ISSN 1337-6179          dnes je nedeľa 16. júna 2024, meniny má Blanka, Bianka , zajtra Adolf 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Váhy
Fáza Mesiaca:
2. fáza
Časť rastliny:
kvet
Živel:
vzduch
Výživa:
tuky
Sila Mesiaca:
zostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 1.8.2013

MALÁ ŠKOLA DETOXIKÁCIE: SRDCE A CIEVY

Srdce je podľa TČM materským orgánom pre cievny a tepenný systém, ktorý je v tejto civilizácii veľmi ohrozeným orgánom. Ložisko v srdci skutočne nachádzame vždy v každom prípade, kedy dochádza k rozvoju ochorenia arteriálneho systému.

Detoxikácia srdca a likvidácia ložiska v srdci je teda zásadným a veľmi dôležitým krokom pre prevenciu ochorenia cievneho systému. Infekčné ložisko v srdci (skryté opúzdrené infekčné ložisko je drobný až miniatúrny zhluk mikroorganizmov v hlienovom obale alebo obale z metabolitov, ktoré, pokiaľ sa neaktivizuje či nerozšíri, môže byť v akomkoľvek tkanive bez toho, aby spôsobovalo vážnejšie zdravotné problémy, navyše je bežnými diagnostickými metódami väčšinou nezistiteľné; o teórii infekčného ložiska pripravujeme zvlášť článok v rámci tohto seriálu - pozn. redakcie) však neohrozuje len tepenný a cievny systém, ale aj samotný srdcový sval a srdcovú výstelku (endokard). Rovnako aj zápaly a ochorenia osrdcovníka (perikardu) sú vážnym problémom, ak sa infekčné ložiská postupne rozšíria a aktivujú.

Srdce stojí za niektorými dominantnými emocionálnymi prejavmi akými sú strach a úzkosť - napríklad zo smrti, z ľudí alebo z určitej konkrétnej situácie. Tiež sa môžeme stretnúť s tzv. "vyhorením" citov a neschopnosťou prežívať rôzne situácie a radosti či smútkom, čím nastáva v živote akýsi pocit prázdnoty a zbytočnosti. Zdravé srdce je naopak zdrojom radosti a aktivity. Preto všetky pocity, ktoré pri infekčných ložiskách či ložisku v srdci môžu nastať (poruchy srdečného rytmu, pocity tlaku a bodanie, vynechávanie srdcového tepu atď.) vzbudzujú v ľuďoch veľké obavy a pocity strachu a tí potom veľmi často, takmer každý deň, navštevujú lekára i pohotovosť a dožadujú sa vyšetrenia srdca. V srdci sa rovnako nachádza zdroj elektrických pulzov, ktoré sú často rušené vinou infekčných ložísk v srdci.

Veľmi dôležité je si uvedomiť, že srdce ovláda iba tepny, zatiaľ čo žilový systém je riadený dvojicou pľúca-hrubé črevo. Na chorobách arteriálneho systému sa okrem srdcového ložiska podieľa aj zložka tukového metabolizmu, ktorý spadá pod vplyv pečene. Kombinácia pečeňového a srdcového ložiska je preto veľmi riziková a preto je veľmi ťažko rozhodnúť, ktorý z nich je pri príčine ochorení tohto systému dominantný. Pečeň totiž navyše ovláda aj periférne nervstvo, ktoré hrá významnú úlohu v riadení srdcovo-cievneho systému. Slezina riadi nervstvo vegetatívne, ktoré v riadení obehového systému taktiež zohráva dôležitú úlohu.

NAJNEBEZPEČNEJŠIE A NAJPREHLIADANEJŠIE
Zatiaľ čo ložiská v ostaných materských orgánoch prinášajú značné subjektívne problémy - rôzne bolesti, poruchy imunity, infekcie, kožné problémy a mnohé ďalšie - ložisko v srdci nespôsobuje príliš mnoho subjektívnych problémov. O to je však nebezpečnejšie. Ak detoxikujeme srdce, často nachádzame pri našej práci nedocenenie, napriek tomu to pre neho môže byť život zachraňujúci čin, ktorý si ani neuvedomí. Pokiaľ totiž práve nemá nepríjemné srdcové problémy a pocity, subjektívne si ani neuvedomuje základ svojich budúcich problémov. Pokladá ich často za banálne a bagatelizuje ich. Súčasná medicína disponuje radom chemických preparátov, ktoré upravujú srdcový rytmus a zbavujú človeka nepríjemných pocitov u srdca, napríklad záchvatu nedokrvenosti či srdcového zlyhávania, čím síce pacientovi preukazujú veľmi problematickú službu - vyvoláva v ňom pocit, že je liečený, jeho srdce ošetrené a jeho obehovému systému nehrozí žiadne nebezpečie. No ochorenie pokračuje ďalej napriek liekom rušiacim varovnú symptomatológiu či zavedeniu pacemarkerov.

LOŽISKÁ V DVANÁSTNIKU
Podľa tradičnej čínskej medicíny je párovým orgánom srdca tenké črevo. Podľa zistení MUDr. Jonáša je vzťahovo naviazaný na srdce najmä dvanástnik. Infekčné ložiská v dvanástniku nielenže spôsobujú jeho zápaly a tvorby vredov, ale aj funkčné poruchy zažívania a bolesti okolo pupka. Lieto ložiská však následne môžu spôsobovať problémy v srdcovo-cievnom systéme. Preto je veľmi dôležité v rámci prevencie srdca a ciev postarať sa aj o očistu tohto orgánu.

Ľudia sa tiež domnievajú, že prírodná medicína a detoxikácia môže stačiť maximálne na rôzne nepríjemné pocity, ale tak vážnu vec, ako je srdce, nezvládne. Tým sa dopúšťajú ďalšieho pochybenia, akonáhle sa tepenný systém už poškodí ( na stene tepien a ciev sa objavujú zápaly, nachádzame tam borreliové, chlamydiové a helikobakterové či cytomegalové infekcie), je ošetrenie zložité a vyžaduje si veľmi systematickú a dlhodobú detoxikáciu.

ZÁKLADOM PREVENCIA
Základom teda zostáva prevencia v podobe odstránenia ložísk v srdci a cievnom systéme, očisty a regenerácie pečene ako prevencia poruchy metabolizmu tukov a tiež nervového systému, ktorý výrazne vplýva na správny chod a fungovanie srdca a ciev.

V rámci prevencie v detoxikačnej medicíne prevádzame detoxikáciu preparátom JOALIS COR HELP, ktorý rozpúšťa ložiská vo všetkých srdcových štruktúrach (je súčasťou základného preventívneho detoxikačného balíčka SKORÉ LETO – čas očisty srdca a ciev).
Pre súvisiace orgány tohto okruhu je určená bylinná tinktúra JOALIS COR DREN, ktorá rozpúšťa ložiská v tepnách, dvanástniku a nervových štruktúrach súvisiacich s prácou srdca.
Z ďalších preparátov je potrebné vyzdvihnúť JOALIS LYMFATEX – preparát na očistu lymfatického systému. Lymfa sa totiž zo srdcového svalu odvádza do uzlín v okolí dýchacieho systému a práve blokáda odtoku lymfy môže pre srdce predstavovať vážny problém.
Ďalším potrebným preventívnym preparátom je JOALIS VEGETON. Očista vegetatívneho nervového systému bude pre srdce dôležitá, lebo srdcový elektrický aparát spadá práve pod autonómne – vegetatívne nervstvo a poškodzujú ho rovnako toxíny a ostatné záťaže.

VHODNÁ DETOXIKÁCIA SRDCA A CIEV PREPARÁTMI DETOXIKAČNEJ MEDICÍNY:

V RÁMCI PREVENCIE:

 • Joalis - preventívny detoxikačný balíček SKORÉ LETO - čas okruhu srdca
 • Joalis - preventívny detoxikačný balíček JAR - čas očisty pečene a žlčníka
 • Joalis - preventívny detoxikačný balíček NERVOVÝ SYSTÉM
 • Joalis – preventívne balíčky RESCUE 1 a RESCUE 2, ktoré sa odporúčajú zaradiť na začiatok detoxikácie už pri existujúcich problémoch so srdcovo-cievnym systémom (obsahujú aj spomínaný LYMFATEX)


  • PRI PROBLÉMOCH SA NAJČASTEJŠIE VYUŽÍVAJÚ AJ ĎALŠIE PREPARÁTY:
   Loalis Vaso dren, Joalis Metabex, Joalis Metabol, Joalis Chlamydi, Joalis Helicob, Joalis Biosalz, Joalis Antivir, Joalis No Bacter, Joalis Spirobor, Joalis Antimetal, Joalis Ionyx, Joalis Epigen, ktoré sa užívajú najmä na základe vytestovania vhodnosti prostredníctvom EAV Salvia v našich detoxikačných centrách.

   STRAVA A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY
   Z výživového hľadiska je preukázateľne vhodný zelený čaj, olivový olej, cesnak,nenasýtené mastné kyseliny obsiahnuté v morských rybách. Pozitívne účinky sa uvádzajú aj v sóji a výrobkoch zo sóje. (podrobnejšie v inom článku)

   VHODNÝ ČAS NA OČISTU SRDCA A CIEV:

   Podľa ročných období:najvhodnejší čas je v mesiacoch máj a jún. Srdce a cievy sú v najväčšej aktivite v mesiaci máj.

   Podľa lunárneho kalendára: pre zmäkčovanie, odstraňovanie nánosov a usadenín na stenách ciev – v dňoch, kedy organizmus dobre vstrebáva tuk a vodu - v 2. a 3. lunárnej fáze

   Pre následnú očistu od toxínov a infekčných ložísk: 2. fáza, najlepšie druhá trenina, kedy je v aktivite energia tekunín v hrudníku

   Všeobecne priaznivé očistné dni pre vyplavovanie uvoľnených toxínov a nánosov metabolitov: 2. a 4. lunárna fáza

   Podľa astrologického vplyvu: dni Leva v 2. a 4. fáze

   NAJVHODNEJŠIE DNI NA REGENERÁCIU A POSILNENIE:

   • špeciálne - dni Leva v 1. a 3. lunárnej fáze, kedy je srdce v aktivite
   • všeobecne - 1. a 3. lunárna fáza, kedy sa dobre vstrebávajú živiny a liečivá
   • mesiace máj a jún, kedy sú srdce a cievy v aktivite podľa ročných období
   Uvedené detoxikačné postupy nenahradzujú lekárske ošetrenie.


   ZDROJ: MUDr. Josef Jonáš: Praktická příručka detoxikace

   Preložila, upravila a doplnila: Daniela Kellerová


autor článku: MUDr. Josef Jonáš (vizitka autora)


Zaradený v rubrike: Detoxikačná medicína (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 26415 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
Foto: archív redakcie

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.sk

Preventívny detoxikačný balíček SKORÉ LETO - čas očisty srdca a ciev
Preventívny detoxikačný balíček na okruh srdca, ciev a dvanástnika z výskumu MUDr. Josefa Jonáša.<br><br>Cena 1 640,-Sk - v mesiacoch máj a jún zľava! <br><br> Bližšie informácie na www.studiozdravia.info v sekcii On-line obchod, alebo preklikom cez obrázok. <br> Objednávky cez telefón na 0904 361 286 alebo e-mailom na centrum@studiozdravia.info
Preventívny detoxikačný balíček na okruh srdca, ciev a dvanástnika z výskumu MUDr. Josefa Jonáša.

Cena 1 640,-Sk - v mesiacoch máj a jún zľava!

Bližšie informácie na www.studiozdravia.info v sekcii On-line obchod, alebo preklikom cez obrázok.
Objednávky cez telefón na 0904 361 286 alebo e-mailom na centrum@studiozdravia.info


predplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)