ISSN 1337-6179          dnes je streda 17. apríla 2024, meniny má Rudolf , zajtra Valér 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Lev
Fáza Mesiaca:
2. fáza
Časť rastliny:
plod
Živel:
oheň
Výživa:
bielkoviny/plod
Sila Mesiaca:
zostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 17.7.2007

NERVOVÝ SYSTÉM Z HĽADISKA DETOXIKAČNEJ MEDICÍNY

Ak v rámci detoxikačnej medicíny pracujeme s orgánovým pentagramom podľa tradičnej čínskej medicíny, tak nervový systém patrí vlastne do jeho stredu, pretože má súvislosť s celým organizmom.Nervový systém sa skladá z :

1. centrálneho nervového systému
2. periférneho nervového systému
3. vegetatívneho nervového systému


Z pohľadu tradičnej čínskej medicíny ovláda každú časť nervového systému iný orgán, preto je likvidácia toxínov zložitá záležitosť. Pri detoxikácii nervového systému jednoznačne platí, že zdravie a harmóniu človeku zaisťuje rovnováha medzi päticou funkčných okruhov. Akonáhle je niektorý zo základných orgánov zaťažený ložiskami, prenášajú sa chybné informácie do nervového systému, kde sa fixujú a zákonite spôsobujú vznik zdravotných problémov. Preto na prvé miesto vždy musíme klásť psychiku – myšlienka vždy predchádza činu. Negatívne emócie (strach, úzkosť, žiarlivosť, závisť, agresia...) stojí na počiatku funkčných porúch orgánov a tieto poruchy prechádzajú vo fyzické problémy. Stresom stiahnuté orgány dokážu nakumulovať toxíny v takej miere, že dlhodobý stres vždy spôsobí počiatok ochorenia.


CENTRÁLNY NERVOVÝ SYSTÉM

Radíme k nemu mozog a miechu. Mozog je z pohľadu čínskej medicíny zložený z mnoho častí so špecifickými funkciami, ktoré sú dokonale prepojené.
Neexistuje žiadny jav v ľudskom organizme, ktorý by neprechádzal mozgom!

Každú časť mozgu ovplyvňuje bohužiaľ iný orgán a každá je nositeľom určitej funkcie: pamäť, rovnováha, centrum reči, prehĺtanie, vitalita, orientácia v priestore, krvný tlak....
Jednotlivé časti mozgu majú vplyv na imunitný systém, takže detoxikáciou mozgu dôjde k obnoveniu riadenia imunity. Odstránenie infekčných ložísk v mozgu dokáže skvalitniť život – zlepšuje sa pamäť i starším ľuďom, zbystria sa zmysly – zrak, sluch, čuch a vráti sa chuť do života. V dnešnom civilizovanom svete takmer neexistuje človek, ktorý by nemal v mozgu aspoň stopové množstvo toxickej záťaže.


MIECHA

Miecha je ovplyvňovaná obličkami, to znamená, že poruchy okruhu obličiek sa premietnú v toxické zaťaženie miechy. Hromadenie voľných i založiskovaných toxínov spôsobuje potom celý rad problémov pohybového systému. Keď sa k tomu pripojí autoimunitná reakcia, môžu vznikať vážne degeneratívne ochorenia ako napr. roztrúsená skleróza. Pokiaľ zahájime detoxikáciu včas, je možné veľmi pozitívne ovplyvniť priebeh i vážnejších chorôb, v horšom prípade aspoň zastaviť degeneratívny proces.


PERIFÉRNY NERVOVÝ SYSTÉM

Je priradený k pečeni. Patria k nemu hlavové a miechové nervy.
Miechové nervy tvorí 31 párov nervov, vychádzajúcich z miechy medzi každým stavcom. Stres, ktorý sa premieta v chrbtici za spoluúčasti toxínov, spôsobuje vznik ložísk a následné bolesti chrbtice.

Hlavové nervy tvorí 12 párov nervov, ktoré vychádzajú priamo z mozgu. Hrajú zásadnú úlohu napríklad u astmy, nočných kŕčoch, brnení v rukách, u alergických a nervových porúch, dráždivých kašľov u detí. Najdôležitejším je blúdivý nerv (nervus vagus), ktorý riadi dýchanie, ďalej sedací, trojklanný, sluchový, zrakový. Nervový systém poškodzuje:
• stres
• negatívne emócie (úzkosť, smútok, hnev)
• nedostatok vitamínov skupiny B (ničí ich alkohol a lieky)
• porušené vstrebávanie vitamínov a minerálov


Nervový systém posilňuje:
• láska, radosť smiech
• vitamíny skupiny B6, B12 (zdroj obilné klíčky, orechy, banány, sója, tempeh, morské živočíchy, celozrnné pečivo, ryby, hydina, sladkovodná riasa Chlorella)
• ľubovník, materina dúška, oregáno, rumanček, medovka, levanduľa, valeriána
• pobyt v prírode, dostatočný spánok
• kúpele v odvare rebríčka
• cvičenie jógy
• mať rád a vážiť si samého seba!
• žiť v prítomnom okamžiku !


autor článku: Ivana Batůšková (vizitka autora)


Zaradený v rubrike: Detoxikačná medicína (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 14595 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
Foto: archív redakcie

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.sk

PREVENTÍVNY DETOXIKAČNÝ BALÍČEK  NERVOVÝ SYSTÉM
Preventívny detoxikačný balíček bylinných energo-informačných preparátov z výskumu MUDr. Josefa Jonáša na dôkladnú očistu mozgu a nervového systému. Bližšie info v ON-LINE obchode ŠTÚDIA ZDRAVIA.
Preventívny detoxikačný balíček bylinných energo-informačných preparátov z výskumu MUDr. Josefa Jonáša na dôkladnú očistu mozgu a nervového systému. Bližšie info v ON-LINE obchode ŠTÚDIA ZDRAVIA.


predplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)