ISSN 1337-6179          dnes je streda 17. apríla 2024, meniny má Rudolf , zajtra Valér 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Lev
Fáza Mesiaca:
2. fáza
Časť rastliny:
plod
Živel:
oheň
Výživa:
bielkoviny/plod
Sila Mesiaca:
zostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 31.5.2007

ĽUDSKÝ PAPILLOMAVÍRUS (HPV) A RAKOVINA KRČKA MATERNICE Z POHĽADU DETOXIKAČNEJ MEDICÍNY

Aj napriek veľkej mediálnej kampani na vakcináciu proti HPV vírusom, nie je úplne jednoznačné, či je vakcína jedinou prevenciou a najmä účinnou ochranou proti rakovine krčka maternice. Z hľadiska detoxikačnej medicíny je tu aj ďalšia možnosť....

Papillomavírusy patria do čeľade papovaviridae a sú to parazitujúce vírusy, ktoré prežívajú v bunke, často skryto po desiatky rokov. Keď sa zaktivizujú, bývajú často príčinou rôznych zdravotných problémov. Papillomavírusy existujú výhradne na povrchových epiteliálnych bunkách kože a slizníc. Môžeme od nich očakávať vznik bradavíc rôzneho typu na koži na gynekologických orgánoch.

Rôzne typy papillomavírusov sa nachádzajú u 90% prípadov tohto karcinómu, a tak bola v súčasnosti daná do predaja vakcína brániaca vzniku zmieneného ochorenia. Vlastný typ papillomavírusov, ktorý je označovaný ako pôvodca rakoviny krčku maternice, sa vyskytuje asi u 70% týchto nádorov. Ak sa naplní nádej tvorcov vakcíny a predíde sa u určitého percenta žien vzniku karcinómu, je to iste veľmi podstatná a veľmi zaujímavá záležitosť. V tejto súvislosti je potrebné pripomenúť určité nedostatky.

Papillomavírusy sú v príčine vzniku iba 75% nádorov krčka maternice. V ostatných prípadoch vznikajú karcinómy z úplne iných príčin – napríklad pôsobením iných vírusov a pod. Ochrana sa teda môže pohybovať okolo 70-80% prípadov. Pretože inkubácia tohto typu vírusu je 10-20 rokov, je možné spoľahlivo očkovať len tie dievčatá, ktoré doteraz neviedli aktívny sexuálny život a nemali pohlavný styk. Hovorí sa najmä o dievčatách vo veku 10-14 rokov. Ak sa už v tomto veku vírus začal v bunkách rozmnožovať, je očkovanie v podstate neúčinné. Aj napriek tomu je podľa tvorcov vakcíny je možnosť, aby úspešne stimulovala organizmus v boji s týmto vírusom i v prípade už aktívnej rakoviny, respektíve v predrakovinovom štádiu.

Očkovanie však nepôsobí na vznik bradavíc ani condilómov. Kvôli dlhodobej inkubácii papillomavírusov sa o výsledkoch tohto očkovania môžeme dozvedieť približne o dvadsať rokov. Zatiaľ nie je jasné, aký výsledok pre zníženie výskytu tohto ochorenia bude očkovanie mať.

Dôležité je zdôrazniť najmä preventívne cytologické vyšetrenie, ktoré by sa malo opakovať pravidelne a ktorým je rakovina krčka maternice pomerne dobre diagnostikovateľná.

Detoxikácia sa s problémom papillomavírusov vysporadúva pomerne úspešne, a môžem povedať, že pokiaľ sme sa systematicky venovali problematike bradavíc, condilómov alebo patologickej cytológii krčka maternice, boli sme prakticky vždy úspešní. Pri detoxikácii proti papillomavírusom ide vždy a predovšetkým o normalizáciu imunity, ktorú prevádzame prostredníctvom preparátov JOALIS IMUN, JOALIS CRANIUM, a JOALIS INFODREN K1. Viackrát som už opakoval, že i ďalšie detoxikačné postupy patria z veľkej časti medzi kroky zlepšujúce funkciu imunitného systému. Je vhodné užiť preparáty JOALIS ANTIMETAL, a JOALIS IONYX na odstránenie kovov a rádioaktívnych látok z centrálnej nervovej sústavy. Ďalej je potrebné zbaviť sa psychických toxínov pomocou preparátov JOALIS NO DEGEN, JOALIS STRESON. Podporujú dobrú funkciu imunitného systému. Pre gynekologickú oblasť je dôležité odstrániť predovšetkým infekčné ložiská, pretože ničí lokálnu imunitu orgánu – tu pomôže preparát JOALILS GYNODREN. U kože je zásadným preparátom JOALIS CUTIDREN.

(Poznámka redakcie: tieto preparáty je možné dostať v akreditovaných detoxikačných centrách alebo prostredníctvom atestovaných špecialistov detoxikácie, na ktorých kontakty budú priebežne pribúdať v našom katalógu v sekcii Detoxikačné centrá.)

Mikroorganizmy a to predovšetkým plesne vyskytujúce sa často ako v pošve, tak i na kože, je potrebné odstraňovať preparátom JOALIS YEAST (prípadne JOALIS CANDID – pozn. redakcie). Dôležité je tiež zbaviť toxínov stimulujúcich rast plesní, ako JOALIS FUNGICICD, JOALIS ATB či JOALIS MYKOTOX.

V závere detoxikačnej kúry podávame preparát JOALIS ANTIVIR, ktorý obsahuje informáciu papillomavírusov, a to ako typov spôsobujúcich rast bradavíc, tak i typov žijúcich v epiteloch krčka maternice. U bradavíc ľahko rozoznáme výsledok, pretože zmiznú a ďalšie sa nevytvoria. U gynekologického problému sa spoliehame na vyšetrenie gynekológa a podľa mojich skúseností je možné vrátiť sa k úplne fyziologickému nálezu až zo štádia 2-3.

Otázkou ostáva, či eliminácia papillomavírusov očkovaním skutočne ovplyvní výskyt rakoviny. Je predsa známe, že k vyvolaniu rakoviny nikdy nestačí jedna – jediná príčina, ale na to treba pôsobenie niekoľkých súbežných faktorov, aby bol naštartovaný celý reťazec vedúci k vzniku zhubného nádoru. Nie je ani jasné, či sa znížením výskytu rakoviny krčka maternice ovplyvní celkový počet prípadov rakoviny, lebo organizmus vytvára nádorové bujnenie stále v približne rovnakom pomere voči ostatným ochoreniam a zdá sa, ako by bolo jedno, ktoré orgány si vyberie. Je tomu tak pravdepodobne preto, že dôležitým štartérom vzniku nádorov je prítomnosť rádioaktívnych látok, a približne rovnaké percento ľudí má tendencie tieto látky v sebe kumulovať.

(Poznámka redakcie: Pri záujme o bližšie informácie alebo riešenie tohto problému prostredníctvom detoxikácie je vhodné obrátiť sa na príslušné akreditované detoxikačné centrum alebo odborníka pracujúceho metódou Riadenej a kontrolovanej detoxikácie podľa MUDr. Josefa Jonáša.)

Zdroj : JOALIS INFO, bulletin detoxikačnej medicíny


autor článku: MUDr. Josef Jonáš (vizitka autora)


Zaradený v rubrike: Detoxikačná medicína (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 12845 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
Foto: archív MUDr. Jonáša

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.sk

ŠTÚDIO ZDRAVIA - akreditované detoxikačné a bioregeneračné centrum
Diagnostika, poradenstvo, priamy predaj a predaj cez internet (ON-LINE OBCHOD) preparátov z výskumu MUDr. Josefa Jonáša. Riešenie vírusového zaťaženia (aj HPV) v rámci prevencie pred vznikom rakoviny krčka maternice.
Diagnostika, poradenstvo, priamy predaj a predaj cez internet (ON-LINE OBCHOD) preparátov z výskumu MUDr. Josefa Jonáša. Riešenie vírusového zaťaženia (aj HPV) v rámci prevencie pred vznikom rakoviny krčka maternice.


predplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)