ISSN 1337-6179          dnes je utorok 27. februára 2024, meniny má Alexander , zajtra Zlatica 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Váhy
Fáza Mesiaca:
3. fáza
Časť rastliny:
kvet
Živel:
vzduch
Výživa:
tuky
Sila Mesiaca:
zostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
26.02

Panna
celý detail
27.02

Váhy
celý detail
28.02

Váhy
celý detail
29.02

Váhy
celý detail
01.03

Škorpión
celý detail
02.03

Škorpión
celý detail
03.03
posledná štvrť
Strelec
celý detail
04.03

Strelec
celý detail
05.03

Kozorožec
náhľad
06.03

Kozorožec
náhľad
07.03

Kozorožec
náhľad
08.03

Vodnár
náhľad
09.03

Vodnár
náhľad
10.03
nov
Ryby
náhľad
11.03

Ryby
náhľad
12.03

Baran
náhľad
13.03

Baran
náhľad
14.03

Býk
náhľad
15.03

Býk
náhľad
16.03

Blíženci
náhľad
17.03
prvá štvrť
Blíženci
náhľad
18.03

Rak
náhľad
19.03

Rak
náhľad
20.03

Lev
náhľad
21.03

Lev
náhľad
22.03

Lev
náhľad
23.03

Panna
náhľad
24.03

Panna
náhľad
25.03
spln
Váhy
náhľad
26.03

Váhy
náhľad
27.03

Váhy
náhľad
28.03

Škorpión
náhľad
29.03

Škorpión
náhľad
30.03

Strelec
náhľad
31.03

Strelec
náhľad
01.04

Strelec
náhľad
02.04


03.04


04.04


05.04


06.04


07.04
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 27.2.2024

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 3. fáza, Mesiac ubúda do svojej poslednej štvrti a zároveň sa približuje k Zemi.  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Váhy detail...
Živel: vzduch detail...
Časť rastliny: kvet detail...
Výživová akosť: tuky detail...
Sila Mesiaca: zostupná detail...
Vplyv na organizmus: sťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
obličky, močový mechúr, bedrá, čistenie krvi, rovnováha telesných tekutín

Podľa vplyvu Luny:
Nastáva proces od rozšírenia k stiahnutiu na najjemnejších úrovniach nášho tela. Energia a tekutiny sa koncentrujú v hĺbke organizmu, prejavujú sa u nás nové sily, máme chuť športovať, dobre znášame. telesnú záťaž. Dochádza k aktivizácii obličiek, pohlavných orgánov, prostaty, močového mechúra a tenkého čreva.
 

Psychika
Dni vo Váhach sú plné harmónie, romantiky, lásky, vyrovnanosti so sebou samým, no aj vo vzťahoch. Pociťujeme väčšiu túžbu po harmonickom vzťahu, no pri zlých aspektoch sa môže prejaviť citová závislosť na inom človeku, nerozhodnosť a precitlivenosť. Aj v iných činnostiach zväčša prevláda zmysel pre estetiku, vkus a eleganciu preto ak si potrebujeme doplniť šatník – máme najväčšie predpoklady na to, aby sme dobre a vkusne na seba nakúpili. Darí sa nám predovšetkým prijímať život vyrovnane a tiež sa umelecky prejavovať. Príjemným zážitkom býva návšteva kultúrneho podujatia či romantická večera vo dvojici. Dni však nie sú vhodné na závažné rozhodnutia. Vládnuce Váhy priaznivo vplývajú na riešenie úradných záležitostí. Pri uzatváraní zmlúv sa nenechajme odbiť a jasne formulujme svoje podmienky a požiadavky. Dobre uspejeme aj pri riešení právnych záležitostí. Závažné rozhodnutia však radšej odložme na inokedy.Zdravie
Znamenie Váh ovplyvňuje bedrové kĺby, obličky a močový mechúr. Má vplyv aj na čistenie krvi a rovnováhu telesných tekutín a žľazy s vnútorným vylučovaním. Ubúdajúci Mesiac začína mať na náš organizmus detoxikačný vplyv, no v 3. lunárnej fáze vplyvom približujúceho sa Mesiaca k Zemi, sa zároveň organizmus sťahuje a menej krváca pri poraneniach. Mesiac tiež ovplyvňuje energiu tekutín v panvovej oblasti a nohách, čo zvýrazňuje jeho vplyv práve na obličky a močový mechúr. Dni Váh v tretej fáze sú ideálne najmä na zmäkčovacie očistné kúry obličiek a močového mechúra a zbavovanie kameňov a piesku a tiež zbavovanie sa toxínov najmä čerstvými ovocnými a zeleninovými šťavami a regeneračnými bylinnými kúrami. Pime preto čaje z prasličky, žihľavy, brezy či zlatobyle. Najvhodnejší čas na detoxikáciu i regeneráciu obličiek je medzi 17,00 a 19,00 hodinou. Neskôr už obličky nezaťažujme prílišným pitím tekutín. Zadržujúca schopnosť organizmu praje využitiu vitamínov a minerálov najmä pre orgány v aktivite. Zvýšme preto príjem vitamínov skupiny B, vitamín E a horčík. Chráňme sa pred prechladnutím teplejším oblečením.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Telo sa sťahuje a tým stráca pružnosť, preto radšej vynechajte cvičenia náročné na ohybnosť kĺbov a väziva. Veľmi účinné sú aj kúpele, obklady a masáže, z ktorých sa cez pokožku vstrebávajú liečivé a omladzujúce látky. Doprajme si masáže panvovej oblasti, nôh, bedrovej časti chrbtice. Sprchujme sa striedavou sprchou, venujme sa plávaniu.Výživa
V tretej fáze uprednostnime v strave čerstvú zeleninu, ovocie (od druhej polovici fázy), strukoviny, môžeme si dopriať aj vyprážané jedlá. S mierou môžeme konzumovať kyslé mliečne výrobky, mäso a mäsové výrobky, vajcia, sladkosti, cesnak. Vyhýbame sa čokoláde, paprike, horčici a kapuste.
V dňoch Váh sa však vyhýbajme mliečnym výrobkom. Dobre nám trávia tuky, môžeme si dopriať aj vyprážané jedlá, mäso, syry a vajcia. Zo zeleniny by sme mali uprednostňovať najmä okvetnú zeleninu - karfiol, ružičkový kel, brokolica, ale aj artičoky, baklažán a pod. Ak máme nábeh na obličkové kamene, nejedzme ovocie a nepime ovocné šťavy. Po tieto dni sa fantázii v kuchyni medze nekladú. Môžeme si dovoliť experimentovať, ozdobovať a dekorovať od výmyslu sveta. Jedlá môžeme obohatiť bylinkami, sušeným ovocím, semienkami či plátkami limetky. Z mäsa sú vhodné aj tučnejšie druhy - kačica, hus, tuniak, losos, úhor či hovädzie. Môžeme ich upravovať na grilovaný či pečený spôsob. Ako prílohu však odporúčame najmä okvetnú zeleninu – sacharidom sa radšej vyhýbajme. Vo Váhach si však dajme oveľa viac záležať aj na prostredí, v ktorom jeme a na stolovaní – urobme si z jedenia doslova obrad. Tieto dni sú preto veľmi vhodné na rodinné slávnosti či pikniky. Ocenia to naši najbližší či partner.Záhrada a domácnosť
Deň je vhodný na vetranie či už priestorov v byte, alebo šatníkov, pivníc a pod. Pri dobrom počasí vyvetrajme aj periny či matrace. V domácnosti sa môžeme venovať prácam, ktoré vyžadujú rýchle schnutie – umývaniu drevených podláh, nábytkov, okien, alebo maľovanie. V záhrade môžeme zrezávať živé ploty a presvetľovať okrasné dreviny či popínavé rastliny. Do skleníka či v byte vysievame brokolicu, trvalky a letničky. Prihnojujeme na kvet.

Náš tip
ODVAR Z KRÚP NA OBLIČKY Odvar z jačmenných krúp zmierňuje problémy s pálením pri močení a počas zápalu obličiek a močových ciest.
Ako na to: Jednu vrchovatú lyžičku jačmenných krúp pridáme do 2,5 dl vriacej vody, varíme pol hodiny a potom scedíme. Pijeme vlažné 2 – 3 x denne.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 92%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
403639,7 Km
Posledný
nov:
10.2.2024 0:00:45
Prvá
štvrť:
16.2.2024 16:02:06
Spln: 24.2.2024 13:31:20
Posledná
štvrť:
3.3.2024 16:25:26
Nasledujúci
nov:
10.3.2024 10:02:45
Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)