ISSN 1337-6179          dnes je štvrtok 8. decembra 2022, meniny má Marína , zajtra Izabela 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Blíženci
Fáza Mesiaca:
spln
Časť rastliny:
kvet
Živel:
vzduch
Výživa:
tuky
Sila Mesiaca:
neutrálna
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 4.7.2007

LETNÁ OČISTA OBLIČIEK

Letné obdobie so svojou ponukou ovocia a zeleniny je ideálnym časom na obličkové detoxikačné kúry, ktoré nás zbavia nánosov solí, toxínov a posilnia tak tento dôležitý orgán.MELÓNOVÁ KÚRA
Melón sa na očistu obličiek používa už odpradávna. Dužina i odvar z kôry (môžete si nasušiť aj do zásoby) majú silný močopudný účinok, pričom nedráždia obličky ani močové cesty. Premena moču na zásaditý prispieva k rozpusteniu solí a predchádza tvorbe kameňov a piesku.
POZOR: Ak máte ľadvinové kamene, poraďte sa pred očistou so svojím lekárom!
Potrebujeme: Čierny chlieb a dostatočné množstvo melónov. Na zabezpečenie takéhoto účinku musíme zjesť minimálne 2-2,5 kg melónu za 24 hodín.
Ako na to: Počas kúry sa je iba melón a čierny chlieb. Ak máte smäd, zjedzte melón, ak máte hlad tiež a ak to už od hladu neviete vydržať, dajte si k melónu čierny chlieb. Snažte sa vydržať týždeň. Počas kúry nezostávajte sami, pretože pri vychádzaní piesku vás môže chytiť nevoľnosť. Každý deň Medzi 17. a 21. hodinou (vtedy sa prejavuje biorytmus obličiek a močového mechúra) si urobte teplý kúpeľ (do 40 stupňov Celzia a na 20-30 minút) a jedzte pritom veľa melónov (nesmú byť však priamo z chladničky!!! – majú mať izbovú teplotu). Teplo rozšíri močové cesty a odstráni prípadné bolesti pri vychádzaní piesku, melón zvýši produkciu moču a biorytmus pridá silu ľadvinám vypudiť nečistoty.
Kúru si podľa potreby môžete predĺžiť až na tri týždne, nie viac!


KÚRA ZO ZELENINOVÝCH ŠTIAV
Pri očiste obličiek sa využíva zelenina bohatá najmä na draslík. Ak však chceme použiť na očistu obličiek práve kúru zo zeleninových štiav, musíme si zaobstarať biologicky pestovanú zeleninu. Inak by sme dosiahli úplný opak. Ak nemáme istotu, či predsa len neobsahuje dusičnany, najmä z koreňovej zeleniny odstráňme zo zeleniny strednú dužinovú časť.
Potrebujeme: 7 dielov šťavy z mrkvy, 4 diely šťavy z zeleru, 2 diely šťavy z petržlenu a 3 diely špenátovej šťavy.
Ako na to: Jednotlivé šťavy zmiešame a v priebehu dňa pijeme po dúškoch. Zmiešanú šťavu uchovávame v chladničke maximálne dva dni.

Ďalšie tipy na zeleninové šťavy:
a) 10 dielov mrkvy, 3 diely repy, 3 diely uhorky
b) 9 dielov mrkvy, 5 dielov zeleru, 2 diely petržlenu aj s vňaťou.

Najmä šťava z petržlenu je výborným prostriedkom na očistu obličiek, najmä ak sú prítomné aj bielkoviny v moči. Šťavu z petržlenu však nepoužívajte samostatne a viac než 30 – 60g naraz.

DL
Zaradený v rubrike: Očista organizmu (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 17974 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
Foto: archív redakcie

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: redakcia@magazinluna.sk

Súvisiace článkypredplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2022 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)