ISSN 1337-6179          dnes je sobota 24. augusta 2019, meniny má Bartolomej , zajtra Ľudovít 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Blíženci
Fáza Mesiaca:
4. fáza
Časť rastliny:
kvet
Živel:
vzduch
Výživa:
tuky
Sila Mesiaca:
neutrálna
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
19.08

Baran
celý detail
20.08

Baran
celý detail
21.08

Baran
celý detail
22.08

Býk
celý detail
23.08
posledná štvrť
Býk
celý detail
24.08

Blíženci
celý detail
25.08

Blíženci
celý detail
26.08

Rak
celý detail
27.08

Rak
celý detail
28.08

Lev
celý detail
29.08

Lev
celý detail
30.08
nov
Panna
celý detail
31.08

Panna
náhľad
01.09

Váhy
náhľad
02.09

Váhy
náhľad
03.09

Škorpión
náhľad
04.09

Škorpión
náhľad
05.09

Škorpión
náhľad
06.09
prvá štvrť
Strelec
náhľad
07.09

Strelec
náhľad
08.09

Kozorožec
náhľad
09.09

Kozorožec
náhľad
10.09

Vodnár
náhľad
11.09

Vodnár
náhľad
12.09

Vodnár
náhľad
13.09

Ryby
náhľad
14.09
spln
Ryby
náhľad
15.09

Baran
náhľad
16.09

Baran
náhľad
17.09

Baran
náhľad
18.09

Býk
náhľad
19.09

Býk
náhľad
20.09

Blíženci
náhľad
21.09

Blíženci
náhľad
22.09
posledná štvrť
Blíženci
náhľad
23.09

Rak
náhľad
24.09

Rak
náhľad
25.09


náhľad
26.09


náhľad
27.09


náhľad
28.09


29.09
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 24.8.2019

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 4. fáza, Mesiac ubúda do novu a vzďaľuje sa od Zeme.  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Blíženci detail...
Živel: vzduch detail...
Časť rastliny: kvet detail...
Výživová akosť: tuky detail...
Sila Mesiaca: neutrálna detail...
Vplyv na organizmus: rozťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
pľúca, priedušky, dych, ramená a ruky

Podľa vplyvu Luny:
Vplyvom vzďaľovania sa Mesiaca od Zeme prúd energie a tekutín smeruje k hlave, váha tela sa zmenšuje, všetko sa rozširuje. Ovplyvnená je energia tekutín v celom tele. Narastá pasivita, vznikajú opuchy, nečistoty odchádzajú z tela. Aktivizuje sa kostra, koža a tráviaci systém. U chorých ľudí nastáva zhoršenie zdravotného stavu, bolesti, zápaly najmä v orgánoch v aktivite.
 

Psychika
Počas dní pod vplyvom Blížencov sa môžeme zaujímať o všetko nové, radi sa stretávame s priateľmi či rodinou. Okrem ľahkosti vládne zväčša aj tendencia robiť veľa vecí naraz, preto sa nepúšťajme do niečoho komplikovanejšieho. Vytrvalosť a stabilita totiž nie je v týchto dňoch našou silnou stránkou. Charakteristickou črtou je chaos v čase – a niekedy i v praktických veciach. Takže dnes sa vyhnime priveľmi komplikovaným prácam v zamestnaní či doma. Pod vplyvom Blížencov môžeme byť viac ako inokedy náladoví, nepokojní, nestáli v emóciách, nesústredení či zvedaví. Prevládajúca zvedavosť, vnímavosť a vytrvalá analýza však padne vhod tým, ktorí počas týchto dní absolvujú školenia, kurzy či vzdelávacie semináre.Zdravie
Dnes môžeme pociťovať problémy s dýchaním, bolesti v ramenách a rukách. Ubúdajúci Mesiac a jeho rozširujúci vplyv na organizmus praje všetkým technikám a kúram, pri ktorých sa chceme zbaviť toxínov a škodlivín. Detoxikácia je najúčinejšia najmä pre orgány v aktivite, no úspešne môžeme očistiť celé telo. Pri problémoch s pľúcami a prieduškami pime čaje podporujúce dýchanie zo skorocelu, prvosienky, podbeľu, dúšky tymianovej, zázvoru či plodov bedrovníka a pod.. Použiť môžeme aj eukalyptovú, borovicovú či tymianovú silicu vo forme aromaterapie. Zo stravy vylúčme mlieko a mliečne výrobky. Vybehnime do prírody, najlepšie do lesa a poriadne si rozdýchajme pľúca. Správne dýchanie nám dodá veľa energie a dobrú náladu. Pri problémoch s ramenami použime prehrievacie obklady z horčice či zázvoru, teplé bylinné kúpele alebo biolampu. Dávajme si tiež pozor na prievan.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Obdobie je priaznivé pre očistné kúry - pitie ovocných štiav, klystíry, hladovky. Odporúčajú sa obrátené polohy, sed alebo ľah so zdvihnutými nohami, viac chôdze ako sedenia. Môžeme si urobiť domáce potné kúry Glauberovou soľou na očistu lymfatického systému. Doprajme si tiež masáže pliec, chrbta a rúk, inhalácie, teplé bylinné kúpele. Vhodné sú naťahovacie cviky, joga, cviky zamerané na dýchanie.Výživa
V tejto fáze vynechávame mäsité jedlá a potraviny s vysokým obsahom tuku. Stravujeme sa ľahkou stravou, pretože často býva narušené trávenie. Aj dnes jeme tepelne upravenú stravu, polievky, rôzne prívarky, cestoviny a pod. Dni Blížencov sú dni kvetov – v jedálničku by preto mali prevládať rôzne šaláty, zeleninové jedlá z kelu, karfiolu, šalátová zelenina, brokolica, paradajky, artičoky i ovocie. Vhodné sú orechy, olivy, mak a semená. V Blížencoch sa odporúča príprava nenáročných jedál s najmenej chodmi – aby vám varenie neprerástlo cez hlavu.Záhrada a domácnosť
V záhrade prihnojujeme na kvet, zostriháme a tvarujeme živé ploty, bojujeme proti škodcom a hubovým chorobám. Postrekujeme kvety proti voškám. Zberáme a uskladňujeme úrodu, vysievame zimnú cibuľu. Pri peknom počasí je deň ideálny na vetranie perín, matracov, príbytkov a pivníc. Vzdušné znamenie dáva dobrý predpoklad na dobré schnutie – deň je preto vhodný na maľovanie, lakovanie, upratovanie v komore.

Náš tip
FENIKLOVÝ MED NA KAŠEĽ

Plody feniklu obsahujú látky, ktoré pomáhajú skvapalniť hlien a čiastočne uvoľňujú kŕče. Je preto ideálny pri dráždivom a aj vlhkom kašli. Je vhodný najmä pre deti. Pripraviť si ho môžeme vo forme medu.
Potrebujeme: 200g včelieho medu, dve polievkové lyžice plodov fenikla.
Ako na to: Plody fenikla rozdrvíme v mažiari najemno. Primiešame ich do medu a necháme 14 dní odležať. Med užívame po lyžičke pri dráždivom kašli. Môžeme ho použiť aj do prieduškového čaju.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 46%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
386130,8 Km
Posledný
nov:
1.8.2019 5:12:55
Prvá
štvrť:
7.8.2019 19:32:41
Spln: 15.8.2019 14:31:18
Posledná
štvrť:
23.8.2019 16:58:56
Nasledujúci
nov:
30.8.2019 12:38:21
Copyright (C) 2007 - 2019 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)