Váhy
náhľad
11.08

Škorpión
náhľad
12.08
prvá štvrť
Škorpión
náhľad
13.08

Škorpión
náhľad
14.08

Strelec
náhľad
15.08

Strelec
náhľad
16.08

Kozorožec
náhľad
17.08

Kozorožec
náhľad
18.08

Vodnár
náhľad
19.08
spln
Vodnár
náhľad
20.08

Ryby
náhľad
21.08

Ryby
náhľad
22.08

Baran
náhľad
23.08

Baran
náhľad
24.08

Baran
náhľad
25.08

Býk
náhľad
26.08
posledná štvrť
Býk
náhľad
27.08

Blíženci
náhľad
28.08


29.08


30.08


31.08


01.09
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 24.7.2024

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 3. fáza, Mesiac sa približuje k Zemi a ubúda do svojej poslednej štvrti.  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Ryby detail...
Živel: voda detail...
Časť rastliny: list detail...
Výživová akosť: sacharidy detail...
Sila Mesiaca: vzostupná detail...
Vplyv na organizmus: sťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
chodidlá, lymfatický systém, nervový systém

Podľa vplyvu Luny:
Nastáva proces od rozšírenia k stiahnutiu na najjemnejších úrovniach nášho tela. Energia a tekutiny sa koncentrujú v hĺbke organizmu, prejavujú sa u nás nové sily, máme chuť športovať, dobre znášame. telesnú záťaž. Dochádza k aktivizácii obličiek, pohlavných orgánov, prostaty, močového mechúra a tenkého čreva.
 

Psychika
Väčšina z nás dnes pod vplyvom Rýb pociťuje veľký súcit s inými a tiež máme väčšiu predstavivosť, ale i precitlivenosť a sentimentalitu. U senzitívnejších ľudí môže prevládnuť vzťah k mysticizmu. Pozor však na úniky z reality alebo prílišnú obetavosť. Pri zlých aspektoch môžeme prejavovať trpiteľské prijímanie osudu, sebaľútosť, pasivitu a citovú neistotu. Ryby nám rozvíjajú intuíciu takže sa v každom ohľade môžeme na ňu dnes spoľahnúť. Veľmi účinné bývajú aj duchovné rituály počas dní Rýb. Dávajme si však pozor na omamné látky – hrozí zvýšené nebezpečenstvo závislostí.Zdravie
Ryby vplývajú najmä na chodidlá a prsty na nohách a taktiež ovplyvňujú chôdzu. V aktivite je počas dní Rýb aj lymfatický systém a nakoľko sa v tretej fáze organizmus sťahuje horšie sa zbavuje škodlivých látok, môžeme pociťovať zvýšenú únavu či opuchy. Dnes doprajme našim chodidlám oddych – obujme si len pohodlnú obuv bez vysokých opätkov a ak môžeme, doprajme si chôdzu naboso. Pod vplyvom Rýb si dávajme pozor na alkohol, nikotín a iné jedy, ktoré teraz pôsobia na náš organizmus oveľa zhubnejšie.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Telo sa sťahuje a tým stráca pružnosť, preto radšej vynechajte cvičenia náročné na ohybnosť kĺbov a väziva. Veľmi účinné sú aj kúpele, obklady a masáže, z ktorých sa cez pokožku vstrebávajú liečivé a omladzujúce látky. Vzhľadom na ubúdajúci Mesiac sú dni Rýb priaznivé na odstraňovanie bradavíc a plesní z nôh, pedikúra, no doprajme im aj výživné kúpele, zábaly a masti pri ošetrovaní nôh. Nezabudnime ani na reflexnú masáž nôh, ktorá navyše stimuluje činnosť orgánov v celom tele. V Rybách si nestrihajme ani neumývajme vlasy, lebo slabnú a majú sklon k tvorbe lupín. V rámci podpory lymfatického systému a tiež starostlivosti o nohy je dnes vhodná detoxikačná kúra v elektrolytickej detoxikačnej vaničke (pozri článok v magazíne v rubrike Očista organizmu)Výživa
V tretej fáze uprednostnime v strave čerstvú zeleninu, ovocie (od druhej polovici fázy), strukoviny, môžeme si dopriať aj vyprážané jedlá. S mierou môžeme konzumovať kyslé mliečne výrobky, mäso a mäsové výrobky, vajcia, sladkosti, cesnak. Vyhýbame sa čokoláde, paprike, horčici a kapuste. Ryby sú dňami listov a sacharidov. Preto do nášho jedálneho lístka zaraďme najmä sacharidové jedlá – ak nám však sacharidy dobre trávia a tiež listovú zeleninu V Rybách si môžeme zaexperimentovať a inšpirovať sa jedlami Ďalekého východu, ktorých základnou zložkou je ryža na rôzne spôsoby, rizotá, kuskus, krúpy či zeleninové soté a pod. Najideálnejšia kombinácia je sacharidové jedlo v kombinácii s čerstvou, najideálnejšie listovou zeleninou vo forme šalátu. Všetko, čo prijímame v dňoch Rýb, pôsobí na nás oveľa intenzívnejšie ako inokedy.Záhrada a domácnosť
V záhrade polievame a hnojíme, doma izbové a balkónové rastliny. Venujeme sa tiež vysádzaniu rastlín a zeleniny rastúcich pre list. Vysejeme ľadový šalát, listovú čakanku, čínsku kapustu. Vysadíme predpestovaný šalát a inú listovú zeleninu. Nezberáme úrodu, ani ju nekonzervujeme – len na okamžitú spotrebu, hrozí riziko splesnenia. Vzhľadom na vodný prvok Rýb sa vyhnime vetraniu príbytkov, a tiež perín – môžu nám najmä pri horšom počasí navlhnúť. Dni sú naopak vhodné na pranie a odstraňovanie škvŕn aj pri použití menšieho množstva prášku.

Náš tip
Bylinný kúpeľ nôh proti poteniu

Ak mávate problémy s potením nôh, skúste si každý večer pred spaním urobiť nasledujúci kúpeľ nôh. Pôsobí sťahujúco a antisepticky.
Potrebujeme: dubovú kôru, orechové listy, yzop a šalviu v rovnakom pomere. (Ak máme k dispozícii výhonky borovice, môžeme použiť aj tie – sú výborné aj samostatne).
Ako na to: Za hrsť pripravenej zmesi vhodíme do vriacej vody a necháme 15 minút vylúhovať. Precedené vlejeme do pripraveného lavóra s vlažnou vodou. Predtým poriadne umyté nohy necháme v kúpeli močiť asi 20 minút. Po kúpeli si nohy do sucha vytrieme uterákom a nasprejujeme antiseptickým sprejom.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 90%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
365063,6 Km
Posledný
nov:
6.7.2024 0:59:17
Prvá
štvrť:
14.7.2024 0:49:55
Spln: 21.7.2024 12:19:51
Posledná
štvrť:
28.7.2024 4:54:03
Nasledujúci
nov:
4.8.2024 13:14:21
Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)