ISSN 1337-6179          dnes je streda 24. júla 2024, meniny má Vladimír , zajtra Jakub 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Ryby
Fáza Mesiaca:
3. fáza
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
vzostupná
Rubrika: Zdravie
počet článkov: 32
12.12.2012 - rubrika: Zdravie
O krvi, ako ste o nej nepočuli

Najdôležitejším detoxikačným orgánom v našom tele je KRV. Aký má pre zdravie význam a čo môže spôsobiť jej toxické zaťaženie? Našťastie už existuje unikátna metóda na jej detoxikáciu. ..
31.3.2012 - rubrika: Zdravie
ZALMANOVSKÁ FYZIOLÓGIA A TERAPIA - POKOŽKA

„Každé podráždenie pokožky, ekzémy, uhry, furunkulózy sú vyvolávané nazhromaždením metabolitov v krvi a v ďalších tekutinách organizmu. Ak sa nepodarí zbaviť sa týchto substancií, znamená to, že sa nepodarí zbaviť týchto chorých od kožných problémov.“
16.5.2011 - rubrika: Zdravie
ZALMANOVSKÁ FYZIOLÓGIA A TERAPIA - CIEVNY SYSTÉM

Systém krvnej cirkulácie organizmu zabezpečujú cievy rôzneho kalibru a veľkosti. Ich rozmery sa líšia v závislosti od ich funkcií. Srdce prostredníctvom arteriálneho systému posiela krv obohatenú živinami a kyslíkom k jednotlivým častiam organizmu.
21.8.2010 - rubrika: Zdravie
ZALMANOVSKÁ FYZIOLÓGIA: ŽIVICOVÉ KÚPELE - VODA A ORGANIZMUS

„Voda je tá sila, ktorá vytvára a dáva život. Voda je matkou všetkého živého, je samotnou energiou života“
Masaru Emoto
22.5.2010 - rubrika: Zdravie
Združenie Intolerancia laktózy ponúka bezplatný test neznášanlivosti mlieka

Mlieko a mliečne produkty je vďaka zloženiu vhodné prijímať v strave pravidelne. Asi 20 percent Slovákov si to však kvôli ťažkostiam s jeho trávením nemôže dovoliť. Organizujeme preto bezplatné otestovanie pre občanov na neznášanlivosť laktózy v mlieku.
22.5.2010 - rubrika: Zdravie
ZALMANOVSKÁ FYZIOLÓGIA A TERAPIA – POHYBOVÝ APARÁT

Doktor Zalmanov sa zameral na postupnú obnovu cirkulácie tekutín v postihnutom kĺbe, alebo kĺboch, horúcimi kúpeľami s presne dávkovanými prísadami, vyhrievaním oblasti pečene, spoločne s očistou organizmu a úpravou stravovacieho režimu.
11.3.2010 - rubrika: Zdravie
ŽIVICOVÉ KÚPELE ZALMANOVA

Pred vyše 100 rokmi ruský profesor Zalmanov objavil špeciálny hydro-terapeutický prostriedok „elixír zdravia“, ktorým sú kúpele v živicovej zmesi. Svojimi účinkami obnovujú životaschopnosť buniek, tkanív, orgánov a celého organizmu človeka.
10.11.2009 - rubrika: Zdravie
LIEČBA BIOINFORMÁCIAMI – AKO TO VLASTNE FUNGUJE?

Každá bunka rastlinného i živočíšneho organizmu v sebe nesie genetickú informáciu. V jadre bunky sa nachádza kompletný genóm - súbor génov, ktoré v základe tvoria celú rastlinu či živočícha.
21.10.2009 - rubrika: Zdravie
NOVÉ POZNATKY O VZNIKU RAKOVINY

Práve u našich českých susedov vyšli na svetlo nové fakty o príčinách vzniku opakovaného nádorového bujnenia. Českí vedci totiž odhalili dosiaľ neznáme spúšťače rakoviny. Dokážeme sa však s nimi popasovať?
22.9.2009 - rubrika: Zdravie
AKO PARAZITY RIADIA NAŠE MYSLE

Predstavte si svet, v ktorom parazity ovládajú mysle svojich hostiteľov a tým ich vedú do záhuby. Svet, kde parazity poháňajú evolúciu a sú majstrami chemického maskovania vždy o krok vpred pred imunitným systémom hostiteľa.
15.5.2009 - rubrika: Zdravie
ROBÍ VÁM PROBLÉM TRÁVENIE MLIEKA?

Každý piaty človek na Slovensku trpí intoleranciou laktózy, neznášanlivosťou mliečneho cukru. V praxi to znamená, že po vypití mlieka či konzumácii vybraných mliečnych výrobkov zažíva nadúvanie, hnačky, pociťuje kŕče v bruchu a podobne
18.3.2009 - rubrika: Zdravie
VŠECHNO PRO ZDRAVÉ JÁTRA

Játra mají úžasnou omlazovací sílu a neustále se obnovují. Jsou pro organismus natolik nezbytná, že dokonce když je až devadesát procent jaterní tkáně odstraněno, zbylých deset procent dokáže obnovit celá játra.
1.7.2008 - rubrika: Zdravie
PITNÝ REŽIM V HORÚČAVÁCH

Voda je pre život človeka bezpodmienečne nevyhnutná. Bez vody človek vysychá ako strom. Práve preto je veľmi dôležité v letných horúčavách predísť nebezpečnej dehydratácii vhodným pitným režimom
30.4.2008 - rubrika: Zdravie
PLESNE – ZÁHADNÍ PÔVODCOVIA CHORÔB

Poznáte to? Ráno vstávate ako dolámaní, ste ustavične malátni, neviete sa koncentrovať na prácu. Trpíte nadváhou, záchvatmi hladu s pocitmi slabosti a triašky a nech robíte čokoľvek, diéty, cvičenie - všetko je márne. Príčina môže byť v plesňovej infekcii
19.12.2007 - rubrika: Zdravie
OTUŽOVÁNÍ MŮŽE BÝT I ZÁBAVA

Když pozvu někoho do kina, divadla na squash nebo tenis, většinou nabídku s nadšením přijme. Jaká však asi bude reakce na pozvánku k otužování?
< späť ďalej >


predplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)