ISSN 1337-6179          dnes je štvrtok 27. januára 2022, meniny má Bohuš , zajtra Alfonz 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Škorpión
Fáza Mesiaca:
4. fáza
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
zostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
24.01

Váhy
celý detail
25.01
posledná štvrť
Váhy
celý detail
26.01

Škorpión
celý detail
27.01

Škorpión
celý detail
28.01

Strelec
celý detail
29.01

Strelec
celý detail
30.01

Kozorožec
celý detail
31.01

Kozorožec
celý detail
01.02
nov
Vodnár
celý detail
02.02

Vodnár
celý detail
03.02

Ryby
náhľad
04.02

Ryby
náhľad
05.02

Baran
náhľad
06.02

Baran
náhľad
07.02

Býk
náhľad
08.02
prvá štvrť
Býk
náhľad
09.02

Býk
náhľad
10.02

Blíženci
náhľad
11.02

Blíženci
náhľad
12.02

Blíženci
náhľad
13.02

Rak
náhľad
14.02

Rak
náhľad
15.02

Lev
náhľad
16.02
spln
Lev
náhľad
17.02

Panna
náhľad
18.02

Panna
náhľad
19.02

Panna
náhľad
20.02

Váhy
náhľad
21.02

Váhy
náhľad
22.02

Škorpión
náhľad
23.02
posledná štvrť
Škorpión
náhľad
24.02

Strelec
náhľad
25.02

Strelec
náhľad
26.02

Kozorožec
náhľad
27.02

Kozorožec
náhľad
28.02

Vodnár
náhľad
01.03

Vodnár
náhľad
02.03
nov
Ryby
náhľad
03.03


04.03


05.03


06.03
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 27.1.2022

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 4. fáza, Mesiac sa vzďaľuje od Zeme a ubúda do novu. Do znamenia Strelca vstúpi o 8:35, deň je pod väčším vplyvom Škorpióna  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Škorpión detail...
Živel: voda detail...
Časť rastliny: list detail...
Výživová akosť: sacharidy detail...
Sila Mesiaca: zostupná detail...
Vplyv na organizmus: rozťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
pohlavné a vylučovacie orgány, močovod, nervová sústava

Podľa vplyvu Luny:
Vplyvom vzďaľovania sa Mesiaca od Zeme prúd energie a tekutín smeruje k hlave, váha tela sa zmenšuje, všetko sa rozširuje. Ovplyvnená je energia tekutín v celom tele. Narastá pasivita, vznikajú opuchy, nečistoty odchádzajú z tela. Aktivizuje sa kostra, koža a tráviaci systém. U chorých ľudí nastáva zhoršenie zdravotného stavu, bolesti, zápaly najmä v orgánoch v aktivite.
 

Psychika
Pod vplyvom Škorpióna nás navyše môže opantať túžba citovo ovládať iných a žiarlivosť. Najmä ľudia so sklonom k manipulácii nám môžu tieto dni poriadne znepríjemniť. Pri zlých aspektoch nás dnes môže ovládnuť pomstychtivosť a citová neoblomnosť, prípadne sklon k alkoholizmu. Pri dobrých aspektoch môže naopak prevládnuť zdvorilosť, spoľahlivosť a presnosť. Dnes máme predpoklady byť aj odvážni a ochotní prekonávať nielen samých seba, ale aj najrôznejšie tabu. V partnerských vzťahoch môžeme prežívať intenzívnejšiu vášeň a city, keď nie navonok, tak vo svojom vnútri. Kroťme sa však v žiarlivých scénach či snahe ovládať partnera – nemusí sa nám to vyplatiť. Snažme sa zachovať vo vzťahu demokratickú rovnováhu.Zdravie
Znamenie Škorpióna ovplyvňuje najmä pohlavné orgány, vylučovacie orgány, močovod, konečník a sexualitu. Dávajme si pozor na prechladnutie najmä pri sedení, nakoľko môže byť počas dní Škorpióna zem vlhkejšia a chladnejšia. Zvýšme príjem vitamínu E, ktorý podporuje normálnu produkciu pohlavných orgánov. V 4. lunárnej fáze sa organizmus vplyvom vzďaľujúceho Mesiaca rozširuje, navyše má v tejto fáze najlepšie detoxikačné schopnosti. Využime tento jav na očistu celého organizmu, najmä však orgánov v aktivite. Pime očistné čaje a čaje podporujúce správne vylučovanie. Pri gynekologických problémoch je vhodný čaj z alchemilky. Pri prechladnutí si doprajme teplý sedací kúpeľ z myšieho chvosta. Páni by mali zvýšiť po tieto dni najmä príjem vitamínu E a zinku. Vhodný je tiež tekvicový olej a tekvicové semiačka, výluh z petržlenu, zeleru a šťavy z borievok a brusníc. Jedzme aj viac šalátov zo zeleru či petržlenu. Nezabudnime ani na dostatok vlákniny – pri problémoch s vylučovaním si dajme Psyllium.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Obdobie je priaznivé pre očistné kúry - pitie ovocných štiav, klystíry, hladovky. Odporúčajú sa obrátené polohy, sed alebo ľah so zdvihnutými nohami, viac chôdze ako sedenia. Sprchujme sa striedavou sprchou, navštívme saunu, venujme sa plávaniu. Vhodné sú tiež naťahovacie a uvoľňovacie cviky najmä na panvovú oblasť a nohy, tiež beh. Urobme si masáž brucha - krúživými pohybmi v smere hodinových ručičiek okolo pupka. Táto masáž posilňuje trávenie, vylučovanie, pomáha pri zápche, pôsobí proti starnutiu a podporuje pohlavné orgány. Dni pred novom sú vhodné na očistné kúry celého tela, pôst či jogínsky pôst.Výživa
Vo štvrtej fáze jedzme najmä tepelne upravenú stravu, dusenú zeleninu, zeleninové prívarky, zemiaky, ovsené vločky, kaše. S mierou si môžeme dopriať dusenú kapustu, cesnak, pasírované strukoviny, kyslé mliečne výrobky a sladkosti. Vyhýbajme sa mäsu a mäsovým výrobkom (okrem rýb a chudej hydiny), tiež čokoláde.
V dňoch Škorpióna nám dobre trávia sacharidy. Môžeme si preto dopriať trochu sladkostí, nekysnuté pečivo, zemiakové, ryžové či cestovinové variácie. Zo zeleniny by sme mali uprednostňovať najmä listovú zeleninu. Dopriať si môžeme aj iné zložky potravín či druhy zelenín, ktorými náš jedálniček obohatíme. V dňoch Škorpióna si môžeme dovoliť zaexperimentovať, vytvoriť slávnostné pikantné pokrmy, ale aj vidiecke jedlá. Na túto fázu sú však najvhodnejšie pokrmy našich starých mám.Záhrada a domácnosť
Dni Škorpióna sú vhodné na umývanie veľmi znečistených vecí, veľké pranie a čistenie škvŕn. Môžeme úspešne vyprať bielizeň aj pri menšej spotrebe pracieho prášku. Neodporúčame dlho vetrať priestory, ostane v nich vlhko. To isté platí o perinách a matracoch. Ak nemrzne, v záhrade polievame stálozelené dreviny a trvalky. Nezabudnime ani na rastliny v byte – v každom prípade ich však neprelejme, nakoľko v zime potrebujú menej vlahy.

Náš tip
RECEPT NA MUŽSKÝ ČAJ
Podporuje nielen činnosť obličiek a močových ciest , ale aj funkciu pohlavných orgánov vrátane prostaty. Pri ochorení prostaty dlhšie užívanie má regeneračné a liečivé účinky.
Potrebujeme: 30g vňate zlatobyle obyčajnej, po 10g vňate puškvorca, pýru, vňate stavikrvu vtáčieho, vňate rebríčka a listu žihľavy, po 5g vňate pamajoránu obyčajného, prasličky, ľubovníka bodkovaného a listov skorocelu.
Ako na to: 2 polievkové lyžice bylinnej zmesi zalejeme litrom vriacej vody a necháme 15 minút lúhovať. Precedené nalejeme do termosky. Pijeme vlažné po dúškoch po celý deň. Dávka ne jeden deň je približne liter čaju.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 31%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
364634,8 Km
Posledný
nov:
2.1.2022 19:35:49
Prvá
štvrť:
9.1.2022 19:13:20
Spln: 18.1.2022 0:51:10
Posledná
štvrť:
25.1.2022 14:42:59
Nasledujúci
nov:
1.2.2022 6:49:11
Copyright (C) 2007 - 2022 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)