ISSN 1337-6179          dnes je nedeľa 6. decembra 2020, meniny má Mikuláš , zajtra Ambróz 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Lev
Fáza Mesiaca:
3. fáza
Časť rastliny:
plod
Živel:
oheň
Výživa:
bielkoviny/plod
Sila Mesiaca:
zostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
30.11
spln
Blíženci
celý detail
01.12

Blíženci
celý detail
02.12

Blíženci
celý detail
03.12

Rak
celý detail
04.12

Rak
celý detail
05.12

Lev
celý detail
06.12

Lev
celý detail
07.12

Panna
celý detail
08.12
posledná štvrť
Panna
celý detail
09.12

Váhy
celý detail
10.12

Váhy
celý detail
11.12

Váhy
celý detail
12.12

Škorpión
celý detail
13.12

Škorpión
náhľad
14.12
nov
Strelec
náhľad
15.12

Strelec
náhľad
16.12

Kozorožec
náhľad
17.12

Kozorožec
náhľad
18.12

Vodnár
náhľad
19.12

Vodnár
náhľad
20.12

Ryby
náhľad
21.12

Ryby
náhľad
22.12
prvá štvrť
Baran
náhľad
23.12

Baran
náhľad
24.12

Baran
náhľad
25.12

Býk
náhľad
26.12

Býk
náhľad
27.12

Blíženci
náhľad
28.12

Blíženci
náhľad
29.12

Blíženci
náhľad
30.12
spln
Rak
náhľad
31.12

Rak
náhľad
01.01

Lev
náhľad
02.01

Lev
náhľad
03.01

Lev
náhľad
04.01


náhľad
05.01


náhľad
06.01


náhľad
07.01


náhľad
08.01


náhľad
09.01


náhľad
10.01
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 6.12.2020

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 3. fáza, Mesiac sa približuje k Zemi a ubúda do svojej poslednej štvrti.  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Lev detail...
Živel: oheň detail...
Časť rastliny: plod detail...
Výživová akosť: bielkoviny/plod detail...
Sila Mesiaca: zostupná detail...
Vplyv na organizmus: sťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
srdce, tepny, krvný obeh, chrbát, bránica,

Podľa vplyvu Luny:
Nastáva proces od rozšírenia k stiahnutiu na najjemnejších úrovniach nášho tela. Energia a tekutiny sa koncentrujú v hĺbke organizmu, prejavujú sa u nás nové sily, máme chuť športovať, dobre znášame telesnú záťaž. Dochádza k aktivizácii obličiek, pohlavných orgánov, prostaty, močového mechúra a tenkého čreva.
 

Psychika
Deň pod vplyvom Leva určite využite na dokončenie niektorých pracovných či osobných záležitostí. Charakteristický je totiž zápal pre vec a duch tvorivosti nielen v práci ale aj vo voľnom čase. Naša kreativita je dnes na vrchole – tak ju využime! . Excelovať môžeme aj na skúškach, pri prezentáciách či na pracovných poradách. Viacerým z nás sa práve dnes môže prebudiť „spisovateľské pero“. Tento deň však prevláda aj túžba užívať si plnými dúškami a márnivosť či pocit byť stredom pozornosti – v tomto ohľade buďme veľmi opatrní. Dnes nie je priaznivý deň na príliš veľké radovánky. V partnerskom vzťahu si dávajme pozor, aby sme svoje city voči partnerovi nevyjadrovali príliš prehnane a dramaticky. Nikto nemá rád citové vydieranie a vynucovanie si pozornosti. Dnes by sa nám táto dominancia nemusela vyplatiť.Zdravie
Vzhľadom na ubúdajúci vplyv Mesiaca a 3. fázu, sú vhodné očistné, najmä zmäkčujúce kúry zamerané na orgány v aktivite, teda naše cievy. V tomto čase môžeme kúrou s ľanovým olejom či podobnými kúrami napomôcť k zmäkčeniu a odstráneniu nánosov usadenín v našom cievnom systéme. Následne v 4. fáze môže byť detoxikácia ciev oveľa úspešnejšia. Sťahujúci vplyv Mesiaca navyše pomáha zadržiavať v organizme živiny, no aj toxíny. Preto si dávajme pozor na to, čo jeme a snažme sa o prísun najmä zdravých živín. Znamenie Leva ovplyvňuje srdce, tepny, krvný obeh, chrbát a bránicu. Preto môžeme pri problémoch s tými orgánmi pociťovať zhoršenie stavu. Vhodné je užívať podporné prostriedky pri očiste srdca a ciev . Z vitamínov a minerálov preferujeme tie, ktoré priaznivo vplývajú na srdce a krvný obeh – najmä horčík, E vitamín, vitamíny skupiny B, najmä B 6. Zvýšme tiež príjem vitamínu C, selénu a Q10. Na úpravu cholesterolu a očistu ciev užívajme ľanový olej či tinktúru z cesnaku medvedieho. Vyhýbajme sa najmä prílišnému stresu a tiež namáhavej fyzickej práci. Vhodný čas je najmä na nenáročné zdravotné prechádzky v prírode. Určite sa vyhnime káve a alkoholu, ale aj nadmieru zaťažujúcim potravinám, najmä tučným a slaným. Nakoľko je Lev veľmi vysušujúce znamenie, nezabudnime na dostatočný príjem tekutín – najmä čistej vody. Minerálky s obsahom CO2 sú práve počas dní ovplyvňujúcich srdce a krvný obeh nevhodné.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Telo sa sťahuje a tým stráca pružnosť, preto radšej vynechajte cvičenia náročné na ohybnosť kĺbov a väziva. Veľmi účinné sú aj kúpele, obklady a masáže, z ktorých sa cez pokožku vstrebávajú liečivé a omladzujúce látky. Vhodná je masáž chrbta alebo večer pred spaním upokojujúci bylinný kúpeľ. Sprchujme sa striedavo studenou a teplou vodou, zakončime studenou. Navštívme kaderníka - podstrihnuté či ostrihané vlasy budú lepšie rásť a zosilnejú.Výživa
V tretej fáze uprednostnime v strave čerstvú zeleninu, ovocie (od druhej polovici fázy), strukoviny, môžeme si dopriať aj vyprážané jedlá. S mierou môžeme konzumovať kyslé mliečne výrobky, mäso a mäsové výrobky, vajcia, sladkosti, cesnak. Vyhýbame sa čokoláde, paprike, horčici a kapuste.
Dnes do stravy zaraďme bielkoviny – rastlinné i zdravé živočíšne a rastlinné plody – strukoviny, plodovú zeleninu ako uhorka, tekvica, paradajky, papriky. Z ovocia najmä bobuľové ovocie, jablká, hrušky, slivky či čerešne. Uprednostňujme čerstvú stravu, ovocie a zeleninu, strukoviny vo forme šalátov, ovsené vločky, orechy. Dopriať s mierou si môžeme aj vyprážané jedlá, mliečne výrobky – najmä jogurty, syry, kyslomliečne produkty a mäso, nakoľko nám v dňoch Leva dobre trávia práve bielkoviny. Vyhýbajme sa však tučným mäsám a tukom najmä kvôli sťahujúcemu - zadržiavajúcemu vplyvu Mesiaca. V dňoch Leva sa vyhýbajme jedlám s vysokým obsahom cholesterolu. Vplyv Leva môžeme využiť na vytváranie aj komplikovanejších kreácií pri varení. Najideálnejšie kombinácie sú netučné mäso, sójové produkty, strukoviny, zelenina na najrôznejšie spôsoby, najlepšie však čerstvá a taktiež ovocie. Znamenie sa vyznačuje pôžitkárstvom – tak si to užime aj na tanieri.Záhrada a domácnosť
V domácnosti i na záhrade sa môžeme venovať prácam vyžadujúcim rýchle schnutie – maľovaniu, natieraniu a pod. V záhrade sa staráme o ovocné stromy a ošetrujeme ich ak sme tak ešte nestihli urobiť - odstraňujeme lišajníky a machy. Ak nemrzne, môžeme ešte urobiť posledný rez. Zimný rez urobíme až keď prestane mrznúť.

Náš tip
HLOHOVÝ LIKÉR NA SRDCE

Hloh obsahuje veľa účinných látok, ktoré posilňujú akciu srdca a rozšírením ciev redukujú pritom jeho zaťaženie. Hodí sa pre ľudí s vysokým krvným tlakom.
Potrebujeme: Za hrsť lupienkov z kvetov púpavy, za štipku kvetov hlohu a divozelu, med, pálenku alebo iný 40% alkohol.
Ako na to: Lupienky nasypeme do 0.7 litrovej fľaše, pridáme 5 lyžíc medu a zalejeme alkoholom. Fľašu uzavrieme, nie však vzduchotesne Necháme odstáť na slnku dovtedy, kým lupienky nestratia žltú farbu. Likér scedíme. Užívame pri slabosti, alebo pri ťažkostiach po ťažkom jedle.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 70%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
377844,5 Km
Posledný
nov:
15.11.2020 6:08:55
Prvá
štvrť:
22.11.2020 5:45:55
Spln: 30.11.2020 10:32:05
Posledná
štvrť:
8.12.2020 1:38:00
Nasledujúci
nov:
14.12.2020 17:18:46
Copyright (C) 2007 - 2020 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)