ISSN 1337-6179          dnes je pondelok 3. augusta 2020, meniny má Jerguš , zajtra Dominik(a) 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Vodnár
Fáza Mesiaca:
spln
Časť rastliny:
kvet
Živel:
vzduch
Výživa:
tuky
Sila Mesiaca:
vzostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
03.08
spln
Vodnár
celý detail
04.08

Vodnár
celý detail
05.08

Vodnár
celý detail
06.08

Ryby
celý detail
07.08

Ryby
celý detail
08.08

Baran
celý detail
09.08

Baran
celý detail
10.08

Býk
náhľad
11.08
posledná štvrť
Býk
náhľad
12.08

Býk
náhľad
13.08

Blíženci
náhľad
14.08

Blíženci
náhľad
15.08

Rak
náhľad
16.08

Rak
náhľad
17.08

Rak
náhľad
18.08

Lev
náhľad
19.08
nov
Lev
náhľad
20.08

Lev
náhľad
21.08

Panna
náhľad
22.08

Váhy
náhľad
23.08

Váhy
náhľad
24.08

Škorpión
náhľad
25.08
prvá štvrť
Škorpión
náhľad
26.08

Strelec
náhľad
27.08

Strelec
náhľad
28.08

Kozorožec
náhľad
29.08

Kozorožec
náhľad
30.08

Vodnár
náhľad
31.08

Vodnár
náhľad
01.09

Vodnár
náhľad
02.09
spln
Ryby
náhľad
03.09

Ryby
náhľad
04.09

Baran
náhľad
05.09

Baran
náhľad
06.09

Baran
náhľad
07.09


08.09


09.09


10.09


11.09


12.09


13.09
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 3.8.2020

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: spln, 17:59 LČ; Zem stojí medzi Slnkom a Mesiacom, je vystavená protichodnému pôsobeniu ich príťažlivostí.  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Vodnár detail...
Živel: vzduch detail...
Časť rastliny: kvet detail...
Výživová akosť: tuky detail...
Sila Mesiaca: vzostupná detail...
Vplyv na organizmus: zadržujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
lýtka, píšťaly, päty, členky a žilový systém dolných končatín

Podľa vplyvu Luny:
Organizmus je dnes vystavený pôsobeniu protichodnej energie a záleží na našej psychike a kondícii, ako sa s ňou vyrovnáme, je to nevhodná doba na operácie, najmä však orgánov v aktivite. Spln je zaťažujúci najmä pre ľudí narodených v znamení Vodnára.
 

Psychika
Počas dnešného splnu môžeme pociťovať nepokoj, podráždenosť, mať zlý spánok, bolesti hlavy. Organizmus je dnes vystavený pôsobeniu protichodnej energie a záleží na našej psychike a kondícii, ako sa s ňou vyrovnáme. Podľa vplyvu Vodnára máme tendenciu na vzletné, nespútané správanie, uplatnia sa aj intuitívne myšlienky. Preto nám dnes pôjdu od ruky všetky tvorivé nápady. Keď navyše pritom poslúchneme našu intuíciu, môže sa nám to vyplatiť v súkromí i v pracovnej sfére. Využime tieto vplyvy, no dávajme si pozor, aby sme až príliš nelietali v oblakoch. Zachovajme si vo všetkom mieru a vyhýbajme sa konfliktom. Nestrpíme totiž žiadne spútavanie, ťažko sa nám dodržujú predpisy, či príkazy nadriadených. Ľahko tiež môžeme prepadnúť nervozite a stresu. Ovládnuť nás môže aj nezávislosť, odstup, potreba slobody vo vzťahu. Ak to preženieme, hrozia problémy vo vzťahu či na pracovisku. Nakoľko sú dni Vodnára vhodné najmä na tímovú prácu, otvorenosť a tvorivosť využime najmä v práci, pri kolektívnych alebo spoločenských aktivitách. Deň je vhodný aj na nadväzovanie nových priateľstiev či posilnenie tých starýchZdravie
Počas splnu bývajú ľudia „námesační“, rany krvácajú oveľa silnejšie, hojenie rán v týchto dňoch je oveľa problematickejšie. Telo zadŕža vodu, hromadí ju v tkanivách, väzivo mäkne. Liečivé byliny nazbierané v tento deň majú najväčšiu liečivú silu. Tieto sily môžeme pociťovať už 3 dni pred splnom a taktiež ešte 3 dni po splne. Spln úplne otvára telo, energia vyžaruje mohutným prúdom. Centrum energie sa nachádza v oblasti pohlavných orgánov. Počas splnu (vrátane trojdňového obdobia pred a po splne) sa vyhýbajme: príjmu energeticky bohatej stravy – najmä na cukry a tuky, príjmu akýchkoľvek škodlivín do organizmu – návykových látok, konzervovaných, chemicky upravovaných a prifarbovaných potravín, káve, alkoholu, cigaretám atď. Vyhnime sa tiež náročným operáciám, trhaniu zubov a očkovaniu.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Dnešok je ako stvorený na relaxačné prechádzky, relaxačné bicyklovanie, jemné masáže predkolenia a priehlavkov. Medzi vhodné športy pri kŕčových žilách patrí plávanie, jazda na bicykli. Naopak, nevhodné je posilňovanie, behanie a aerobik. Vhodná je tiež sauna, striedavé sprchovanie studenou a teplou vodou, ukončené studenou. V ľahu na chrbte pohybujeme vo zvýšenej polohe nohami v členkoch, najmä krúživými pohybmi. Veľmi dobrým cvikom je aj „sviečka“.Výživa
Počas splnu je vhodné držať striedmy stravovací režim, najlepšie pôst. Telo má totiž v tomto čase najväčšiu zadržujúcu schopnosť – nemá silu zbavovať sa škodlivín, naopak veľkú tendenciu priberať. Postiť sa môžeme už tri dni pred splnom a taktiež tri dni po splne. Tento deň uprednostnime ovocné a zeleninové šťavy či čerstvé ovocné a zeleninové šaláty. Môžeme si urobiť aj ryžový deň. Najideálnejšie je však začať pôst alebo diéty hodinou vrcholu splnu vo chvíli, keď Mesiac začne ubúdať.Záhrada a domácnosť
Počas splnu nesadíme, prihnojujeme, okopávame, plejeme burinu. Je ideálny čas na zbieranie liečivých bylín, nakoľko nazbierané počas splnu majú oveľa silnejšie liečivé účinky.

Náš tip
ČISTIACA HLINKOVÁ MASKA
Táto maska je vhodná najmä na mastnú a problematickú pleť.
Potrebujeme: Bielu hlinku (bolus alba), pri zapálených vyrážkach a aknóznej pleti odporúčame zmiešať ju s trochou lekárenskej síry (obe dostať v lekárni)
Ako na to: Hlinku vymiešame s trochou vody do hustej konzistencie, pridáme trochu síry a nanesieme na vyčistenú pleť. Po zaschnutí umyjeme a poriadne očistíme pleťovou vodou. Napokon aplikujeme vhodný krém.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 99%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
390411 Km
Posledný
nov:
20.7.2020 19:33:37
Prvá
štvrť:
27.7.2020 14:33:48
Spln: 3.8.2020 17:59:39
Posledná
štvrť:
11.8.2020 18:47:49
Nasledujúci
nov:
19.8.2020 4:42:15
Copyright (C) 2007 - 2020 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)