ISSN 1337-6179          dnes je nedeľa 19. mája 2024, meniny má Gertrúda , zajtra Bernard 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Váhy
Fáza Mesiaca:
2. fáza
Časť rastliny:
kvet
Živel:
vzduch
Výživa:
tuky
Sila Mesiaca:
zostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 18.1.2009

MALÁ ŠKOLA DETOXIKÁCIE: OČISTA MOČOVÝCH CIEST

Obličky sú orgánom neustále čistiacim organizmus od väčšiny nežiaducich produktov a cudzorodých látok vychytávaných imunitným systémom. Preto je udržiavanie obličiek v dobrej funkcii zásadným počinom detoxikácie.

Udržať však obličky bez infekčných ložísk je však systematická a vytrvalá práca. Zrealizovať očistu obličiek sa dá predovšetkým liečivými bylinami a bylinnými tabletami. Zaistiť dietologicky, aby boli obličky v poriadku, je veľmi náročné, pretože prebytok zahlieňujúcich potravín spôsobuje neustále vytváranie hlienových zátok v obličkách, v ktorých sa usadzujú mikroorganizmy.

Močové ústrojenstvo sa skladá z pravej a ľavej obličky, obličkovej panvičky, močovodu, močového mechúra a močovej trubice. Hlavnou funkciou obličiek je filtrovanie z krvi odpadové látky a ich vylučovanie z organizmu. Okrem toho majú aj funkciu hormonálnu. Čínska medicína do nich lokalizuje vrodenú energiu čchi, ktorú človek dedí a disponuje ňou celý život. Úbytky tejto energie sa prejavujú ako na funkcii močového, tak na funkcii pohlavného ústrojenstva a tiež aj na celkovej energetickej výbave organizmu. Močové ústrojenstvo je veľmi citlivé na stres, preto ak sú tieto orgány stresované, pocítime to najmä na funkcii spomínaných systémov a na úbytku celkovej energie.

PROSTRIEDKY DETOXIKAČNEJ MEDICÍNY MUDr. JONÁŠA

Z hľadiska detoxikačnej medicíny podľa MUDr. Josefa Jonáša je dôkladná očista spomínaných orgánov zohľadnená v preventívnom v detoxikačnom balíčku ZIMA-čas očisty obličiek pre mužov a ZIMA- čas očisty obličiek pre ženy
V balíčku sú zahrnuté zásadné preparáty, ktoré celkovo čistia močové ústrojenstvo a pohlavné orgány od infekčných ložísk, spôsobujúcich ich zaťaženie. Urinohelp detoxikuje hlavný riadiaci orgán – obličky. Urinodren je zameraný na očistu ostatného močového ústrojenstva. Deuron zasa zasahuje riešenie špecifických toxínov najčastejšie zaťažujúcich obličky a močový trakt. Posledným doplnkom je preparát očisťujúci pohlavné orgány – buď Gynodren alebo Prosta help. Očistu môžeme okrem balíčka doplniť špeciálnymi preparátmi riešiacimi zaťaženie obličiek biogénnymi soľami (Joalis Biosalz ), lepkom (Gli-glu) a ostatnými metabolitmi (Joalis Metabex ) , ako sme spomínali v prvej časti o vplyve obličiek na celkový stav organizmu.

Spomínané preparáty sú vhodné pre preventívne riešenie a očistu močopohlavných ciest. Avšak pri opakujúcich sa problémoch so zápalmi či iných ťažkostiach pri močení sa odporúča použiť najprv cielený detoxikačný balíček s názvom MOČOVÉ CESTY

PROSTRIEDKY DETOXIKAČNEJ MEDICÍNY PRE DETI

Pre deti sa na detoxikáciu močových ciest odporúča rada Joalis BAMBI – konkrétne Joalis Bambi ENUREX , ktorý pomáha aj pri problémoch s pomočovaním. V každom prípade je vhodné preparát kombinovať s Joalis Bambi IMUN , ktorý stimuluje imunitné pochody u detí.

Uvedené detoxikačné kúry je vhodné doplniť o pitie bylinných čajov na podporu činnosti obličiek, močopudných čajov, ale aj o bylinné a iné doplnkové kúry na očistu močových ciest. Týmto kúram sa budeme venovať v inom súvisiacom článku (pozri dole)


VHODNÝ ČAS NA OČISTU OBLIČIEK A MOČOVÝCH CIEST:

Podľa ročných období: najvhodnejší čas je v mesiacoch január a február, v čase ich najväčšej aktivity

Podľa lunárneho kalendára: pre zmäkčovanie, odstraňovanie nánosov a usadenín – v dňoch, kedy organizmus dobre vstrebáva živiny a vodu – v 2. a 3. lunárnej fáze

Všeobecne priaznivé dni pre vyplavovanie uvoľnených toxínov a nánosov metabolitov: 2. a 4. lunárna fáza, kedy sa organizmus rozširuje.

Podľa astrologického vplyvu v rámci lunárneho kalendára: dni Váh a pre pohlavné orgány dni Škorpióna v 2. a 4. lunárnej fáze alebo pri ubúdajúcom Mesiaci.NAJVHODNEJŠIE DNI NA REGENERÁCIU A POSILNENIE:

  • Špeciálne dni Váh a dni Škorpióna v 1. a 3. lunárnej fáze, alebo pri pribúdajúcom Mesiaci
  • Všeobecne 1. a 3. lunárna fáza, kedy sa dobre vstrebávajú živiny
  • Mesiace Január a február, kedy sú orgány okruhu obličiek v aktivite podľa ročných období
Uvedené detoxikačné postupy nenahradzujú lekárske ošetrenie.

Podľa knihy MUDr. Josefa Jonáša Praktická detoxikace podle MUDr. Josefa Jonáša preložila, upravila a doplnila o najnovšie informácie


autor článku: Daniela Kellerová (vizitka autora)


Zaradený v rubrike: Detoxikačná medicína (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 20303 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
foto: archív redakcie

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.skpredplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)