Praktické používanie Zákona o konkurze a reštrukturalizácii (ZKR) v reálnom živote
ISSN 1337-6179          dnes je štvrtok 16. augusta 2018, meniny má Leonard , zajtra Milica 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Váhy
Fáza Mesiaca:
1. fáza
Časť rastliny:
kvet
Živel:
vzduch
Výživa:
tuky
Sila Mesiaca:
zostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
13.08

Panna
celý detail
14.08

Panna
celý detail
15.08

Váhy
celý detail
16.08

Váhy
celý detail
17.08

Škorpión
celý detail
18.08
prvá štvrť
Škorpión
celý detail
19.08

Strelec
celý detail
20.08

Strelec
celý detail
21.08

Strelec
celý detail
22.08

Kozorožec
celý detail
23.08

Kozorožec
náhľad
24.08

Vodnár
náhľad
25.08

Vodnár
náhľad
26.08
spln
Vodnár
náhľad
27.08

Ryby
náhľad
28.08

Ryby
náhľad
29.08

Baran
náhľad
30.08

Baran
náhľad
31.08

Baran
náhľad
01.09

Býk
náhľad
02.09

Býk
náhľad
03.09
posledná štvrť
Blíženci
náhľad
04.09

Blíženci
náhľad
05.09

Rak
náhľad
06.09

Rak
náhľad
07.09

Lev
náhľad
08.09

Lev
náhľad
09.09
nov
Panna
náhľad
10.09

Panna
náhľad
11.09

Váhy
náhľad
12.09

Váhy
náhľad
13.09

Škorpión
náhľad
14.09

Škorpión
náhľad
15.09

Škorpión
náhľad
16.09

Strelec
náhľad
17.09
prvá štvrť
Strelec
náhľad
18.09

Kozorožec
náhľad
19.09

Kozorožec
náhľad
20.09


21.09


22.09


23.09
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 16.8.2018

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 1. fáza, Mesiac sa približuje k Zemi a pribúda do svojej prvej štvrte. Do znamenia Škorpióna vstúpi dnes o 10:54 LČ. Deň je ešte pod väčším vplyvom Váh.  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Váhy detail...
Živel: vzduch detail...
Časť rastliny: kvet detail...
Výživová akosť: tuky detail...
Sila Mesiaca: zostupná detail...
Vplyv na organizmus: sťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
obličky, močový mechúr, bedrá, čistenie krvi, rovnováha telesných tekutín

Podľa vplyvu Luny:
Vplyvom približovania sa Mesiaca k Zemi prúd energie a tekutín aktivizuje hornú časť tela. Dochádza k aktivizácii hlavy, hornej čeľusti a očí, hrdla, šije, krčných stavcov, ramien, nadlaktí, pľúc a nervovej sústavy. V prvej fáze mesiaca sa rozšírený organizmus postupne sťahuje a ak je znečistený, nemôže včas reagovať. Cievy nestačia prepustiť dostatok krvi, preto často dochádza k bolestiam, najmä orgánov v aktivite.
 

Psychika
Dni Váh sú aj plné harmónie, romantiky, lásky, vyrovnanosti so sebou samým, no aj vo vzťahoch. V dňoch Váh pociťujeme väčšiu túžbu po harmonickom vzťahu, no pri zlých aspektoch sa môže prejaviť citová závislosť na inom človeku, nerozhodnosť a precitlivenosť. V iných činnostiach zväčša prevláda zmysel pre estetiku, vkus a eleganciu. Darí sa nám predovšetkým prijímať život vyrovnane a tiež sa umelecky prejavovať.
Zachovajme si však vo všetkom mieru a vyhýbajme sa konfliktom.Zdravie
Znamenie Váh ovplyvňuje bedrové kĺby, obličky a močový mechúr. Má vplyv aj na čistenie krvi a rovnováhu telesných tekutín a žľazy s vnútorným vylučovaním. Pribúdajúci Mesiac pomáha organizmu zadržiavať a zužitkovať všetky potrebné živiny, na aj toxíny. Sťahujúci vplyv Mesiaca pomáha tieto toxíny v tele zadržiavať, preto si dávajme pozor na príjem škodlivých potravín a tekutín. Mesiac tiež ovplyvňuje energiu tekutín v panvovej oblasti a nohách, čo zvýrazňuje jeho vplyv práve na obličky a močový mechúr. Dni Váh v tejto fáze sú preto ideálne na regeneračné kúry obličiek a močového mechúra čerstvými ovocnými a zeleninovými šťavami a regeneračnými bylinnými kúrami. Nájdete ich aj v článku Letná očista obličiek. Vhodné je tiež pitie čajov z prasličky, žihľavy, brezy či zlatobyle. Pri problémoch s obličkami si prikladáme regeneračné obklady a zábaly. Vhodný je napríklad obklad zo zeleného ílu. Obličky tiež nezaťažujme prílišným pitím tekutín po 19 hodine. Pribúdajúci Mesiac praje lepšiemu využitiu vitamínov a minerálov najmä pre orgány v aktivite. Zvýšme preto príjem vitamínov skupiny B, vitamín E a horčík.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Doprajme si masáže hlavy, ramien a rúk a tiež bedrovej časti chrbtice. Sprchujme sa striedavou sprchou, cvičme posilňovacie cviky, venujme sa plávaniu. Vhodné sú tiež aerobik, posilňovacie cviky na orgány v aktivite, joga.Výživa
V 1. lunárnej fáze sú vhodné najmä čerstvá zelenina a ovocie vo forme štiav a šalátov. Táto fáza je vhodná na ovocno-zeleninové diéty. Organizmus sa totiž sťahuje a ľahko priberá. V dňoch Váh sa však vyhýbajme mlieku a výrobkom z neho. Dobre nám trávia tuky, môžeme si dopriať aj vyprážané jedlá, mäso a vajcia. Zo zeleniny by sme mali uprednostňovať najmä okvetnú zeleninu - karfiol, ružičkový kel, brokolicu, ale aj artičoky, baklažán a pod. Ak máme nábeh na obličkové kamene, nejedzme ovocie a nepime ovocné šťavy. Po tieto dni sa fantázii v kuchyni medze nekladú. Môžeme si dovoliť experimentovať, ozdobovať a dekorovať od výmyslu sveta. Jedlá môžeme obohatiť bylinkami, sušeným ovocím, semienkami či plátkami limetky. Z mäsa sú vhodné aj tučnejšie druhy - kačica, hus, tuniak, losos, úhor či hovädzie. Môžeme ich upravovať na grilovaný či pečený spôsob. Ako prílohu však odporúčame najmä okvetnú zeleninu – sacharidom sa radšej vyhýbajme. Vo Váhach si však dajme oveľa viac záležať aj na prostredí, v ktorom jeme a na stolovaní – urobme si z jedenia doslova obrad. Tieto dni sú preto veľmi vhodné na rodinné slávnosti či pikniky. Ocenia to naši najbližší či partner.Záhrada a domácnosť
Deň je vhodný na vetranie či už priestorov v byte, alebo šatníkov, pivníc a pod. Pri dobrom počasí vyvetrajme aj periny či matrace. V domácnosti sa môžeme venovať prácam, ktoré vyžadujú rýchle schnutie – umývaniu drevených podláh, nábytkov, okien, alebo maľovanie. V záhrade venujme zvýšenú pozornosť kvitnúcim rastlinám a zelenine rastúcej pre kvet. Odstraňujeme odkvitnuté časti, pri letničkách nechávame na semeno najkrajšie kvety. Vysádzame dvojročky, množíme odrezky. Prihnojíme rastliny na kvet. Nepolievame, šíria sa škodcovia.

Náš tip
MELÓNOVÁ KÚRA NA OČISTU OBLIČIEK
Melón sa na očistu obličiek používa už odpradávna. Dužina i odvar z kôry (môžete si nasušiť do zásoby) majú silný močopudný účinok, pričom nedráždia obličky a močové cesty. Premena moču na zásaditý prispieva k rozpusteniu solí a predchádza tvorbe kameňov a piesku.
Ak máte ľadvinové kamene, poraďte sa pred očistou so svojím lekárom!
Potrebujeme: Čierny chlieb a dostatočné množstvo melónov. Na zabezpečenie takéhoto účinku musíme zjesť minimálne 2-2,5 kg melónu za 24 hodín.
Ako na to: Počas kúry jeme iba melón a čierny chlieb. Ak máte smäd, zjedzte melón, ak máte hlad tiež a ak to už od hladu neviete vydržať, dajte si k melónu čierny chlieb. Snažte sa vydržať týždeň. Počas kúry nezostávajte sami, pretože pri vychádzaní piesku vás môže chytiť nevoľnosť. Každý deň medzi 17.–21. hodinou (vtedy sa prejavuje biorytmus ľadvín a močového mechúra) si urobte teplý kúpeľ (do 40 stupňov Celzia a na 20-30 minút) a jedzte pritom veľa melónov (nesmú byť však priamo z chladničky!!! – majú mať izbovú teplotu). Teplo rozšíri močové cesty a odstráni prípadné bolesti pri vychádzaní piesku, melón zvýši produkciu moču a biorytmus pridá silu ľadvinám vypudiť nečistoty.
Kúru si podľa potreby môžete predĺžiť až na tri týždne, nie viac!Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 34%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
384704,5 Km
Posledný
nov:
11.8.2018 11:59:08
Prvá
štvrť:
18.8.2018 9:49:54
Spln: 26.8.2018 13:58:25
Posledná
štvrť:
3.9.2018 4:39:10
Nasledujúci
nov:
9.9.2018 20:02:42
Copyright (C) 2007 - 2018 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)