ISSN 1337-6179          dnes je streda 24. júla 2024, meniny má Vladimír , zajtra Jakub 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Ryby
Fáza Mesiaca:
3. fáza
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
vzostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 24.8.2011

Čo môžeme urobiť dnes pre krajšiu budúcnosť našich detí?

Kto by dnes nechcel mať zdravé a šťastné deti? Informácií a zdravých produktov je dnes už na trhu dostatok, stačí hľadať. Nie každý má však dostatok času a energie hľadať to správne pre svoje dieťa a ešte sa v tom množstve informácií aj vyznať.

A práve preto, na podnet dvoch mamičiek na materskej „dovolenke“, vznikol projekt BioBaby. Na stránke www.biobaby.sk nájdete všetko dôležité pre zdravý telesný i duševný vývoj detí, v prehľadnej štruktúre, v originálnom a peknom prevedení.

V poslednej dobe celá spoločnosť zaznamenáva u detí nárast alergií, onemocnení, nervozity, hyperaktivity, agresivity, vzdoru atď. Hoci si staršie generácie vždy ťažko povzdychli, že „dnešná mládež už nie je to, čo bývala“, dnes sú zmeny v chovaní a v zdraví detí oveľa výraznejšie. Cítia to učitelia v školách, lekári v nemocniciach aj samotní rodičia, ktorí si občas nevedia rady. Navyše sa ozýva samotná príroda, ktorá dopláca na ekonomický rast spoločnosti a vracia úder práve pomocou rôznych chorôb aj živelných pohrôm.

Deti svojou prirodzenou citlivosťou reagujú na zmeny, na ktoré sa príroda nedokázala ešte pripraviť. Posledné storočie nám prinieslo obrovský nárast život uľahčujúcich pomôcok v podobe chemikálií, plastov, potravinových „zlepšovákov“ i elektroniky. Rodičia môžu svojim deťom kedykoľvek prehrať rozprávku, môžu ich zabaviť blikotajúcimi hračkami, prebaliť ich kedy chcú a nakŕmiť ich hotovým pokrmom z obchodu, vrátane umelého materského mlieka... Ale to, čo príroda budovala niekoľko desiatok tisíc rokov predtým, tieto vymoženosti nezmenia. Deti potrebujú predovšetkým kontakt so svojim rodičom a aj s prírodou, z ktorej vzišli. Všetky umelé látky obsiahnuté v potrave a vo veciach, ktorými ich obklopujeme a rady, ktorými sa ich snažíme „vychovať“, ich vzďaľujú od svojej prirodzenosti. Hromadíme v ich telíčkach aj dušiach odpad, a posielame ho aj do prírody. Bohužiaľ, všetky tieto „nánosy“ modernej doby, nielen našim deťom, ale aj nám zabraňujú vidieť, cítiť a počúvať vlastnú intuíciu a prirodzené potreby. Aby sme sa vrátili k prírode aj k jej rokmi overenej múdrosti, nemusíme sa „vracať na stromy“. Stačí si pustiť prírodu bližšie k telu, a pristupovať k životu, k svojmu okoliu a k výchove detí s rozumom cítiaceho človeka.

Projekt BioBaby má za cieľ stať sa „kompasom“ pre rodičov, ktorí túžia nájsť bezpečnú cestu pre krajší život svojich detí a našu planétu Zem. V piatich oblastiach sa BioBaby snaží zhrnúť to podstatné, čo vedie k šťastnému a hodnotnému životu. Tento „päťlístok“ pre šťastný život tvorí: zdravá výživa, harmonické vzťahy, aktívne telo, radostná tvorivosť a eko domov. Venovaním pozornosti všetkým týmto piatim oblastiam, majú rodičia väčšiu šancu dopriať svojim deťom zdravie, duševnú pohodu a budúcnosť v čistejšom životnom prostredí.

Na stránkach BioBaby.sk objavíte komplexnú ponuku čisto prírodných a nezávadných výrobkov (v bio/eko/organic kvalite), ale aj množstvo užitočných informacií. Nájdete tu napríklad: bio kaše pre deti, obilné nápoje namiesto mlieka, zdravšie sladkosti bez cukru a bielej múky, bio kozmetiku, eko drogériu, eko plienky, krásne eko drevené hračky, detské organické matrace a bio textílie, knihy o výchove a zdravom varení pre deti, dojčenské fľašky bez bisfenolu a škodlivých plastov. Dočítate sa o škodlivých látkach v potravinách, v kozmetike aj v hračkách, o toxických látkach v domácnosti a o možnosti ako sa im vyhnúť, o výhodách nosenia detí v šatke alebo o potrebe obúvať deti do mäkkých topánočiek. Nájdete tu aj ponuku kurzov pre deti a rodičov, kontakty na poradenstvo ohľadom výchovy či zariaďovania zdravej spálne a výber aktivít a relaxu pre budúce i súčasné mamičky. V ucelenej podobe prinesie BioBaby aj informácie, kontakty a produkty vhodné pre predčasne narodené detičky, čím chce prispieť k šíreniu potreby venovať pozornosť aj týmto znevýhodneným bábätkám.

Spustením projektu BioBaby.sk sa chceme pridať k šíreniu dôležitých, ale ťažko dostupných pravdivých informácií pre rodičov a o jednoduchší prístup k zdravým produktom, šetrným k prírode a k našim deťom.Katarína a Daniela, www.biobaby.sk


Zaradený v rubrike: Predstavujeme (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 9889 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.sk

Nájdete tu všetko pre vaše zdravé a šťastné bábätko: zdravá výživa, bio potraviny pre deti, eko plienky, bio kozmetika, bio oblečenie, šatky a nosiče, organic topánočky, eko nábytok, eko hračky, eko drogéria, BPA free príslušenstvo, kurzy a poradenstvo pre deti, knihy. Pre krajší svet - bez škodlivej chémie, bez konzervantov, bez ftalátov atď.


predplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)