ISSN 1337-6179          dnes je pondelok 17. júna 2019, meniny má Adolf , zajtra Vratislav 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Strelec
Fáza Mesiaca:
spln
Časť rastliny:
plod
Živel:
oheň
Výživa:
bielkoviny/plod
Sila Mesiaca:
neutrálna
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
17.06
spln
Strelec
celý detail
18.06

Kozorožec
celý detail
19.06

Kozorožec
celý detail
20.06

Kozorožec
celý detail
21.06

Vodnár
celý detail
22.06

Vodnár
celý detail
23.06

Ryby
celý detail
24.06

Ryby
náhľad
25.06
posledná štvrť
Ryby
náhľad
26.06

Baran
náhľad
27.06

Baran
náhľad
28.06

Býk
náhľad
29.06

Býk
náhľad
30.06

Blíženci
náhľad
01.07

Blíženci
náhľad
02.07
nov
Blíženci
náhľad
03.07

Rak
náhľad
04.07

Rak
náhľad
05.07

Lev
náhľad
06.07

Lev
náhľad
07.07

Panna
náhľad
08.07

Panna
náhľad
09.07
prvá štvrť
Váhy
náhľad
10.07

Váhy
náhľad
11.07

Škorpión
náhľad
12.07

Škorpión
náhľad
13.07

Strelec
náhľad
14.07

Strelec
náhľad
15.07

Kozorožec
náhľad
16.07
spln
Kozorožec
náhľad
17.07

Kozorožec
náhľad
18.07

Vodnár
náhľad
19.07

Vodnár
náhľad
20.07

Ryby
náhľad
21.07

Ryby
náhľad
22.07


23.07


24.07


25.07


26.07


27.07


28.07
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 17.6.2019

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: spln, 10:30 LČ, Zem stojí medzi Slnkom a Mesiacom, je vystavená protichodnému pôsobeniu ich príťažlivostí, príliv je najvyšší  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Strelec detail...
Živel: oheň detail...
Časť rastliny: plod detail...
Výživová akosť: bielkoviny/plod detail...
Sila Mesiaca: neutrálna detail...
Vplyv na organizmus: zadržujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
Strelec ovplyvňuje stehná, boky, krížová kosť a pohyblivosť Podľa vplyvu Luny:
Organizmus je dnes vystavený pôsobeniu protichodnej energie a záleží na našej psychike a kondícii, ako sa s ňou vyrovnáme, je to nevhodná doba na operácie, najmä však orgánov v aktivite. Spln je zaťažujúci najmä pre ľudí narodených v znamení Strelca.
 

Psychika
Počas dnešného splnu môžeme pociťovať nepokoj, podráždenosť, mať zlý spánok, bolesti hlavy. Organizmus je dnes vystavený pôsobeniu protichodnej energie a záleží na našej psychike a kondícii, ako sa s ňou vyrovnáme. Pod vplyvom Strelca máme chuť skúšať všetko nové, objavovať neobjavené. Nechajme preto voľný priechod fantázii alebo vnímaniu či analyzovaniu vecí a dejov okolo nás. Dni sú plné nezávislosti, voľnosti a sebarealizácie. No pri zlých aspektoch sa môžeme zájsť až do bezohľadnosti pri presadzovaní svojich cieľov. Počas dní Strelca mávame tiež vznešené a idealistické myšlienky, vysoké ciele, lásku k cestovaniu, túžbu dopátrať sa pravdy. Naše city väčšinou víťazia nad rozumom. Tento deň preto využime na prechádzku do prírody alebo výlet len tak rovno za nosom. Najmä objavovanie pre nás ešte neznámych zákutí nám môže padnúť vhod a priniesť zaujímavé prekvapenia či príjemné zážitky.Zdravie
Počas splnu bývajú ľudia „námesační“, rany krvácajú oveľa silnejšie, hojenie rán v týchto dňoch je oveľa problematickejšie. Telo zadŕža vodu, hromadí ju v tkanivách, väzivo mäkne. Liečivé byliny nazbierané v tento deň majú najväčšiu liečivú silu. Tieto sily môžeme pociťovať už 3 dni pred splnom a taktiež ešte 3 dni po splne. Spln úplne otvára telo, energia vyžaruje mohutným prúdom. Centrum energie sa nachádza v oblasti pohlavných orgánov. Pri sexuálnom styku nastáva veľký úbytok energie, ktorú musíme dlho nahrádzať, ale organizmus je veľmi intenzívny. Táto fáza zaťažuje organizmus. Pôst na prečistenie tela v tomto čase je pre zdravie a ako prevencia. Počas splnu (vrátane trojdňového obdobia pred a po splne) sa vyhýbajme: príjmu energeticky bohatej stravy – najmä na cukry a tuky, príjmu akýchkoľvek škodlivín do organizmu – návykových látok, konzervovaných, chemicky upravovaných a prifarbovaných potravín, káve, alkoholu, cigaretám atď. Vyhnime sa tiež náročným operáciám, trhaniu zubov a očkovaniu.

Znamenie Strelca vplýva na boky, bedrové kĺby, krížovú kosť, stehná a žily, no aj celkovú pohyblivosť. Nerobme žiadne namáhavé cvičenia či väčšie túry, ak máme problémy s bedrovými kĺbmi alebo s kŕčovými žilami. Sťahujúci vplyv Mesiaca pozitívne vplýva na príjem živín podporujúcich orgány v aktivite. Pri problémoch s bedrovými kĺbmi či krížami si môžeme prikladať olejové zábaly z ľubovníkového oleja a robiť s masáže ľubovníkovým olejom. Pime čaje podporujúce vyplavovanie solí a podporujúce očistu kĺbov. Pri problémoch so žilami sú vhodné bylinné či kapustové obklady a pitie pohánkového čaju. Vhodné je zvýšiť príjem rutínu, vitamínov A a D a bioflavonoidy.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Doprajme si masáže panvovej oblasti, nôh, stehien, krížovej časti chrbtice. Vhodné sú tiež kúpele a masáže celého tela. Sprchujme sa striedavou sprchou. Ak máme problémy so žilami či bedrovými kĺbmi, tento deň ich určite nezaťažujme behaním či dlhým chodením. Uvoľnime si bedrovú a krížovú časť chrbtice cvičením v ľahu na chrbte, pri ktorom budeme pokrčené nohy v kolenách pomaly pretáčať do strán a späť. Bedrové kĺby si uvoľníme krúžením dolných končatín.Výživa
Počas splnu je vhodné držať striedmy stravovací režim, najlepšie pôst. Telo má totiž v tomto čase najväčšiu zadržujúcu schopnosť a veľkú tendenciu priberať. Postiť sa môžeme už tri dni pred splnom a taktiež tri dni po splne. Vhodné sú ovocné a zeleninové šťavy či čerstvé ovocné a zeleninové šaláty. Môžeme si urobiť aj ryžový deň. Najideálnejšie je však začať pôst alebo diéty hodinou vrcholu splnu vo chvíli, keď Mesiac začne ubúdať. Od splnu sa začína 3. lunárna fáza. V tejto fáze sú vhodné najmä čerstvá zelenina a ovocie vo forme štiav a šalátov.Záhrada a domácnosť
Počas splnu nesadíme, prihnojujeme, zbierame bylinky – nazbierané v tento deň majú najväčšie liečivé účinky. Zostrihávame vňate domácich byliniek, podopierame vetvy preťažené ovocím. Hnojíme dreviny a ruže.

Náš tip
OBKLAD Z HORČIČNÝCH SEMIEN NA KĹBY

Zmierňuje bolesti kĺbov či chrbtice, uvoľňuje stiahnuté svalstvo, podporuje prekrvenie a regeneráciu postihnutých kĺbov. Pomáha pri seknutí v krížoch.
Ako na to: Za hrsť horčičných semien rozdrvíme v mažiari a zalejeme 3-4 lyžicami teplej vody. Ak kašu začneme cítiť (silný zápach), nanesieme ju na plátno a priložíme na bolestivé miesto. Necháme v teple niekoľko minút. Ak teplo prejde v pálenie, obklad odstránime a miesto omyjeme vlažnou vodou. Ošetrené miesto nechajme aj naďalej v teple. Obklad však nikdy nenechávajme pôsobiť dlhšie, nakoľko si môžeme spáliť kožu! Aplikujeme najviac každý druhý deň – nie častejšie.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 99%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
390337,6 Km
Posledný
nov:
3.6.2019 12:02:59
Prvá
štvrť:
10.6.2019 8:00:34
Spln: 17.6.2019 10:31:19
Posledná
štvrť:
25.6.2019 11:48:01
Nasledujúci
nov:
2.7.2019 21:17:10
Copyright (C) 2007 - 2019 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)