Praktické používanie Zákona o konkurze a reštrukturalizácii (ZKR) v reálnom živote
ISSN 1337-6179          dnes je streda 24. októbra 2018, meniny má Kvetoslava , zajtra Aurel 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Baran
Fáza Mesiaca:
spln
Časť rastliny:
plod
Živel:
oheň
Výživa:
bielkoviny/plod
Sila Mesiaca:
vzostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
22.10

Ryby
celý detail
23.10

Baran
celý detail
24.10
spln
Baran
celý detail
25.10

Býk
celý detail
26.10

Býk
celý detail
27.10

Blíženci
celý detail
28.10

Blíženci
celý detail
29.10

Rak
celý detail
30.10

Rak
celý detail
31.10
posledná štvrť
Rak
náhľad
01.11

Lev
náhľad
02.11

Lev
náhľad
03.11

Panna
náhľad
04.11

Panna
náhľad
05.11

Váhy
náhľad
06.11

Váhy
náhľad
07.11
nov
Škorpión
náhľad
08.11

Škorpión
náhľad
09.11

Strelec
náhľad
10.11

Strelec
náhľad
11.11

Strelec
náhľad
12.11

Kozorožec
náhľad
13.11

Kozorožec
náhľad
14.11

Vodnár
náhľad
15.11
prvá štvrť
Vodnár
náhľad
16.11

Vodnár
náhľad
17.11

Ryby
náhľad
18.11

Ryby
náhľad
19.11

Baran
náhľad
20.11

Baran
náhľad
21.11

Býk
náhľad
22.11

Býk
náhľad
23.11
spln
Býk
náhľad
24.11

Blíženci
náhľad
25.11

Blíženci
náhľad
26.11

Rak
náhľad
27.11

Rak
náhľad
28.11


29.11


30.11


01.12


02.12
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 24.10.2018

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: spln, Zem stojí medzi Slnkom a Mesiacom, je vystavená protichodnému pôsobeniu ich príťažlivostí  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Baran detail...
Živel: oheň detail...
Časť rastliny: plod detail...
Výživová akosť: bielkoviny/plod detail...
Sila Mesiaca: vzostupná detail...
Vplyv na organizmus: zadržujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
hlava, oči, mozog, nos, zmyslové orgány, tvár, životná sila

Podľa vplyvu Luny:
Organizmus je dnes vystavený pôsobeniu protichodnej energie a záleží na našej psychike a kondícii, ako sa s ňou vyrovnáme. Spln je zaťažujúci najmä pre ľudí narodených v znamení Barana.
 

Psychika
Počas dnešného splnu môžeme pociťovať nepokoj, podráždenosť, mať zlý spánok, bolesti hlavy. Ohnivé dni Barana charakterizuje veľká impulzivita, nerozvážne jednanie. Dnes môžeme pocítiť príval energie, ktorý radšej vyventilujme pri fyzickej práci alebo pri športe. Ovládnuť nás môže citová dominancia, túžba po nezávislosti, prenáhlenosť, prelietavosť, ale aj odvaha a iniciatíva. Väčšinou tento deň nepraje rodinnému životu – partneri často inklinujú k hádkam, takže sa snažme zaoberať sa inými činnosťami a riešenie rodinných problémov odložme na inokedy. Ideálny čas je naopak pre všetky nové začiatky – vynikáme v kreativite, lepšie sa presadzujeme v práci, máme nové nápady, sme aktívnejší a dynamickejší ako inokedy, no môže nám chýbať sila a trpezlivosť dotiahnuť veci do konca. Najmä prchkejšie povahy majú tendenciu ísť vo veciach hlavou proti múru – preto je potrebné myslieť aj na dôsledky takéhoto konania. Dnes sme tiež náchylnejší na migrény.Zdravie
Počas splnu bývajú ľudia „námesační“, rany krvácajú oveľa silnejšie, hojenie rán v týchto dňoch je oveľa problematickejšie. Telo zadŕža vodu, hromadí ju v tkanivách, väzivo mäkne. Liečivé byliny nazbierané v tento deň majú najväčšiu liečivú silu. Tieto sily môžeme pociťovať už 3 dni pred splnom a taktiež ešte 3 dni po splne. Spln úplne otvára telo, energia vyžaruje mohutným prúdom. Centrum energie sa nachádza v oblasti pohlavných orgánov. Pri sexuálnom styku nastáva veľký úbytok energie, ktorú musíme dlho nahrádzať, ale organizmus je veľmi intenzívny. Táto fáza zaťažuje organizmus, Pôst na prečistenie tela v tomto čase je pre zdravie a ako prevencia. Počas splnu (vrátane trojdňového obdobia pred a po splne) sa vyhýbajme: príjmu energeticky bohatej stravy – najmä na cukry a tuky, príjmu akýchkoľvek škodlivín do organizmu – návykových látok, konzervovaných, chemicky upravovaných a prifarbovaných potravín, káve, alkoholu, cigaretám atď. Vyhnime sa tiež náročným operáciám, trhaniu zubov a očkovaniu. Spln navyše oveľa intenzívnejšie vplýva na znamenie a orgány, ktoré sú práve v aktivite a tiež na ľudí, ktorí sú narodení v znamení v znamení Barana.
Deň ovládaný Baranom vplýva najmä na hlavu, mozog, oči, nos no tiež aj na životnú silu. Ovplyvnené sú aj naše zmyslové orgány, preto by sme si ich nemali počas dní Barana veľmi zaťažovať. Nevhodné je vysedávanie pred počítačom či pred televízorom. Nepočúvajme ani priveľmi hlasnú hudbu, vyhýbajme sa nadmernému hluku. Dnes však môžeme pociťovať veľký nárast energie, ktorý skúsme zužitkovať najmä na športové aktivity. Pri nadmernom preťažení či bolestiach hlavy si urobme čaj z materinej dúšky alebo z ľubovníka, vhodné je ticho, prítmie, relaxačná hudba, zapálená vonná tyčinka. Ak máme problémy s očami, pime čaj z očianky. Vzhľadom na najväčšiu sťahujúcu silu Mesiaca v splne, má navyše telo všetky predpoklady čo najefektívnejšie prijať a aj využiť živiny a vitamíny, ktoré mu dodáme. Do stravy zaraďme najmä vitamíny a minerály podporujúce najmä centrálnu nervovú sústavu a zmyslové orgány. Zvýšme preto príjem vitamínov skupiny B, A a E.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Sťahujúci vplyv Mesiaca môžeme využiť na účinnú regeneráciu orgánov v aktivite. Robme si výplachy a obklady očí, čajové kúry na podporu zraku, centrálneho nervového systému. Doprajme si masáže hlavy, tváre a očí. Vhodné sú tiež relaxačné masáže celého tela, psychiku uvoľňujúce bylinkové kúpele z mäty, materinej dúšky, levandule a podobne. Dni sú ideálne na plávanie, jogu, posilňujúce cviky zamerané najmä na oči a nervový systém. Telesná aktivita pomáha uvoľniť napätie, ktoré práve v tomto znamení narastá viac ako inokedy.Výživa
Počas splnu je vhodné držať striedmy stravovací režim, najlepšie pôst. Telo má totiž v tomto čase najväčšiu zadržujúcu schopnosť – nemá silu zbavovať sa škodlivín, naopak veľkú tendenciu priberať. Postiť sa môžeme už tri dni pred splnom a taktiež tri dni po splne. Vhodné sú ovocné a zeleninové šťavy či čerstvé ovocné a zeleninové šaláty. Môžeme si urobiť aj ryžový deň. Najideálnejšie je však začať pôst alebo diéty hodinou vrcholu splnu vo chvíli, keď Mesiac začne ubúdať. Od splnu sa začína 3. lunárna fáza. V tejto fáze sú vhodné najmä čerstvá zelenina a ovocie vo forme štiav a šalátov.Záhrada a domácnosť
Vzhľadom na spln nesadíme, iba prihnojujeme. Na zeleninové záhony rozvezme hnoj, kompost a záhony hneď zryjeme. Nezrezávajme stromy. Neutrál zaraďme aj v domácich prácach súvisiacich s čistením, zaváraním, upratovaním.

Náš tip
JE SPLN, PRETO DRŽME PÔST/b>
Počas splnu je vhodné držať striedmy stravovací režim, najlepšie pôst. Telo má totiž v tomto čase najväčšiu zadržujúcu schopnosť – nemá silu zbavovať sa škodlivín, naopak veľkú tendenciu priberať. Postiť sa môžeme už tri dni pred splnom a taktiež tri dni po splne. Tento deň uprednostnime ovocné a zeleninové šťavy či čerstvé ovocné a zeleninové šaláty. Môžeme si urobiť aj ryžový deň. Najideálnejšie je však začať pôst alebo diéty hodinou vrcholu splnu vo chvíli, keď Mesiac začne ubúdať. O tom ako na to, sa viac dozviete v našom magazíne v rubrike Očista organizmu.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 99%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
389364,9 Km
Posledný
nov:
9.10.2018 5:47:50
Prvá
štvrť:
16.10.2018 20:02:29
Spln: 24.10.2018 18:47:34
Posledná
štvrť:
31.10.2018 17:42:27
Nasledujúci
nov:
7.11.2018 17:02:52
Copyright (C) 2007 - 2018 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)