ISSN 1337-6179          dnes je sobota 20. apríla 2024, meniny má Marcel , zajtra Ervín 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Panna
Fáza Mesiaca:
2. fáza
Časť rastliny:
koreň
Živel:
zem
Výživa:
soľ
Sila Mesiaca:
zostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 25.3.2008

Z DETOXIKAČNEJ PRAXE:DETOXIKÁCIA, ALKOHOL A DROGY

V súčasnej dobe, kedy je veľmi rozšírené užívanie drog s psychotropným účinkom, je treba počítať s tým, že droga pôsobí na organizmus ako toxín. Väčšina drog má psychotropné účinky a toxické zaťaženie budeme hľadať najmä v nervovej centrálnej sústave.

Marihuana, pervitín, morfium, kokaín, hašiš, LSD, extáza, fermetrazín, crack, ópium – to sú najčastejšie užívané drogy, s ktorými sa môžeme pri detoxikácii stretnúť. K nim je potrebné zaradiť cigarety a alkohol. Tieto drogy nemajú špecifický účinok len na centrálny nervový systém, ale s dôsledkami ich užívania sa môžeme stretávať v ktorejkoľvek časti organizmu.

U cigarety nejde o účinok tabaku, ale splodín horenia cigarety, pri ktorom vzniká veľké množstvo toxínov. Prítomnosť záťaží od alkoholu sa v našich centrách diagnostikuje ako toxín pod názvom etanol. Existujú ľudia, ktorí veľmi dobre odbúravajú toxíny. Opakom sú tí jedinci, ktorým sa toxín zabuduje do organizmu, ktorý nie je sám schopný sa toxínu zbaviť. S tým sa stretávame v detoxikačnej medicíne každodenne.

Prakticky sa napríklad v orgánoch často vytestujú drogy po dvoch aj troch rokoch preukázanej abstinencie, a to aj v prípade, že požívanie drog v minulosti bolo minimálne. Jednu či dve cigarety marihuany bolo možné preukázať aj po roku abstinencie.

U cigariet je to horšie, lebo splodiny z horenia tabaku bolo možné preukázať aj po dvadsiatich rokoch abstinencie. Drogy, ktoré sa zabudovávajú do centrálneho nervového systému, spôsobujú rozbitie emocionálnej štruktúry, chaos myslenia, defekty v logike a pamäti. Detoxikáciou centrálneho nervového systému od drog dochádza k rýchlej úprave myslenia aj emócií. Je to významné potom nielen pri protidrogových detoxikačných kúrach, ale aj v prípade, že sa na nás obráti človek s psychickými problémami, ktorý v minulosti užíval drogy. Pri diagnostike, zvlášť u mladších ľudí, je dôležité merať túto toxickú skupinu. Pre vlastnú detoxikáciu je dôležité, či je pacient aktívnym konzumentom drog alebo drogy užíval v minulosti.

Cigaretové splodiny som nameral u aktívnych, ale aj u pasívnych fajčiarov v orgánoch hormonálneho systému, cievneho systému, v obličkách, pečeni a ďalších orgánoch. Cigaretové splodiny sú často jednou z príčin vzniku zhubných nádorov alebo príčinou sklerotických cievnych zmien. V role toxínov môžu spolu ovplyvňovať ďalšie tkanivá a orgány a spôsobovať najrôznejšie zdravotné problémy.

Detoxikácia od týchto spomínaných toxínov sa prevádza preparátom Joalis Antidrog.

Alkohol-etanol sa nachádza v organizme obzvlášť u osôb, ktoré nadužívajú alkohol a sťažujú sa na zdravotné problémy. Etanol v centrálnom nervovom systéme, pečeni a iných tkanivách môžeme charakterizovať ako toxín a odstrániť ho pomocou preparátu Antidrog, čím postupne odstránime zdravotné problémy.

ZDROJ: MUDr. Josef Jonáš: Praktická příručka detoxikace


autor článku: MUDr. Josef Jonáš (vizitka autora)


Zaradený v rubrike: Detoxikačná medicína (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 14142 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
Foto: archív autora

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.skpredplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)