ISSN 1337-6179          dnes je streda 24. júla 2024, meniny má Vladimír , zajtra Jakub 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Ryby
Fáza Mesiaca:
3. fáza
Časť rastliny:
list
Živel:
voda
Výživa:
sacharidy
Sila Mesiaca:
vzostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 2.4.2008

AKO PRIRODZENE ODSTRÁNIŤ ŽLČOVÉ KAMENE?

Žlčové kamene má mnoho z nás, no nemusíme o tom ani vedieť. Väčšinou sa ozvú, keď sa žlčník zapáli, alebo mu veľké kamene bránia v dostatočnom vyprázdňovaní žlče. Preventívnymi očistnými kúrami sa môžeme menších kameňov zbaviť aj prírodnými prostriedkami

OČISTA PERUÁNSKYMI ČAJMI

Táto deväťtýždňová očistná kúra je účinná nielen na rozpúšťanie žlčových, ale aj obličkových kameňov a často sa využíva aj pri iných problémoch s obličkami a močovými cestami a pri ochoreniach pečene.
Potrebujeme: peruánske byliny Chancapiedra a Hercampuri (Higavils) -dostať ako čajoviny v predajniach so zdravou výživou, i v niektorých lekárňach.
Ako na to:
Kúru začíname týždňovým pitím čaju Higavils. Čajovú lyžičku sušenej zmesi zalejme litrom vriacej vody a necháme vylúhovať 5 minút. Potom čaj precedíme a necháme vychladnúť. Celý liter vypijeme vlažný v čase od 17,00 do 17,15 hod. Účinok kúry prebieha do 19,00 hod.
Po troch dňoch pitia si urobíme jednodňovú prestávku a potom pokračujeme ďalšie tri dni do konca týždňa.
Nasledujúce tri týždne prejdeme na pitie čaju Chancapiedra. Čajovú lyžičku zmesi zalejeme 1 litrom vriacej vody a necháme lúhovať 5 minút. Potom čaj precedíme a necháme vychladnúť. Pijeme vlažný a nesladený poobede 2x po 1 litri.
Po troch týždňoch sa opäť na jeden týždeň vrátime k prvému čaju atď. Takto čaje pravidelne striedame 9 týždňov.
Kúra nie je vhodná pri nepriechodnosti žlčových ciest.

PEVENTÍVNA KÚRA NA MALÉ KAMIENKY

Kúra podľa strakonického farára Petra Mikeša je vhodná k rozpúšťaniu menších žlčových ale aj obličkových kamienkov. Pri dlhotrvajúcich problémoch, alebo ak sú kamienky väčšie, je vhodné kúru po niekoľkých dňoch opakovať.
Potrebujeme: 100g koreňa čakanky, hotovú tinktúru z koreňa nátržníka vzpriameného alebo čerstvý či sušený koreň na zarobenie tinktúry, 100g kručinky farbiarskej, prípadne nemeckej, med, biele víno Rizling.
Ako na to: Prvé 4 dni ráno nalačno vypijeme liter odvaru z koreňa čakanky.
Ďalších 5 dní pijeme 4x denne 250ml odvaru z koreňa nátržníka alebo 4x denne 25 kvapiek tinktúry.
Ďalších 6 dní si robíme nasledujúci odvar: 3 polievkové lyžice kručinky (najlepšie čerstvej), 2 polievkové lyžice medu a 3 polievkové lyžice bieleho vína zmiešame s 1 litrom vody, povaríme 5 minút, 5 minút necháme lúhovať a scedíme. Pijeme nalačno vlažné. Po vypití si ľahneme na pravý bok (pri obličkových si ľahneme na chrbát a podložíme si bedrá vankúšikom) asi na 45 minút. Kúra kamienky nevyháňa, ale ich rozpúšťa. Úspešnosť je údajne 90%-ná.

RECEPT NA ŽLCNÍKOVÉ KAMENE OD MILOŠA WOZNICU:

Pri kúre je je potrebné urobiť si 3 dni voľno!
Potrebujeme: 200g olivového oleja( za studena lisovaný,čerstvý), 1/4kg harmančeka, 1 kg ľanového semena, 3 l mlieka, karlovarskú soľ.

1. deň:
Ráno o 5hod. vstať a vziať si 3 kávové lyžičky karlovarskej soli, 1 l studenej vody a udržovať tělesný pohyb. Na raňajky kávu, mlieko alebo čaj a starý rohlík (nesmie byť čerstvý!).
Naobed 3 kávové lyžičky karlovarské soli, potom to isté čo na raňajky alebo kašu z hrubšej krupice (bez soli, tuku,cukru!), zjesť väčšie množstvo.
Popoludní o 13,45 hod. Si ľahneme do tepla a o 14 hod. si dáme prvý harmančekový obklad pomocou 2 ks sáčkov z redšieho plátna, ktoré naplníme harmačekovými kvetmi. Obklady sa striedajú po 10 min.,sáčky sa ohrievajú na paráku. Ich veľkosť má byť asi 20x50cm a prikladajú sa na pravú stranu do oblasti krajiny pečene tak tak, aby zasiahli aj miesto pod pravým bokom a časť chrbta. Prikladajú sa asi dve hodiny.

2. deň:
Ráno vstať o 5 hod. a opakovať proceduúu ako 1. deň.
Naobed väčšie množstvo kaše z hrubej krupice opäť bez prídavkov sili, tuku a cukru!
O 13,45 hod. opäť si ľahnúť do tepla a o 14 hod. začať dávať obklad z ľanového semena rozomletého na makovém mlynčeku a uvarenom v mlieku. Rovnaká hustota kaše sa udržuje prilievaním mlieka. Silno ohriata kaša sa dáva do sáčkov a v nich sa ďalej ohrieva v paráku. Obklady sa striedajúí po 20 min. Prikladajú sa spredu proti žlčníku a chorý leží na pravom boku.
O 17 hod., kedy končia obklady- treba vypiť 1/3 připraveného olivového oleje a zostať ležať v pokoji na pravom boku bez nejmenšieho pohybu a tiež hovorenia. Ďalšiu 1/3 olivového oleja treba vypiť o  17,30 hod. a opäť si ľahneme. Poslednú vypijeme o 18 hod.
Olej je možné mierne ohriať, aby sa mohol vypiť rýchlejšie – ak to nejde skúste slamkou. Olizováním citrónu je možné sa chrániť pred vracaním. Po vypití posledej tretiny oleja stále ležíme na pravom boku – aspoň 1 hod, pod nohy si vložíme vankúš tak, aby hlava bola nižšie ako nohy. Stále bez pohybu a hovorenia, pretože v tomot čase už kamienky odchádzajú bezbolestne do čreva. Nesmie sa nič jesť ani piť a musí byť snaha zaspať. Tým očista končí.

3. deň:
Ráno vstať o 5 hod., ďalej neležať, užiť 3 lžičky karlovarskej soli. Kamienky vyjdú mezi 5-6 hod.rannou, najneskôri po 8-9 hod. Sú mäkké, zelenej farby, potiahnuté slabou blankou. Medzi kúrami vybiehajú von. Ak sa stolica nedostaví, je možné použiť klystír. Po vyjjdení kamienkov, je možné sa začať bez obáv stravovať. Lepšie však je, ak začneme ľahkou stravou. Po správnom prevedení kúry je výsledok istý a každému uzdravenému prajem veľkú radosť pri počítaní vlastných kamienkov. Ich počet môže byť 60-200 a niekedy aj viac, alebo niekoľko lyžičiek drobného piesku.

Kto je citlivý na tvorbu žlčových kameňov, môže kúru opakovať raz za rok. Ešte lepšie je však zmeniť skladbu stravy.

UPOZORNENIE: Pri prítomností veľkých žlčníkových kameňov sa o vhodnosti kúr poraďte s odborným lekárom!

DL
Zaradený v rubrike: Očista organizmu (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 76678 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
Foto: archív redakcie

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.skpredplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)