Praktické používanie Zákona o konkurze a reštrukturalizácii (ZKR) v reálnom živote
ISSN 1337-6179          dnes je sobota 20. októbra 2018, meniny má Vendelín , zajtra Uršula 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Ryby
Fáza Mesiaca:
2. fáza
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
vzostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
15.10

Kozorožec
celý detail
16.10
prvá štvrť
Kozorožec
celý detail
17.10

Kozorožec
celý detail
18.10

Vodnár
celý detail
19.10

Vodnár
celý detail
20.10

Ryby
celý detail
21.10

Ryby
celý detail
22.10

Ryby
celý detail
23.10

Baran
celý detail
24.10
spln
Baran
celý detail
25.10

Býk
celý detail
26.10

Býk
celý detail
27.10

Blíženci
náhľad
28.10

Blíženci
náhľad
29.10

Rak
náhľad
30.10

Rak
náhľad
31.10
posledná štvrť
Rak
náhľad
01.11

Lev
náhľad
02.11

Lev
náhľad
03.11

Panna
náhľad
04.11

Panna
náhľad
05.11

Váhy
náhľad
06.11

Váhy
náhľad
07.11
nov
Škorpión
náhľad
08.11

Škorpión
náhľad
09.11

Strelec
náhľad
10.11

Strelec
náhľad
11.11

Strelec
náhľad
12.11

Kozorožec
náhľad
13.11

Kozorožec
náhľad
14.11

Vodnár
náhľad
15.11
prvá štvrť
Vodnár
náhľad
16.11

Vodnár
náhľad
17.11

Ryby
náhľad
18.11

Ryby
náhľad
19.11

Baran
náhľad
20.11

Baran
náhľad
21.11

Býk
náhľad
22.11

Býk
náhľad
23.11


náhľad
24.11


25.11
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 20.10.2018

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 2. fáza, Mesiac sa vzďaľuje od Zeme a pribúda do splnu.  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Ryby detail...
Živel: voda detail...
Časť rastliny: list detail...
Výživová akosť: sacharidy detail...
Sila Mesiaca: vzostupná detail...
Vplyv na organizmus: rozťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
chodidlá, lymfatický systém a nervový systém

Podľa vplyvu Luny:
Telesné tekutiny sa presúvajú do hrudnej oblasti, aktivizuje sa oblasť srdca, brucha, žlčníka, žalúdka, a čriev. Pri rozťahovaní organizmu smeruje tok energie a tekutín na povrch, preto sa vyhýbajme veľkých výdajov energie a krvi, je to nevhodná doba na operácie, najmä však orgánov v aktivite.
 

Psychika
Väčšina z nás dnes pod vplyvom Rýb pociťuje veľký súcit s inými a tiež máme väčšiu predstavivosť, ale i precitlivenosť a sentimentalitu. U citlivejších ľudí môže prevládnuť vzťah k mysticizmu. Pozor však na úniky z reality alebo prílišnú obetavosť. Pri zlých aspektoch môžeme prejavovať trpiteľské prijímanie osudu, sebaľútosť, pasivitu a citovú neistotu. Ryby nám rozvíjajú intuíciu takže sa v každom ohľade môžeme na ňu dnes poľahnúť. Veľmi účinné bývajú aj duchovné rituály počas dní Rýb. Dávajme si však pozor na omamné látky – hrozí zvýšené nebezpečenstvo závislostí. Tieto dni sú ideálne pre každého romantika – takže si to poriadne vychutnajme.Zdravie
Ryby vplývajú najmä na chodidlá a prsty na nohách. Dni Rýb sú vhodné pre očistu a ošetrenie nôh, no zamerať sa môžeme prakticky na očistu celého tela a najmä lymfatického systému. V aktivite je totiž aj lymfatický systém. Využime tento deň aj na jeho očistu. Pime bylinné čaje s potopudným účinkom, vytlačme si grepovú šťavu, urobme si teplý prekrvujúci kúpeľ a olejový zábal na celé telo, poriadne sa vypoťme – pomôžeme tým lymfatickému systému k rozprúdeniu lymfy a k jej detoxikácii. Zvýšme príjem tekutín, najmä vody, ktorá podporí odplavovanie uvoľňovaných toxínov z organizmu.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Dnes nezabudnime na reflexnú masáž nôh, ktorá navyše stimuluje činnosť orgánov v celom tele. Organizmus sa ľahšie zbavuje toxínov. Veľmi účinná je sauna aj para. Dobre znášame teplo, ale ochladzujme sa opatrne. Naopak, na konci obdobia pred splnom vedie roztiahnutie organizmu k apatii a vtedy pôsobí studená voda povzbudivo. Vhodná je aj lymfodrenážna masáž celého tela, teplé bylinné kúpele, naťahovacie cviky. Venujme pozornosť chodidlám – odstráňme zrohovatenú kožu, vmasírujme si bylinný olej na zjemnenie pokožky. Je tiež vhodný čas na odstraňovanie bradavíc a plesní na nohách.Výživa
Počas druhej lunárnej fázy jedzme najmä tepelne upravenú stravu. Vhodné sú najmä dusená zelenina, prívarky, polievky, kompóty, zemiaky, rôzne kaše či cestoviny. Povolené sú tiež mliečne výrobky, kvasená zelenina jedlá z rýb. Vyhýbajme sa však čokoláde, vyprážaným jedlám a najmä mäsu, Ryby sú dňami listov a sacharidov. Preto do nášho jedálneho lístka zaraďme najmä sacharidové jedlá – ak nám však sacharidy dobre trávia, a tiež listovú zeleninu. Dopriať si môžeme chudé mäso, ryby, morské živočíchy. V Rybách si môžeme zaexperimentovať a inšpirovať sa jedlami Ďalekého východu, ktorých základnou zložkou je ryža na rôzne spôsoby, rizotá, kuskus, krúpy či zeleninové soté a pod. Všetko, čo prijímame v dňoch Rýb, pôsobí na nás oveľa intenzívnejšie ako inokedy -preto – pozor na alkohol a iné drogy!Záhrada a domácnosť
Dni Rýb sú vhodné na polievanie kvetov, izbových a balkónových rastlín. Vzhľadom na vodný prvok Rýb sa vyhnime vetraniu príbytkov, a tiež perín – môžu nám navlhnúť. Dni naopak využime na umývanie, pranie a odstraňovanie škvŕn aj pri použití menšieho množstva prášku či saponátov. V záhrade pripravujeme studne a vodovody na prezimovanie. Poriadne zalejme ihličnany a stálozelené kry. Nezberajme úrodu na uskladnenie, len na priamu spotrebu.

Náš tip
PROSPEŠNÝ ZÁZVOR NA LYMFU
Tento prehrievajúci koreň zlepšuje krvný i lymfatický obeh a pomáha aj pri nádorových ochoreniach. Pri zatvrdnutí lymfatických uzlín, orgánov, ciev a kapilár môžeme povzbudiť obeh lymfy prikladaním obkladov zo zázvoru na postihnuté miesto.
Potrebujeme: zázvorový koreň najlepšie čerstvý alebo mletý zázvor, kapustové alebo kelové listy (môžeme namiesto nich použiť zemiaky)
Ako na to: Koreň zázvoru nastrúhame najemno a zmiešame s trochou vody a pár kvapkami olivového oleja. Ak nemáme čerstvý zázvor, použijeme mletý, ktorý vymiešame s vodou a olejom na kašu a vo vodnom kúpeli zohrejeme. Horúcu kašu natrieme na pripravené ľanové plátno a natretou stranou priložíme na opuchlinu či zdureninu. Dáme pozor, aby obklad nebol až príliš horúci – mohli by sme spôsobiť popáleninu. Necháme pôsobiť 5 – 10 minút a potom miesto opláchneme. Následne potom na miesto priložíme obklad z kelových či kapustových listov, ktoré predtým vyvaľkáme, prípadne z nastrúhaného zemiaku a necháme pôsobiť 20 minút. Pri chronických zdureninách sa obklady prikladajú tak dlho, pokiaľ sa stav nezlepší.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 85%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
401425,8 Km
Posledný
nov:
9.10.2018 5:47:50
Prvá
štvrť:
16.10.2018 20:02:29
Spln: 24.10.2018 18:47:34
Posledná
štvrť:
31.10.2018 17:42:27
Nasledujúci
nov:
7.11.2018 17:02:52
Copyright (C) 2007 - 2018 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)