ISSN 1337-6179          dnes je streda 24. júla 2024, meniny má Vladimír , zajtra Jakub 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Ryby
Fáza Mesiaca:
3. fáza
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
vzostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 28.4.2008

AKO „ODČAROVAŤ“ BRADAVICE...

Nikdy by som tomu neuverila pokiaľ som to nevidela na vlastné oči...

Dcéra mala bradavíc plné ruky, už jej nebolo vidieť pomaly ani nechty, bolo to odporné a tak som sa posťažovala švagrinej. Aj ona mala takéto problémy s dcérou a nechcela ju viac trápiť bolestivým vypaľovaním, ktoré ale nič nevyriešilo. Po známosti sa dostala k babenke v Nových sadoch /už nežije/ a tá jej bradavice ODČAROVALA..
Ja naletím hocičomu, ale toto bolo na mňa priveľa, lenže švagriná je totálna ateistka a neter má ruky čisté... tak som išla k babenke aj ja. Babenka žila so sestrou, lebo bola poloslepá a hluchá, ale čo chcela to videla aj počula. Poobzerala si bradavice na rukách, spýtala sa, či má nejaké aj na tele – mala a potom vzala špulku s hrubšou niťou a nad každou bradavicou uviazala tri uzlíky. Po „operácii“ niť odstrihla, dala ju do papierového desiatového vrecka a spýtala sa, či máme odkvap. Keď som povedala, že na činžiaku nie, zobrala vrecko a zakopala ho pod rínu pri ich dome.

Po niekoľkých týždňoch nebola po bradaviciach ani stopa. Zmizli.

Po rokoch narástla na dlani bradavica synovi. Rástla a odolávala všetkým lastovičníkom, lápisom, dusíkom etc. Babenka už nežila tak som zobrala hrubú niť, uviazala som nad bradavicou tri uzlíky, niť som zabalila do papiera a zakopala som ho pod rínu na záhrade – medzitým sme si postavili chatu. Synovi bradavica zmizla ani si nevšimol kedy, ale mne narástla taká istá na stehne... mám ju tam dodnes ako spomienku, že sa nemám pliesť bosorkám do remesla....

Helena Gregorová
Zaradený v rubrike: Radíme si navzájom (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 20944 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
Foto: archív redakcie

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.sk

Súvisiace článkypredplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)