článok bol uverejnený: 18.5.2009
GENESIS – PROBLÉM NOVEJ DOBY
Z tlače sa dozvedáme alarmujúce správy. Ľudský rod je ohrozený a všetko speje k tomu, že v budúcnosti budú veľké problémy nielen donosiť ale dokonca splodiť potomstvo.
Rapídne klesá počet spermií u mužov a tak sa mladí muži napríklad v Čechách dostali na 50% hodnoty, ktorá bola nameraná pred 50. rokmi. Ak to pôjde týmto tempom ďalej, budú muži s normálnou spermiogenézou o pár rokov vyhľadávaným druhom.
Na „trhu“ genesis vzniká veľký priestor pre detoxikačnú medicínu, ktorá vie problém vysvetliť a aj odstrániť, ale nevie dať najavo ľudstvu, že tento problém naozaj je možné riešiť a odstrániť. Novinári nás v tomto ohľade akosi prehliadajú.
Základným problémom, ktoré ľudstvo sužuje, je stres. Plodnosť divoko žijúcich cicavcov neklesá, zato plodnosť zvierat v zajatí a plodnosť človeka áno. Spoločným menovateľom je stres. U človeka je tento stres znásobený mimoriadnym záujmom ľudstva o sexualitu veľmi otvorenou diskusiou o tejto činnosti. Pokiaľ sex prebiehal len v intímnom prostredí, tak človek necítil veľkú zodpovednosť za kvalitu svojho sexuálneho počínania. V súčasnosti vieme o sexualite všetko –od počtu orgazmov až po veľkosti pohlavných údov celebrít či hlavných postáv v pornofilmoch. Navyše sa často sex stal veľmi dôležitý, až najdôležitejší pre postavenie v spoločnosti– to všetko pôsobí ako stresujúci faktor na rozmnožovací systém človeka. Ak sa moja myseľ priveľmi sústredí na niektorý orgán, tak zároveň vysielam do tohto orgánu aj stres.
Pravidlo jógy vysvetľuje všetko, o čom som doposiaľ hovoril: „Kde je myseľ, tam je „prána“. Jogíni tým samozrejme mysleli pozitívne myslenie; pozitívne vysielanie mysle do rôznych častí svojho tela so sebou prináša i energiu a ozdravujúce sily. Negatívna myseľ prináša opačné kvality - najmä negatívne, patologické a poškodzujúce emócie a stres ako psychické toxíny.
Stresovaný orgán nie je schopný vlastnej očisty od toxínov aj zo životného prostredia, a tých je veľmi veľa. Schopnosť samočistenia orgánov ľudského tela narušujú rôzne chemické látky priemyselného, potravinárskeho i poľnohospodárskeho pôvodu. Sú to kovy, rádioaktivita, potraviny poškodené procesom priemyselnej výroby a predovšetkým svet mikroorganizmov.
Vedomosti detoxikačnej medicíny nám však umožňujú spojiť problematiku neplodnosti s problematikou duševného a telesného zdravia novonarodeného dieťaťa. Toxíny v oblasti rozmnožovacieho systému môžu viesť k neplodnosti. Príroda je však mocná, a tak obyčajne tieto toxíny nezabránia počatiu. Ovplyvňujú však vývoj plodu a nakoniec i telesnú i duševnú kvalitu novonarodeného dieťaťa. Vývoj mozgu, rozmnožovanie buniek a tým predávanie genetického fondu prebieha totiž u plodu veľmi rýchlo, a tak je deväť mesiacov vnútromaternicového vývoja možné prirovnať k deväťdesiatim rokom života jedinca. V priebehu tohto rýchleho vývoja sa každá chyba znásobí, pretože organizmus nemá čas, aby chybu kompenzoval. Toxín ovplyvňuje ako genetický fond, tak i funkčnosť celého systému a subsystému organizmu novorodenca.
Záleží pritom na dvoch okolnostiach. Prvá je zrejmá: ide o to, ako agresívny je daný toxín. Hlavné toxíny totiž vznikajú v infekčných ložiskách rozmiestnených v gynekologickom ústrojenstve či v semenníkoch alebo v orgánoch súvisiacich, no aj v orgánoch susediacich ako v lymfatických uzlinách, ktorých sa nachádza v panve veľké množstvo. Ak mikrobiálne ložisko bude vytvárať práve mikroorganizmus, ktorého toxín nemá agresívny genotoxický účinok, potom narobené škody nebudú veľké. Ale naopak, niektoré toxíny napríklad istých druhov baktérií, toxoplazmy, borrelie či inej zoonákazy alebo inej neuroinfekcie, budú pre plod veľmi nebezpečné.
Druhým faktorom je aktivita tohto ložiska. V detoxikačnej medicíne je známe, že mikrobiálne ložisko je tým aktívnejšie, čím je organizmus viac v strese, čím väčšia je emocionálna záťaž.
Príprava na tehotenstvo by preto mala spočívať práve v zaistení psychickej vyrovnanosti a emocionálnom šťastí. Tým spôsobom je možné dosiahnuť, že aj neodstránené ložiská v rámci detoxikácie nebudú aktívne a nespôsobia veľa škody. Ak sa nepodarí pred tehotenstvom ložiská odstrániť alebo sú v priebehu tehotenstva aktívne, vzniká u plodu poškodenie nervového systému s poruchami imunity, poruchami emocionálnych centier v zmysle úzkosti, depresie, agresivity či povahových zvláštností, vznikajú dyslexie, dysgrafie, hyperaktivita a celý rad ďalších porúch sústredenia a emocionálne poruchy. Mladé mamičky sa často zobudia veľmi neskoro a chcú detoxikovať až keď je už neskoro – v tehotenstve. Pochopiteľne, že toxín môže spôsobovať i narušenie somatických génov a môže byť príčinou deformácie vo vývine, rázštepu a ďalších typov vrodených vád, vrátane detskej mozgovej obrny (DMO)
K týmto toxínom sa priraďujú toxíny narušujúce genetický fond spermie. Tie pochádzajú najčastejšie tiež zo životného prostredia, rovnako ako u žien. Narušený génový fond spermie môže viesť k neprijatiu spermie a tým k neplodnosti alebo sa podieľa tiež na poruchách vývoja plodu.
Do hry pochopiteľne vstupujú ešte ďalšie systémy, predovšetkým imunitný systém ktorý úplne prirodzene musí tolerovať v organizme iba zdravé bunky. Ak je bunka toxínom zmenená, stáva sa že imunitný systém ju zlikviduje, zničí. Medicína pritom nemá také diagnostické možnosti, aby dokázala rozpoznať čím sa táto bunka líši od ostatných. Pri poruchách imunity je to ešte zložitejšie.
Rovnako môže ísť o problémy s hormonálnym systémom, najmä tých orgánov a hormónov, ktoré sa podieľajú na vzniku a priebehu tehotenstva. Hormóny sú riadené z hypofýzy a hypothalamu a práve v týchto orgánoch sa často stretávame s toxickými záťažami a mikrobiálnymi ložiskami. V niektorých prípadoch dochádza priamo k poruche funkcie, ktorá sa musí nahradiť umelou hormonálnou substitúciou.
Neplodnosť, problematický priebeh tehotenstva a nakoniec i problémy pri pôrode a kojení, to všetko môže súvisieť s toxickým zaťažením orgánov produkujúcich potrebné hormóny.
Súčasná detoxikačná medicína v našom ponímaní má veľké možnosti ako s týmto stavom pracovať. Detoxikačná príprava ženy a muža na oplodnenie, ale tiež aj príprava ženy na úspešný priebeh pôrodu a nakoniec i sledovanie samotnej interakcie medzi ženou a novorodencom, ku ktorej dochádza predovšetkým prostredníctvom materského mlieka, to všetko sú z hľadiska detoxikačnej medicíny neuveriteľné záležitosti, ktorých zvládnutie pomôže bezproblémovému priebehu tohoto stále najväčšieho prírodného zázraku, no aj k zabezpečeniu fyzického a psychického zdravia a dobrej imunity nášho potomstva.
ZDROJ: MUDr. Josef Jonáš; JOALIS INFO 7/8 2008
Fotogaléria ku článku
|
foto: archív redakcie
|
Súvisiace informácie
Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.sk