Praktické používanie Zákona o konkurze a reštrukturalizácii (ZKR) v reálnom živote
ISSN 1337-6179          dnes je utorok 25. júla 2017, meniny má Jakub , zajtra Anna, Hana 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Lev
Fáza Mesiaca:
1. fáza
Časť rastliny:
plod
Živel:
oheň
Výživa:
bielkoviny/plod
Sila Mesiaca:
zostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
24.07

Lev
celý detail
25.07

Lev
celý detail
26.07

Panna
celý detail
27.07

Panna
celý detail
28.07

Váhy
celý detail
29.07

Váhy
celý detail
30.07
prvá štvrť
Škorpión
celý detail
31.07

Škorpión
celý detail
01.08

Škorpión
náhľad
02.08

Strelec
náhľad
03.08

Strelec
náhľad
04.08

Kozorožec
náhľad
05.08

Kozorožec
náhľad
06.08

Kozorožec
náhľad
07.08
spln
Vodnár
náhľad
08.08

Vodnár
náhľad
09.08

Ryby
náhľad
10.08

Ryby
náhľad
11.08

Ryby
náhľad
12.08

Baran
náhľad
13.08

Baran
náhľad
14.08

Býk
náhľad
15.08
posledná štvrť
Býk
náhľad
16.08

Blíženci
náhľad
17.08

Blíženci
náhľad
18.08

Rak
náhľad
19.08

Rak
náhľad
20.08

Lev
náhľad
21.08
nov
Lev
náhľad
22.08

Panna
náhľad
23.08

Panna
náhľad
24.08

Váhy
náhľad
25.08

Váhy
náhľad
26.08

Váhy
náhľad
27.08

Škorpión
náhľad
28.08


náhľad
29.08


30.08


31.08


01.09


02.09


03.09
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 25.7.2017

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 1. fáza, Mesiac sa približuje k Zemi a pribúda do svojej prvej štvrti  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Lev detail...
Živel: oheň detail...
Časť rastliny: plod detail...
Výživová akosť: bielkoviny/plod detail...
Sila Mesiaca: zostupná detail...
Vplyv na organizmus: sťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
srdce, tepny, krvný obeh, chrbát, bránica

Podľa vplyvu Luny:
Vplyvom približovania sa Mesiaca k Zemi prúd energie a tekutín aktivizuje hornú časť tela. Dochádza k aktivizácii hlavy, hornej čeľusti a očí, hrdla, šije, krčných stavcov, ramien, nadlaktí, pľúc a nervovej sústavy. V prvej fáze mesiaca sa rozšírený organizmus postupne sťahuje a ak je znečistený, nemôže včas reagovať. Cievy nestačia prepustiť dostatok krvi, preto často dochádza k bolestiam, najmä orgánov v aktivite.
 

Psychika
Deň pod vplyvom Leva určite využite aj na dokončenie niektorých pracovných či osobných záležitostí. Charakteristický je totiž zápal pre vec a duch tvorivosti nielen v práci ale aj vo voľnom čase. Naša kreativita je dnes na vrchole – tak ju využime! . Excelovať môžeme aj na skúškach, pri prezentáciách či na pracovných poradách. Viacerým z nás sa práve dnes môže prebudiť „spisovateľské pero“. Tento deň však prevláda aj túžba užívať si plnými dúškami a márnivosť či pocit byť stredom pozornosti – v tomto ohľade buďme veľmi opatrní. Dnes nie je priaznivý deň na príliš veľké radovánky. V partnerskom vzťahu si dávajme pozor, aby sme svoje city voči partnerovi nevyjadrovali príliš prehnane a dramaticky. Nikto nemá rád citové vydieranie a vynucovanie si pozornosti. Dnes by sa nám táto dominancia nemusela vyplatiť.Zdravie
Pribúdajúci a sťahujúci vplyv Mesiaca pomáha zadržiavať v organizme živiny, no aj toxíny. Preto si dávajme pozor na to, čo jeme a snažme sa o prísun najmä zdravých živín. Znamenie Leva ovplyvňuje srdce, tepny, krvný obeh, chrbát a bránicu. Preto môžeme pri problémoch s tými orgánmi pociťovať zhoršenie stavu. Vhodné je užívať podporné prostriedky pre očistu srdca a ciev a tiež na jeho posilnenie a regeneráciu Z vitamínov a minerálov preferujeme tie, ktoré priaznivo vplývajú na srdce a krvný obeh – najmä horčík, E vitamín, vitamíny skupiny B, najmä B 6. Zvýšme tiež príjem vitamínu C, selénu a Q10. Na úpravu cholesterolu a očistu ciev užívajme ľanový olej či tinktúru z cesnaku medvedieho. Na posilnenie srdca si uvarme čaj z hlohu, pri strese čaj z ľubovníka. Vyhýbajme sa najmä prílišnému stresu a tiež namáhavej fyzickej práci. Vhodný čas je najmä na nenáročné zdravotné prechádzky v prírode. Určite sa vyhnime káve a alkoholu, ale aj nadmieru zaťažujúcim potravinám, najmä tučným a slaným. Nakoľko je Lev veľmi vysušujúce znamenie, nezabudnime na dostatočný príjem tekutín – najmä čistej vody. Minerálky s obsahom CO2 sú práve počas dní ovplyvňujúcich srdce a krvný obeh nevhodné.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Dnes si doprajme najmä relax a žiadne stresy či prílišnú fyzickú záťaž. Nechajme si urobiť masáž chrbta alebo si dajme večer pred spaním upokojujúci bylinný kúpeľ. Sprchujme sa vlažnou vodou. Vhodné sú posilňovacie cviky - v týchto dňoch najmä na oblasť chrbta, plávanie, joga. Navštívme kaderníka - podstrihnuté či ostrihané vlasy budú lepšie rásť a zosilnejú.Výživa
Dnes do stravy zaraďme najmä bielkoviny – rastlinné i živočíšne a rastlinné plody – strukoviny, plodovú zeleninu ako uhorka, tekvica, paradajky, papriky. Z ovocia najmä bobuľové ovocie, jablká, hrušky, slivky či čerešne. Uprednostňujme čerstvú stravu, ovocie a zeleninu, strukoviny vo forme šalátov, ovsené vločky, orechy. Dopriať si, ale s mierou, môžeme aj vyprážané jedlá, mliečne výrobky – najmä jogurty, syry, kyslomliečne, produkty a mäso, nakoľko nám v dňoch Leva dobre trávia bielkoviny. Vyhýbajme sa však tučným mäsám, najmä kvôli nepriaznivému vplyvu Mesiaca na zadržiavanie živín, no aj tukov v organizme. V dňoch Leva sa vyhýbajme jedlám s vysokým obsahom cholesterolu. Vplyv Leva môžeme využiť na vytváranie aj komplikovanejších kreácií pri varení. Najideálnejšie kombinácie sú mäso, sójové produkty, strukoviny, zelenina na najrôznejšie spôsoby, najlepšie však čerstvá a taktiež ovocie. Znamenie sa vyznačuje pôžitkárstvom – tak si to užime aj na tanieri.Záhrada a domácnosť
Dosievame trávnik. Dbáme na dostatok vlahy, doprajme ju aj ovocným stromom! Môžeme porýľovať a upraviť záhony. Staráme sa najmä o plodovú zeleninu a ovocné stromy. Vzhľadom na to, že Lev je veľmi vysušujúce znamenie, dni v jeho znamení sú vhodné na všetky práce vyžadujúce rýchle schnutie – maľovanie, natieranie, lakovanie a pod.

Náš tip
ĽANOVÝ OLEJ NA CHOLESTEROL

Výbornou prevenciou proti usádzaniu tukov a cholesterolu v cievach je ľanový olej (panenský lisovaný za studena dostať kúpiť v predajniach zdravej výživy). Má pre ľudský organizmus najideálnejší pomer esenciálnych mastných kyselín. Jeho pravidelné užívanie postupne zníži hladinu cholesterolu v krvi, znižuje krvný tlak, očistí cievy od usadenín a zamedzí ich ďalšiemu zanášaniu. Napomáha metabolizmu tukov a umožňuje uvoľňovanie tukov a toxínov z organizmu.
Ako na to: Preventívne denne vypijeme polievkovú lyžicu oleja ráno a večer. Pri ťažkostiach vypijeme 3x denne polievkovú lyžicu.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 7%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
377919,4 Km
Posledný
nov:
23.7.2017 11:47:26
Prvá
štvrť:
30.7.2017 17:23:58
Spln: 7.8.2017 20:12:47
Posledná
štvrť:
15.8.2017 3:16:52
Nasledujúci
nov:
21.8.2017 20:31:34
Copyright (C) 2007 - 2017 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)