ISSN 1337-6179          dnes je utorok 3. decembra 2024, meniny má Oldrich , zajtra Barbora, Barbara 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Kozorožec
Fáza Mesiaca:
1. fáza
Časť rastliny:
koreň
Živel:
zem
Výživa:
soľ
Sila Mesiaca:
vzostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 16.6.2008

HOT STONE – MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMEŇMI

Masáž horúcimi lávovými kameňmi, známa pod názvom Hot Stone massage, je veľmi stará liečebná metóda. Používala sa už v starovekej Číne, v Indií, poznali ju aj kmene v Amerike.

Sila lávových kameňov vznikala už v lone sopky, odkiaľ bola horúca hmota vyvrhnutá a na povrchu následne ochladená, čím sa v kameni uzavreli na dlhé veky liečivé energetické vibrácie. Lávové kamene - čadiče vulkanického pôvodu - používame oblé, s hladkým povrchom, v rôznych veľkostiach. Dokážu nás liečiť, odovzdávať pozitívnu energiu a pohlcovať našu negatívnu. Nahrejeme ich v špeciálnom variči na teplotu 40-60 °C, niektoré len prikladáme na určité body na tele, ostatnými masírujeme celé telo. Pokožku masírovaného klienta musíme dobre natrieť namiešaným špeciálnym aromaterapeutickým olejom, aby lepšie znášala horúce pôsobenie kameňov, ktoré telu však už po chvíľke odovzdajú svoje energie a teplo. Tieto kamene sú zväčša tmavo sivé až čierne, obsahujú množstvo železa a oplývajú mužskou energiou JANG.

Teplo uvoľňujúce sa z kameňov spolu s pôsobením masáže pomáha uvoľniť svalstvo, zlepšiť metabolizmus, krvný obeh, upokojiť bolestivé miesta na tele, lepšie uvoľniť svalové spazmy, nabudiť samoliečiace schopnosti organizmu.

Pri termoterapii môžeme využiť aj protichodné pôsobenie bielych studených kameňov /mramor a pod./, vyžarujúcich JIN, ktoré držíme v miske s ľadom, a použijeme v mieste zvýšeného prekrvenia a prehriatia organizmu. Tieto pomáhajú zmenšiť opuchy, použijeme ich aj pri úrazoch a natiahnutí šliach a svalov, eliminujeme zápaly v miestach, kde ich nájdeme pomocou horúcich kameňov.

Tu môžeme prípadne použiť aj niektorý ochladzovací kameň z polodrahokamov, napríklad sodalit či chryzokol, podľa uváženia.

Pri dlhodobejšom pôsobení lávových kameňov sa človek začína potiť, čím sa prečisťuje organizmus a zbavuje sa škodlivých látok. Po terapií je dôležité doplniť množstvo tekutiny, a zvýšiť jej objem aj ďalšie dva tri dni, najmä čistú vodu a čaje zelené, lapacho, vilcacoru, či bylinkové zmesi na prečistenie a imunizáciu organizmu, čím ešte zvýšime účinok masáže.

Aj o lávové kamene sa treba s láskou starať, po masáži ich dobre očistiť, poumývať, ponabíjame ich na priamom slniečku, a na záver ponatierame olejčekom a uložíme .

Adriana Jánošíková


autor článku: Adriana Jánošíková (vizitka autora)


Zaradený v rubrike: Predstavujeme (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 9778 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
Foto: archív autora

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.sk



predplatitelia





Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)