ISSN 1337-6179          dnes je sobota 14. decembra 2024, meniny má Branislava, Bronislava , zajtra Ivica 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Blíženci
Fáza Mesiaca:
2. fáza
Časť rastliny:
kvet
Živel:
vzduch
Výživa:
tuky
Sila Mesiaca:
neutrálna
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 8.10.2007

ŽILOVÝ SYSTÉM Z HĽADISKA DETOXIKÁCIE

Žilový systém môže trpieť niekoľkými typmi zdravotných porúch, z ktorých najčastejšia je tzv. chronická vénová nedostatočnosť. Často jej predchádza zápal žíl s tvorbou trombov.

Zápal žíl prebieha pod chronickým obrazom alebo pod obrazom akútnej žilovej trombózy. Uzávery hlbokých žíl a nedostatočná činnosť žilových chlopní zabraňujú návratu žilovej krvi späť proti prúdu krvného toku. Dochádza k zlyhávaniu svalovej žilovej pumpy. Následkom je žilová hypertenzia prejavujúca sa zvýšením žilového tlaku i v kapilárach. Odtiaľ potom uniká tekutina do okolitého tkaniva a vznikajú opuchy. Okolo žilových kapilár sa ukladá fibrín, vznikajú pigmentácie a vredy. Žily nemajú vlastnú hladkú svalovinu ako tepny a sú odkázané na okolité svalové tkanivo. Preto pri pohybe tlak v žilách klesá a pohyb má preto liečebný či kompenzačný účinok.

Okrem zlyhávania svalovej žilovej pumpy sa uplatňuje i zápalová reakcia v žilovej stene, na ktorú sa prichytávajú krvné doštičky a biele krvinky. V tromboch prilepených na žilovú stenu nachádzame aj molekuly iných látok bielkovinového charakteru.

Chronická vénová nedostatočnosť sa preto prejavuje opuchmi, pigmentáciami a rozšírením žíl. Najväčšie komplikácie tohto ochorenia - bercové vredy - sa vyskytujú asi u jedného percenta populácie.

Pretože je žilový systém rozšírený do celého organizmu, nemusia tieto zápaly prebiehať len v dolných končatinách, ale sa môžu objaviť i v iných častiach tela, ako v panvovej oblasti alebo brušnej oblasti - predovšetkým žilový systém pečene, ale aj v žilovom systéme horných končatín či hlavy. Trombus sa môže utrhnúť a krvným riečišťom putuje do pľúc, pretože žilový systém vteká do pľúc, kde sa krv okysličuje.

Veľmi častá je o týchto ochorení dedičná zložka. Kvalitu žilovej steny určuje aj génová dispozícia, ktorá sa dedí. Žilové problémy, ktoré sú u žien 3x častejšie ako u mužov, sa zvyšujú napríklad obezitou, tehotenstvom, arteriálnymi ochoreniami, autoimunitnými chorobami, antikoncepčnými pilulkami, úrazmi, odoperovaním sleziny a pod.

Žilový systém tvorí polovicu cievneho systému, druhú tvoria tepny. Do žilového systému - teda do hornej dutej žily sa vlieva lymfatický systém, takže ide o prepojené systémy, a to nielen spojkou medzi miazgovým kmeňom a dutou žilou, ale i mnohými ďalšími spojkami, pretože lymfatické cievy sledujú i priebeh žíl.

Z hľadiska detoxikácie ide o systém, na ktorý je potrebné klásť veľký dôraz. Pre svoj rozsah a pomerne veľkú skrytosť v našom organizme môže pôsobiť ako zdroj toxínov pre všetky časti tela a samozrejme je veľmi nebezbečný z hľadiska embólií. Zápaly žilovej steny spojené s nedostatočnosťou či trombózousú často nemé ak sa odohrávajú v panvovej alebo brušnej oblasti. Nesmieme sa nechať zmiasť. Povrchový žilový systém na dolných končatinách totiž nemusí javiť žiadne známky ochorenia.

V žilovej stene sa vytvárajú infekčné ložiská, ktoré narušujú elasticitu steny a spôsobujú krehnutie vnútorného povrchu stien a usadzovanie trombocytov, leukocytov a ďalších priľnavých látok. V ťažkých prípadoch môže žilový systém trpieť aj autoimunitnými problémami.

Chronické žilové problémy bývajú prakticky vždy spojené s epigenetickým a génovým prostredím, takže detoxikácia žilového systému musí byť prakticky vždy spojená aj s detoxikáciou epigenetického prostredia. Myslíme vtedy na ťažké kovy - ANTIMETAL, rádioaktívne látky - IONYX, chemické látky - ANTICHEMIK.

Žilová stena a gény bývajú však narušené aj liekmi, takže nezabúdame aj na DEIMUN ACTIV, ATB, ANTIDROG. Hlavným detoxikačným preparátom žilovej steny je VENADREN. Do úvahy musíme vziať aj prepojenosť s lymfatickým systémom a preto pri nedostatočnosti žilového systému používame aj LYMFATEX.

Pokiaľ pri vytestovaní prístrojom EAV vychádza pacientovi aj autoimunita, je potrebné ju tiež riešiť pri základnej detoxikácii. Zásadnými preparátmi sú METABOL, GLI-GLU, CRANIUM.

Veľmi zaujímavým a súčasnej medicíne neznámym je stav medzi žilovým systémom a kĺbmi. Pri chronických kĺbových ochoreniach prakticky vždy nachádzame aj chronické toxické poškodenie žilového systému. Ložiská v tomto systéme sú totiž zásadným spôsobom toxické aj pre kĺby. Preto pri kĺbových problémoch volíme taktiež preparát na detoxikáciu žíl - VENADREN a ostatné upravujúce kvalitu žilovej steny.

Žilový systém niekedy patrí aj k veľmi dominantným miestam porúch zdravotného stavu a človeka obťažuje nielen bolesťami, kŕčmi či hrozbou embólie alebo vznikov bércových vredov. Niekedy ide o nenápadne skryté problémy, ktoré však majú zásadný dopad nielen na kĺbový systém, ale zapríčiňujú aj vznik opuchov, presiaknutie vnútrožilnej tekutiny do ktoréhokoľvek tkaniva. Nasleduje potom pocit opuchnutia či objektívny stav vodnateľnosti.

Je tiež potrebné dodať, že pri zadržovaní vody následkom nadprodukcie oxytocínu v zadnom laloku hypofýzy sa zvyšuje objem cievneho systému a tým aj tlak krvi v žilovom systéme. Rizikom je pri týchto problémoch tiež zamestnanie s minimom pohybu alebo cestovanie lietadlom na dlhé vzdialenosti, kedy sa človek veľa hodín nehýbe a sedí s ohnutými nohami. Po detoxikácii žilového systému dochádza k vymiznutiu opuchov, pocitov vodnateľnosti a pochopiteľne i z zníženiu rizika embólií a ku zlepšeniu či úprave problémov s kĺbmi.


ZDROJ: Joalis info- bulletin informační mediciny, 9-10/2007, preložené a upravené



autor článku: MUDr. Josef Jonáš (vizitka autora)


Zaradený v rubrike: Detoxikačná medicína (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 11392 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
Foto: archív redakcie

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.sk



predplatitelia





Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)