ISSN 1337-6179          dnes je nedeľa 16. júna 2024, meniny má Blanka, Bianka , zajtra Adolf 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Váhy
Fáza Mesiaca:
2. fáza
Časť rastliny:
kvet
Živel:
vzduch
Výživa:
tuky
Sila Mesiaca:
zostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 23.2.2010

UMENIE DODRŽIAVAŤ PÔST (1. časť) - ako začať

Ľudia, ktorí nie sú oboznámení s pôstom, si možno predstavujú, že je treba len tak posedávať, nudiť sa a padať do depresií z toho, že nič nejedia. Niektorí z nás sú dokonca presvedčení, že umrieme, ak vynecháme raňajky, obed či večeru.

Niekedy je ťažké dostatočne spomaliť životné tempo, aby sme mohli vôbec pomyslieť, že poskytneme telu odpočinok. Čím viac sme sa oddelili od tela, tým ťažšie je predstaviť si, aký mocný účinok má pôst využívajúci určitú potravinu či nápoj. Je vhodný sám o sebe a naviac pre nás predstavuje výzvu, ktorá nám sprostredkuje úžasné poznanie tela, mysle a duše.

Počas pôstu sa môžete venovať rozmanitým činnostiam. Je treba dodržiavať určitý rozvrh, pripravovať si špeciálne kombinácie potravín a nápojov, venovať sa ďalším zábavným kúram ako kúpeľom, čistením pokožky a masážam. Možno sa rozhodnete využiť špeciálne terapie poskytované odbornými terapeutmi. Je potrebné, aby ste sa zoznámili s rôznymi metódami pôstu a receptúrami, ktoré boli vyvinuté v priebehu rokov (prehľad článkov o pôstoch v našom magazíne máte k dispozícii dole pod textom) .
Metódy tvoria tú „pracnosť“ držania pôstu; je na vás a na vašich osobných dispozíciách, ako zložitou sa práca stane.

Pôsty redukujú telesný tuk. Ženy ocenia štíhly pás ako jeden z viditeľných prínosov a muži budú rovnako radi, keď ich „pneumatiky“ zmiznú. Telo je menej prepchané a je schopné sa prebudovať, obnovovať a reštruktualizovať ihneď, akonáhle je zahájený proces očisty.

Samozrejme to nie vždy nastáva okamžite; pre väčšinu z nás k tomu dochádza nenápadne a postupne v priebehu dlhodobého procesu správnej výživy. Dr. Bernard Jensenvo svojich posledných publikáciách často hovorí pacientom, aby neočakávali, že k plnej regenerácii dôjde skôr ako po roku. Potrebujeme mať pocit trvalej obnovy. Radostného pocitu obnovy sa dá nastálo dosiahnuť regeneračnými pôstnymi diétami. Vždy, keď som držala pôst, telo mi dalo signál kedy začať a kedy skončiť, a zistila som, že druhí majú podobné skúsenosti. Kedykoľvek budete držať pôst, zistíte niečo nové o sebe aj o utajených daroch, ktorými ste ocenení pri činnosti, keď sa ozdravujete. Ničomu nedávajte prednosť pred svojim zdravím, sami najlepšie viete ako sa ochrániť. Je potrebné poznamenať že niektorí ľudia majú tendenciu preháňať. Vo svojom nadšení a snahe o telesnú regeneráciu si týmto spôsobom myslenia môžu viac uškodiť než pomôcť. Postupy uvedené v nasledujúcich textoch a článkoch sú časom preverené a osvedčené, takže, prosím, dodržujte presné inštrukcie, aby ste dosiahli „najlepšieho“ možného výsledku, nič viac, nič menej. Ak sa viac oboznámite s držaním pôstu a s dopadmi, aké má na váš organizmus, budete prirodzene schopní previesť úpravy receptúr tak, aby lepšie vyhovovali vašim potrebám.


Nabudúce: ....čo ak to nejde... a kto ho nemá robiť

ZDROJ: Carrie L´esperance: Detoxikace podle ročních období (vydavateľstvo Fontána; 2009)

Zaradený v rubrike: Očista organizmu (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 16658 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
foto: archív redakcie

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.skpredplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)