ISSN 1337-6179          dnes je pondelok 24. februára 2020, meniny má Matej , zajtra Frederik(a) 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Ryby
Fáza Mesiaca:
1. fáza
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
vzostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
24.02

Ryby
celý detail
25.02

Ryby
celý detail
26.02

Baran
celý detail
27.02

Baran
celý detail
28.02

Baran
celý detail
29.02

Býk
celý detail
01.03

Býk
celý detail
02.03
prvá štvrť
Blíženci
náhľad
03.03

Blíženci
náhľad
04.03

Blíženci
náhľad
05.03

Rak
náhľad
06.03

Rak
náhľad
07.03

Lev
náhľad
08.03

Lev
náhľad
09.03
spln
Panna
náhľad
10.03

Panna
náhľad
11.03

Váhy
náhľad
12.03

Váhy
náhľad
13.03

Škorpión
náhľad
14.03

Škorpión
náhľad
15.03

Strelec
náhľad
16.03
posledná štvrť
Strelec
náhľad
17.03

Kozorožec
náhľad
18.03

Kozorožec
náhľad
19.03

Vodnár
náhľad
20.03

Vodnár
náhľad
21.03

Vodnár
náhľad
22.03

Ryby
náhľad
23.03

Ryby
náhľad
24.03
nov
Baran
náhľad
25.03

Baran
náhľad
26.03

Baran
náhľad
27.03

Býk
náhľad
28.03

Býk
náhľad
29.03

Blíženci
náhľad
30.03


31.03


01.04


02.04


03.04


04.04


05.04
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 24.2.2020

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 1. fáza, Mesiac sa približuje k Zemi a pribúda do svojej prvej polovice  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Ryby detail...
Živel: voda detail...
Časť rastliny: list detail...
Výživová akosť: sacharidy detail...
Sila Mesiaca: vzostupná detail...
Vplyv na organizmus: sťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
chodidlá, prsty na nohách , lymfatický a nervový systém

Podľa vplyvu Luny:
Vplyvom približovania sa Mesiaca k Zemi prúd energie a tekutín aktivizuje hornú časť tela. Dochádza k aktivizácii hlavy, hornej čeľusti a očí, hrdla, šije, krčných stavcov, ramien, nadlaktí, pľúc a nervovej sústavy. V prvej fáze mesiaca sa rozšírený organizmus postupne sťahuje a ak je znečistený, nemôže včas reagovať. Cievy nestačia prepustiť dostatok krvi, preto často dochádza k bolestiam, najmä orgánov v aktivite.
 

Psychika
Väčšina z nás dnes pod vplyvom Rýb pociťuje veľký súcit s inými a tiež máme väčšiu predstavivosť, ale i precitlivenosť a sentimentalitu. U citlivejších ľudí môže prevládnuť vzťah k mysticizmu. Pozor však na úniky z reality alebo prílišnú obetavosť. Pri zlých aspektoch môžeme prejavovať trpiteľské prijímanie osudu, sebaľútosť, pasivitu a citovú neistotu. Ryby nám rozvíjajú intuíciu takže sa v každom ohľade môžeme na ňu dnes spoľahnúť. Veľmi účinné bývajú aj duchovné rituály počas dní Rýb. Dávajme si však pozor na omamné látky – hrozí zvýšené nebezpečenstvo závislostí. Tieto dni sú ideálne pre každého romantika – takže si to poriadne vychutnajme. Ak ste ešte nevyužili romantický vplyv Rýb vo dvojici, máte dnes poslednú šancu - príjemné strávenie nedeľňajšieho večera pri sviečkach len umocní romanticko-mystický zážitok a zaženie možné chmúrne myšlienky, na ktoré sme tento deň veľmi citliví.Zdravie
Mesiac sa približuje k Zemi, organizmus sa sťahuje, menej krváca pri poraneniach. Ryby vplývajú najmä na chodidlá a prsty na nohách. Vzhľadom na sťahujúci vplyv prvej fázy, sú vhodné tieto dni pre začiatky ovocno-zeleninových diét. V aktivite je počas dní Rýb aj lymfatický systém a nakoľko sa v prvej fáze organizmus ťažšie zbavuje škodlivých látok, môžeme pociťovať zvýšenú únavu či opuchy. Pod vplyvom Rýb a najmä pri pribúdajúcom Mesiaci si dávajme pozor na alkohol, nikotín a iné jedy, ktoré teraz pôsobia na náš organizmus oveľa zhubnejšie.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Sťahovaniu organizmu a pohybu smerom dolu pomôžeme kontrastnými sprchami - teplá voda (1 minúta), studená voda (5 - 10 sekúnd). Účinne sa čistí koža, preto dodávame telu minerály teplými bylinkovými kúpeľmi. Vzhľadom na pribúdajúci Mesiac sú vhodné výživné kúpele, zábaly a masti pri ošetrovaní nôh. Nezabudnime ani na reflexnú masáž nôh, ktorá navyše stimuluje činnosť orgánov v celom tele. Vhodné sú tiež masáže hlavy, ramien, rúk, plávanie, posilňovacie cviky, joga. V Rybách si nestrihajme ani neumývajme vlasy, lebo slabnú a majú sklon k tvorbe lupín.Výživa
V tejto fáze potrebujeme jedlo s energetickým nábojom - čerstvé, šťavnaté, studené, tepelne nespracované. Jedzme najmä čerstvú zeleninu a ovocie vo forme štiav a šalátov. Dávajme si pozor na to čo zjeme, nakoľko vplyv Mesiaca nám pri nesprávnom stravovaní môže pomôcť k pár kilám navyše. Odporúčajú sa najmä citrusové plody, fazuľa, ovsené vločky a orechy. Striedmejšie si môžeme dopriať mäso, vajcia, ryby, pečeň, kysnuté pečivo (okrem dní Panny), vajcia a cestoviny. Vyhýbajme sa mliečnym výrobkom, sladkostiam, káve, čokoláde a múčnym jedlám najmä z pšeničnej múky.
Ryby sú dňami listov a sacharidov. Preto do nášho jedálneho lístka zaraďme najmä sacharidové jedlá – ak nám však sacharidy dobre trávia a tiež listovú zeleninu. V Rybách si môžeme zaexperimentovať a inšpirovať sa jedlami Ďalekého východu, ktorých základnou zložkou je ryža na rôzne spôsoby, rizotá, kuskus, bulgur, krúpy či zeleninové soté a pod. Najideálnejšia kombinácia je sacharidové jedlo v kombinácii s čerstvou, najideálnejšie listovou zeleninou vo forme šalátu. Všetko, čo prijímame v dňoch Rýb, pôsobí na nás oveľa intenzívnejšie ako inokedy, najmä však pri pribúdajúcom Mesiaci.Záhrada a domácnosť
Vzhľadom na vodný prvok Rýb sa vyhnime vetraniu príbytkov, a tiež perín – môžu nám navlhnúť. V záhrade ak nemrzne polievame dreviny a trvalky. Zavlažíme aj uskladnené kvety. Mierne zalejeme aj kvety v byte. V jeseni vysadené stálozelené listnáče a ihličnany prihnojíme na tvorbu listov. Zostrihávame zbytky okrasných tráv, ak sme tak neurobili minulý rok.

Náš tip
Bylinný kúpeľ nôh proti poteniu

Ak mávate problémy s potením nôh, skúste si každý večer pred spaním urobiť nasledujúci kúpeľ nôh. Pôsobí sťahujúco a antisepticky.
Potrebujeme: dubovú kôru, orechové listy, yzop a šalviu v rovnakom pomere. (Ak máme k dispozícii výhonky borovice, môžeme použiť aj tie – sú výborné aj samostatne).
Ako na to: Za hrsť pripravenej zmesi vhodíme do vriacej vody a necháme 15 minút vylúhovať. Precedené vlejeme do pripraveného lavóra s vlažnou vodou. Predtým poriadne umyté nohy necháme v kúpeli močiť asi 20 minút. Po kúpeli si nohy do sucha vytrieme uterákom a nasprejujeme antiseptickým sprejom.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 1%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
404817,6 Km
Posledný
nov:
23.2.2020 16:33:45
Prvá
štvrť:
2.3.2020 20:58:38
Spln: 9.3.2020 18:48:35
Posledná
štvrť:
16.3.2020 10:35:39
Nasledujúci
nov:
24.3.2020 10:29:37
Copyright (C) 2007 - 2020 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)